Wszyscy jesteśmy Ronaldami

No może nie my wszyscy, ale na pewno wszyscy kibice Realu nim dzisiaj będą. Cristiano Ronalod wszystko robi z rozmachem, nie tylko strzelanie goli, strzelanie fochów także.

Wszystko zaczęło się od nieszczęsnej wypowiedzi Prezydenta UEFA, który, podczas październikowej konferencji w Oxfordzie, nieco rozochocony, na nasze oko nie tylko dobrą atmosferą panującą w sali, ale także czymś bardziej materialnym, choć płynnym, zaczął odpowiadać na odwieczne pytanie - Messi czy Ronaldo. I odpowiadał, z coraz szerszym uśmiechem, że piłkarzami obaj są świetnymi, ale to Messi jest typem chłopaka, którego każda z matek chciałaby mieć za zięcia (kaman Sepp, wejdź czasem na Ciacha, srsly), Cristiano zaś jest trochę zbyt pewny siebie i niepokorny. Łagodnie mówiąc. W końcu, starego Seppa nieco poniosło i zaczął parodiować Cristiano:

Naszym zdaniem parodia słaba, banalna i sztampowa i naprawdę mamy już dość tej stereotypowej opozycji "arogancki Ronaldo" i "uprzejmy, miły, nieśmiały Messi". No ale Sepp to Sepp i może nie należy się przejmować jego wygłupami? No cóż, Cristiano się przejął. Przejął, zdenerwował i ogłosił, że zbokotuje galę wręczania Złotej Piłki. Zdenerwował się też Real Madryt. Oraz kiice Realu, którzy, i tu zmierzamy to kwestii tytułowej, w geście solidarnosci z Crisem postanowili, że na dzisiejszym meczu Ligi Mistrzów z Galatasaray wystąpią w maskach z podobizną ulubionego piłkarza.

Inicjatorami niecodziennej formy wsparcia dla Ronaldo są stowarzyszenia kibiców Realu Madryt Pena Barajas oraz Pena la Clasica, które łącznie zamówiły 45 tys. sztuk masek. Autorzy akcji ujawnili, że ich producentem jest jeden z włoskich zakładów wytwarzających gadżety, który zgodził się sprzedać je za połowę ich wartości rynkowej. Pomocy w dystrybucji przed meczem udzielą obu stowarzyszeniom pracownicy i wolontariusze Realu.

- podaje Polska Agencja Prasowa.

Nie możemy się doczekać, żeby zobaczyć to na własne oczy. A Wy, co sądzicie o całej aferze? Cristiano miał prawo się obrazić, czy jednak trochę go poniosło w reakcji?

Więcej o: