Rosja mistrzem Europy 2013! [ZAPIS RELACJI]

Rosja - Włochy 3:1. Nie ma mocnych na Sbornę!

ODŚWIEŻ RELACJĘ

KONIEC I w ten oto sposób zakończyły się mistrzostwa Europy w siatkówce mężczyzn 2013. Dziękuję za współprzeżywanie dzisiaj, dziękuje za wcześniejsze relacje. Do usłyszenia!

KONIEC A tak swój hymn odśpiewują mistrzowie Europy!

(Dobrze, że nie jesteśmy w stanie zerejestrować Wam audio.

KONIEC Aleskandar Atanasijević jest chyba teraz najszczęśliwszym człowiekiem w Kopenhadze.

Włosi również nie wyglądają na szczególnie zasmuconych.

KONIEC

MVP: Miłośnik Delfinów!!!

I jest talerz dla Aleczka! Najlepiej punktujący!

Najlepszy rozgrywający: Sergiej Grankin!

Najlepszy przyjmujący: Todor Aleksiew!

Najlepszy libero: Aleksiej Werbow!

Skrina nie będzie, bo ważniejsza okazała się reklama Dove.

Najlepszy zagrywający : Ivan Zaytsev!

Najlepszy blokujący : Srecko Lisinac!

KONIEC Luca nie będzie płakał, bo dostał właśnie statuetkę dla najlepszego atakującego !

KONIEC Ale jeszcze się z Wami nie żegnamy, zaraz będzie dekoracja, porobimy jakieś skriny, stay tuned. (Boże żeby tylko Luca się nie rozpłakał).

KONIEC Ostatniej akcji oczywiście nie widziałam, bo ważniejsza okazała się reklama Dove, ale to już nieistotne. Stało się to, co musiało się stać. Włosi by być w stanie nawiązać walkę z Rosją, musieliby zagrać na 100% swoich możliwości. Momentami grali na 90%, momentami na 15. A to wystarczyło tylko na jednego seta. Po mało (niestety) porywającym finale tytuł mistrza Europy całkowicie zasłużenie wpada w ręce Rosjan.

KONIEC: ROSJA MISTRZEM EUROPY!

20:08 Parodi odracza egzekucję, miłośnik delfinów nie kończy kiwki, 24:17.

20:07 Meczbol!

20:06 Tym razem Ivan skutecznie, ale to już chyba ostatnie podrygi Włochów. Po bloku brodatym piłka pechowo spada w aut. 23:15.

20:05 Włosi na kolanach. Birarelli blokowany, Zaytsev w aut, 21:14.

20:03 Po przerwie dla włoskiego trenera dwa punkty dla jego podopiecznych zdobywają swoimi błędami Rosjanie. Ale cóż z tego skoro w kolejnej akcji Włosi przypadkową obronę Grankina odbierają mniej więcej tak:

embed

20:02 Savani po raz 23. przekracza linię 9.metra przy zagrywce, nierozgrzany Zaytsec nie kończy ataku, co kończy się udaną kontrą brodatego. Zrobiło się bardzo nieciekawie, 18:12.

20:00 Trener Włochów zdecydował się na zagranie taktyczne o którym wspominał wcześniej Wojciech Drzyzga. Savani został na boisku, co oznacza, że Zaytsev wszedł na atak za Lukę. Panie Wojciechu, ciągle szukamy.

19:58 Vettori zatrzymany blokiem, Rosjanie kontrują skutecznie, gorzej z zagrywką. Na boisku pojawił Zaytsev i na dzień dobry nie dał rady w obronie. Druga przerwa techniczna. 16:11.

19:57 Brodaty psuje zagrywkę, Włosi nie kończą kontry (biedny Luca zatrzymany przez Muserskiego), dalej cztery punkty straty. 14:10.

19:54 Po przerwie tygrysim sprytem popisuje się Travica, ale kontry cały czas padają łupem Rosjan. Za wyjątkiem tej, zakończonej właśnie przez Lukę. "Nie ma żadnych kompleksów Luca Vettori" stwierdza Tomasz Swędrowski. Panie Tomaszu, plz.

embed

19:52 Akcje kiwek, złych rozegrań i plasów kończy brodaty. Pavlov kończy kolejną wymianę dzięki czemu przewaga Rosjan wzrasta już do czterech oczek (10:6). Czas dla Włochów.

19:49 Luca, biedny Luca, uderza w aut i zaprasza obydwie ekipy na przerwę techniczną. Ale najpierw wideoweryfiikacja, sprawdzimy czy Luca Vettori jest idealne piękny.

embed

Jest. Ale dotknięcia siatki po stronie Rosjan nie było. 8:6.

19:48 Andrzej Wrona Luca Vettori psuje zagrywkę, Rosjanie ustawiają mur na środku siatki, ale Włosi cały czas oddają ciosy. 7:6.

19:46 Savani kończy atak, to samo po drugiej stronie siatki czyni brodaty przyjmujący. Znowu długa akcja, znowu kontra i ...

embed

Po 4.

19:43 Czwartego seta znowu zaczynamy od długiej wymiany, tym razem zakończonej punktem dla Rosjan (blok na Birarellim). Drugi punkt partii w niejasnych okolicznościach zdobywają Włosi, a trzeci, nie może być! Muserski uderza w aut. Będziemy musiały poszukać więcej zdjęć z delfinami. Póki co, 3:2 dla Rosji.

19:38 Luca psuje zagrywkę po czasie, ale po kolejnej akcji (co tam się pod tą siatką stało?) Włosi mają meczbola. Pierwszego przekreśla swoimi stopami Savani (przejście linii przy zagrywce), ale drugiego postanawia im podarować psując zagrywką Rosjanin. Jest set dla Włochów!

19:36 Birarelli psuje zagrywkę, ale status quo wyniku utrzymuje atak Luki. A teraz powiększa go do trzech punktów! 23:20, czas dla Rosjan.

19:35 Drugi udany atak zmiennika Spiridionowa (napiszecie mi jak to się pisze?). Brodaty psuje zagrywkę, 21:19.

19:34 I jeszcze raz Luca, nasz Luca. Wcześniej Pavlov. 20:18.

19:33 Brawo, brawo, brawo!

embed

I dwa punkty przewagi.

19:31 Na boisku pojawił się zmiennik Spiridonowa i od razu zdobył punkt dla swojego zespołu, Beretta psuje 69. zagrywkę, jego kolega ze środka nie myli się w ataku, gramy punkt za punkt, osiemnasty na siedemnasty.

19:30 Mimo poważnych problemów w przyjęciu, Włochom udaje się wyprowadzić skuteczną i to oni schodzą w roli prowadzących na przerwę techniczną. Ale jest to tylko jeden skromny punkcik.

19:27 Pamiętacie kiedy ostatnio Spiridionow trafił w boisko? Muserski nadal nie ma z tym problemów, mimo, że włoski blok doskonale wyczuł intencje Grankina. Niestety przyjmujący nie wyczuli intencji Muserskiego w polu zagrywki. Luca psuje swoją. Rosjanie wykorzystują kontrę i mamy remis. Po 15.

19:25 Po ataku Savaniego Włosi mogą celebrować trzy punkty przewagi, mogły być już cztery, ale Niebiescy nie kończą kontry. Co udaje się Pavlovowi. 13:11.

19:23 Luca atakuje, Muserski po nieudanej próbie bloku robi minę jakby ktoś wykasował mu z dysku Flippera, trener Rosjan prosi o czas.

19:22 Brodaty zatrzymany na skrzydle! Włosi wreszcie się obudzili? Na pewno nie zagrywka Beretty. 9:8, po ataku ze środka Birarelliego już 10.

19:21 Hajłej tu hel! Na razie na przerwę techniczną z jednopunktowym prowadzeniem. Jedziemy!

19:18 Włosi mają problem z rozegraniem akcji co natychmiast w punkt dla siebie obracają Rosjanie. Miłośnik delfinów psuje zagry....wait, wutt! Czy wy to słyszycie? Nasz mixtape z piosenkami na finał dotarł do Kopenhagi!

19:17 Spiridonow uderza w aut i robi minę jakby ktoś wyłączył mu twittera na dwa tygodnie. Miłośnik delfinów cały czas zabójczo skuteczny na środku. Po 4.

19:15 I następna długa zacięta akcja z wyblokami i obronami, tym razem jednak zakończona punktem dla Rosjan. Włosi wyrównują po ataku Savaniego.

19:13 Trzecią partię zaczynamy od pięknej i długiej wymiany zakończonym skutecznym atakiem Luki, naszego Luki. Odpowiada Pavlov. Podwójnie, bowiem niszczycielska okazała się też jego zagrywka. Druga zniszczyła tyle, że taśmę. Po 2.

19:11 No nie, panowie, nie tak się umawialiśmy. Kiedy mówiłyśmy, że macie walczyć jak zwierzęta, chodziło nam o tygrysy...

A nie o kaczki.

19:09 Jeszcze walczą - Birarelli kończy krótką...ale Parodiemu zamarzyła się trzecia awaria oświetlenia i wycelował z zagrywki prosto w korki znajdujące się w garażach hali. Koniec, Włosi przegrywają drugiego seta 22:25.

19:08 Savani blokowany w kontrze i mamy setbol. 24:21.

19:07 Jarzeniówki już świecą, Wlosi marnują kontrę i schodzą do kwadratu na wezwanie swojego trenera przy stanie 22:20.

19:06 To może wykorzystamy przerwę na wspólną naukę rosyjskich nazwisk?

19:03 Na zagrywkę zaczął zmierzać Spiridonow, czego ponownie niewytrzymały duńskie jarzeniówki. Przerwa na dresy.

19:01 Wojciech Drzyzga nastraszył nas, że organizatorzy mają cztery godziny na usunięcie wszelkich usterek, my poszłyśmy szukać drożdży po szaflach...

Dragan Stavica, Cristian Savani i nutellaDragan Stavica, Cristian Savani i nutella facebook.com

A tu nagle jesteśmy z powrotem w grze. Po zepsutej zagrywce miłośnika babek (tego po prawej) jest 21:19.

18:56 Panie Wojciechu, jeszcze jedna sugestia o zdjęciu Vettoriego z boiska i znajdziemy pana zdjęcie z delfinem. W międzyczasie zdjęcie z delfinem Muserskiego trafiło w ręce delegatów CEV, którzy zdecydowali się na wyłączenie oświetlanie w hali. Gra przerwana.

18:54 I jeszcze jedna wygrana kontra, brawo Luca, nasz Luca! Tylko punkt, jedziemy dalej! 18:17.

18:51 Parodi, Vettori, fuksiarski as Birarelliego, trochę jakby gra zaczęła się Włochom zawiązywać, straty zostają odrabiane, ale zabawę szybko kończy miłośnik delfinów. 17:13. I proszę, Muserski wystrzelił zagrywką niczym delfin przez hula hop i zdobywa kolejny punkt dla Sbornej. W odpowiedzi kiwka Savaniego, przestrzelony atak Pavlova i znowu tylko trzy punkt straty. Już dwa! Brawo Savani!

18:50 W międzyczasie stream zaciął mi się 68 razy, Cristian Savani wszedł na boisko, a Rosjanie zeszli na drugą przerwę techniczną prowadząc sześcioma punktami.

18:48 Rozpaczliwa gra Włochów zaczyna przynosić punkty. Boimy się, że tego Muserskiego na środku zatrzymać się dziś nie uda, dlatego obiecanym zdjęciem nagradzamy atak Travicy (tak, rozgrywającego) po palcach środkowego. Gimme a kiss.

Dragan Stavica, Cristian Savani i nutella

18:45 I wreszcie jakaś udana akcja Włochów. Szósty punkt dla Azzurrich zdobywa:

embed

18:44 Włoskie punkty w tej partii to jak na razie prawie same prezenty od przeciwnika. Tym razem gestem wykazał się brodaty przyjmujący w polu zagrywce, ale już w kolejnej akcji na skrzydle przypomniał sobie po co jest na boisku. By zniszczyć Włochów - przyp.red. 11:5.

18:43 Birarelli atakuje w taśmę, Muserski prawie urywa ucho Parodiemu ze środka, przewaga Rosjan wzrasta. 10:3.

18:40 Zaciął mi się stream, ale wróciłam na powtórkę z krzyczącym Pavloem w zwolnionym tempie, więc o ile to nie wciąż plątający się po hali po meczu o trzecie miejsce Salparov skoczył mu na plecy, Sborna musiała odjechać rywalowi. I tak się właśnie stało. Na przerwie technicznej to już pięć punktów przewagi.

18:37 Drugą partię rozpoczynamy od udanego ataku Rosjan i dwóch jeszcze bardziej udanych serwisów. 3:0. Pierwszy punkt dla Włochów podarowuje Apalikov, a drugi - autem po kontrze - Pavlov.

18:35 I kto by pomyślał, że Duńczycy są tak dobrze zaznajomieni z polskimi przebojami.

embed

18:30 Brodaty przyjmujący, którego nazwiska nie potrafimy napisać daje Rosjanom skuteczny atak i setbola. Pierwszy obroniony atakiem ze środka, druga odbiciem się piłki od Spiridonowa (bo przyjęciem tego nazwać nie można było). Seta kończy Vettori, który zdaniem arbitra, rzuca piłkę ze skrzydła. 25:20, 1:0.

18:27 Po czasie na żądanie dla Włochów dwa punkty dla niebieskich zdobywa Luca, w międzyczasie atak skutecznie kończy Pavlov, a w kolejnej akcji Muserski ze środka. "Nie ma co zbierać" - komentuje Tomasz Swędrowski. Dobra, ZABAWA. Jeśli Włochom uda się zablokować Muserskiego, wstawiamy jego zdjęcie całującego się z delfinem. Póki co Sborna zmierza pewnie w stronę zwycięstwa w pierwszej partii. 23:18.

18:25 Po przerwie Ivan psuje, a w polu zagrywki swoje robi Spiridonow. Czyli niszczy, Apalikov kończy kontrę...a czekajcie, Włosi proszą o wideoweryfikację i chcą sprawdzić czy Spiridonow nadal jest największym bucem światowej siatkówki nie przekroczył linii przy zagrywce. Nie przekroczył. 20:14.

18:23 I proszę proszę, następny blok! I zagrywka Zaytseva, po której Werbow zrobił z krzesełkami rezerwowych mniej więcej tak:

Dragan Stavica, Cristian Savani i nutella

18:21 Luca poniszczył zagrywką, ale Rosjanie poradzili sobie w przyjęciu i zniszczyli Włochów atakiem Spirika. Pavlow przestrzeliwuje kontrę dając rywalowi 11 punkt. Dwunasty zdobywają po bloku na kim, na Spiridonowie. 18:12.

18:20 Wreszcie punkt z kontry dla Włochów! Vettori. I znowu zepsuta zagrywka, no panowie tak to my tych strat nie odrobimy. 17:10.

18:18 Wreszcie ładna akcja Włochów i udany atak Zaytseva, ale co z tego, kiedy sekundy później Parodi postanowił zepsuć zagrywkę. Na drugiej przerwie technicznej Rosjanie mają (uwaga, taka mała matematyczna zagadeczka) dwa razy więcej punktów od przeciwnika.

18:16 A teraz blok na Parodim. W konfrontacjach przewidywałyśmy, że to Rosjanie wejdą powoli w mecz i długo będą się rozgrzewać...

Dragan Stavica, Cristian Savani i nutella

Ale póki co to Włosi grają zupełnie jak w secie otwarcia wczorajszego półfinału. Czyli mniej więcej tak:

embed

18:14 Luca tym razem w aut, sprawy w swoje ręce postanowił wziąć Travica i kiwnąć z drugiej piłki. Odpowiedź Siwo...jak to się pisze...zelca. 12:6. Po kolejnej kontrze już 13.

18:11 Po przerwie pierwsza przesunięta krótka i pierwszy punkt Beretty. I zepsuta zagrywka Zaytseva. Obawiamy się, że nie pierwsza. A Rosjanie kończą kolejną w tym secie kontrę. 10:5.

18:08 I jest, pierwszy kontakt z piłką naszego Luki. Luka, nasz Luka! W sensie, że skończył, a co się stało w następnej akcji nie wiem, bo pod formą jest też mój stream. Przerwa techniczna. 8:4.

18:06 Podobno pod formą jest też Zaytsev, na pewno w ostatniej akcji był pod blokiem. I niestety, kolejny przegrany punkt na rękach uderzającego w aut Ivana. I znowu kontra dla Rosjan, znowu skuteczna. To już 7:3.

18:03 Rosjanie uderzają krótką. Włosi nie kończą ataku, co udaje się Spiridonowi, który w ramach celebracji postanowił pobić swój rekord na 400 metrów wokół boiska. 4:3.

18:01 Wojciech Drzyzga twierdzi, że pod formą, a pierwszy punkt finału zdobywa jego zmiennik Simone Parodi. Odpowiedź Pawłowa błyskawiczna, jeszcze szybsze rozegranie na skrzydło do Zaytseva. 1:2.

18:00 Szóstki. GDZIE JEST SAVANI.

17:58 Hymny.

embed

Dragan Stavica, Cristian Savani i nutella

17:51 A relacji zacząć nie możemy inaczej niż od gratulacji dla Serbów, którzy po trzysetowej walce pokonali Bułgarów i to oni wieczorem przywdzieją brązowe medale na piersi.

embed

17:45 Teoretycznie jako medium (mniej lub bardziej) sportowe powinnyśmy do sprawy podejść z profesjonalnym obiektywizmem i nie obierać żadnych stron w tym pojedynku. Z drugiej strony, jako osoby na co dzień analizujące częściej białe kąpielówki i babki drożdżowe aniżeli statystyki, uzurpujemy sobie takie prawo. A prawo to nakazuje nam kibicować dziś Włochom.

embed
embed
Więcej o: