No to została nam już tylko jedna drużyna do kibicowanie na Euro

Żegnaj Julien, byłeś piękny. I twoja broda też.

Słuchajcie sprawa jest poważna. Ćwierćfinałowy pojedynek Rosja - Francja oglądała wczoraj ze mną 11-letnia siostra, od której jeszcze nigdy przenigdy nie słyszałam żadnej uwagi na temat męskiej bądź chłopięcej aparycji, nie sądziłam, że to już ten wiek, a ona mi znienacka mówi, że:

PRZYSTOJNY TEN LEWORĘCZNY.

embed

Ale to nie tylko przez wzgląd na pięknego Juliena jest nam przykro z powodu odpadnięcia Francji. Trójkolorowi zagrali w Gdańsku bardzo efektowną siatkówkę i mimo porażki 1:3 nawet z Rosjanami toczyli twardy bój na naprawę wysokim poziomie. Grali tak pięknie!

Drugi półfinał w Ergo Arenie niestety rozczarował. Niemcy byli cieniem zawodników z fazy grupowej, jak to (jak zwykle) trafnie podsumował Wojciech Drzyzga, wyglądali jakby przed meczem zażyli tabletki nasenne (a może to od całonocnego prania ?). No, może poza Grozerem, który zawsze wygląda jakby przyszedł właśnie na rozmowę kwalifikacyjną do rzeźni.

Niemcy podjęli walkę, ale na bułgarską ścianę było to za mało. 1:3.

  W ostatnim meczu mistrzostw Europy siatkarzy rozegranym w Ergo Arenie, Bułgaria pokonała w ćwierćfinale Niemcy 3:1 (28:30, 27:25, 25:22, 25:20). Zapraszamy na galerię zdjęć z tego spotkania. W ostatnim meczu mistrzostw Europy siatkarzy rozegranym w Ergo Arenie, Bułgaria pokonała w ćwierćfinale Niemcy 3:1 (28:30, 27:25, 25:22, 25:20). Zapraszamy na galerię zdjęć z tego spotkania.  Fot. Renata Dąbrowska / Agencja Wyborcza.pl Fot. Renata Dąbrowska / Agencja Gazeta

Niespodzianek nie było również w "duńskich" ćwierćfinałach. Finowie z Włochami walczyli dzielnie (wygrali nawet pierwszego seta), ale w pozostałych dominowali już faworyci spotkania i to oni będą się teraz bić o medale.

  W ostatnim meczu mistrzostw Europy siatkarzy rozegranym w Ergo Arenie, Bułgaria pokonała w ćwierćfinale Niemcy 3:1 (28:30, 27:25, 25:22, 25:20). Zapraszamy na galerię zdjęć z tego spotkania.

Nie zawiedli również obrońcy tytułu, którzy solidarnie, po czterosetowym pojedynku odprawili do domu Belgów.

  W ostatnim meczu mistrzostw Europy siatkarzy rozegranym w Ergo Arenie, Bułgaria pokonała w ćwierćfinale Niemcy 3:1 (28:30, 27:25, 25:22, 25:20). Zapraszamy na galerię zdjęć z tego spotkania.

I oto wszystko staje się jasne, w sobotnich półfinał zmierzą się:

Serbia - Rosja

Włochy - Bułgaria

Jaki finał obstawiacie? Na jaki liczycie? My tradycyjnie ściskamy kciuku za Włochów, a i mamy też nadzieję, że Serbowie przez Rosjan nie zostaną szybko zrobieni na szaro .

embed
Więcej o: