Trener Nawałka zadecydował, kto będzie kapitanem reprezentacji

Po objęciu kadry przez nowego szkoleniowca od razu posypała się lawina spekulacji na temat (ewentualnie) nowego kapitana. Dziś wielka zagadka wreszcie została rozwiązana.

Spekulacje podsycał sam Nawałka, który na pierwsze konferencji prasowej po podpisaniu kontraktu oznajmił, że ma pewien pomysł co do wyboru kapitana. - To ja będę o tym decydował, ale wszystkiego dowiemy się po pierwszym zgrupowaniu - zapowiadał tajemniczo.

Na dzisiejszym spotkaniu z mediami wyjaśniło się, że sekretny plan polegać będzie na tym, że opaska kapitana powierzona zostanie piłkarzowi z największą liczbą występów w reprezentacji.

embed

A to oznacza, że nic się w tym zakresie nie zmieni, funkcję kapitana reprezentacji w dalszym ciągu pełnić będzie Kuba Błaszczykowski. (Następni w kolejce są Robert Lewandowski i Artur Boruc). Trener Nawałka dodaje przy tym, że podejmując decyzję kierował się również opinią pozostałych reprezentantów jak i tym, że jego zdaniem Kuba dobrze wywiązywał się dotychczas z obowiązków kapitana.

Jego "formuła" polegać ma na tym, że to na całej drużynie będzie spoczywać odpowiedzialność za wyniki, każdy piłkarz musi wziąć jej część na swoje barki, nieważne czy przyjechał z Londynu, Dortmundu czy Dolcanu Ząbki. A to kto wyprowadzi piłkarzy na mecz z opaską kapitana będzie uzależnione tylko od doświadczenia w kadrze.

Jak oceniacie taki wybór selekcjonera?

Poniżej możecie zaś się przekonać, jak pierwszy dzień pracy z nowym trenerem podsumowuje kapitan Błaszczykowski:

Zobacz wideo
Więcej o: