Trzy, dwa, jeden. ME szczypiorów już za chwilę!

Przeprosić sprawdziany, kartkówki, sesje. Naszymi najbliższymi dwoma tygodniami zawładnąpiłkarze ręczni.

Zacznijmy od spraw formalnych. Mistrzostwa Europy w Danii rozpoczynają się już w najbliższą niedzielę, choć reprezentacja Polski swój pierwszym mecz rozegra w poniedziałek z Serbią (godz. 18). Zaczynamy z rywalem z najwyższej półki, ale w naszej grupie mamy tylko takich. Oprócz Serbów zagramy także z Francją (środa godz. 20.15) i Rosją (piątek godz. 18) . Awansując do kolejnej fazy trafimy na drużyny z grupy D, czyli Chorwację, Szwecję, Białoruś lub Czarnogórę.

embed

Dobra, ale nie ma co za mocno płakać. Trener Biegler podał skład na zbliżające się mistrzostwa Europy i nie, nie prorokujmy, nie przewidujmy, wróżkami nie jesteśmy, z fusów czytać nie umiemy. Dajmy im piłkę i niech grają to, co potrafią. A grać będą w składzie:

Bramkarze: Sławomir Szmal (Vive Targi Kielce), Piotr Wyszomirski (Csurgoi KK). Rozgrywający: Karol Bielecki, Piotr Chrapkowski, Krzysztof Lijewski, Michał Jurecki (wszyscy Vive Targi Kielce), Bartłomiej Jaszka (Füchse Berlin), Mariusz Jurkiewicz (Orlen Wisła Płock), Michał Kubisztal, Robert Orzechowski (obaj Górnik Zabrze ), Michał Szyba (Azoty Puławy). Skrzydłowi: Przemysław Krajewski (Azoty Puławy), Jakub Łucak (SPR Chrobry Głogów), Adam Wiśniewski (Orlen Wisła Płock). Obrotowi: Piotr Grabarczyk (Vive Targi Kielce), Bartosz Jurecki (SC Magdeburg), Kamil Syprzak (Orlen Wisła Płock).

Przypomnijmy, że tytułu bronić będą gospodarze turnieju, Duńczycy. Polacy dwa lata temu zakończyli turniej na 9. miejscu.

Ja natomiast już odliczam dni, kiedy znów zobaczę na parkiecie Samiego Honrubię...

embed

ale równocześnie pytam"Jak to Xavier Barachet nie znalazł się w składzie Francji?" Xavier gdzie się schowałeś?

embed

Pod choinką? Idę sprawdzić.

Z innych przykrych wiadomości, do mistrzostw Europy nie zakwalifikowali się natomiast Niemcy z pięknym Uwe Gensheimerem.

embed

Dobra, a za kogo Wy trzymacie kciuki, a kogo będzie Wam brakować?

Więcej o: