Michał Bąkiewicz zawiesza karierę sportową!

Niestety problemy zdrowotne z jakimi zmaga się od dłuższego czasu przyjmujący, uniemożliwiają mu zawodową grę w siatkówkę.

33-letni były reprezentant Polski przeszedł latem do AZS Częstochowa, gdzie miał być podporą przyjęcia, niestety w grudniu odezwały się  u niego problemy zdrowotne przez które do tej pory nie był w stanie wznowić treningów. Okazuje się, że sytuacja jest na tyle poważna, że Bąku zdecydował się zawiesić karierę sportową. Oto co napisał dziś na swoim Facebooku:

Klub również zdążył już zabrać głos w sprawie:

Decyzję Michała przyjęliśmy ze zrozumieniem - mówi dla czestochowa.sport.pl prezes AZS-u Częstochowa Konrad Pakosz. - Zdrowie jest najważniejsze. Poważne problemy u Michała odezwały się w grudniu podczas meczu w Radomiu. Michał przedstawił nam swoją sytuację zdrowotną. Doszliśmy do wniosku, że w chwili obecnej nie jest w stanie kontynuować kariery.

Z ust żadnej ze stron nie padają słowa "zakończenie kariery", zawieszenie może oznaczać, że Michał się nie podda i kiedy uda mu się odzyskać pełnię zdrowia (za co bardzo bardzo trzymamy kciuki) jeszcze zobaczymy go na boisku, niemniej już teraz spekuluje się, że siatkarz wybierze zupełnie nową ścieżkę kariery. W Łodzi krąży bowiem plotka, że Bąkiewicz pójdzie w ślady Pawła Papke (nie w te, o których myślicie ) i zajmie się polityką. Podobno ma być  kandydatem SLD tamtejszego okręgu w najbliższych wyborach do Europarlamentu.

No no. Natenczas nie ma co się chyba zajmować za bardzo tymi spekulacjami, a życzyć Michałowi wytrwałości i dużo dużo zdrowia. Bąku - trzymaj się!

Więcej o: