Polska wygrywa ze Słowacją 3:1 na koniec fazy grupowej mistrzostw Europy! [ZAPIS RELACJI]

Ten mecz miał odpowiedzieć na pytanie o to z kim zagramy w barażach o ćwierćfinał mistrzostw Europy. I czy ta nasza reprezentacja to już rzeczywiście taka beznadziejna. A odpowiedzi te brzmią: Bułgaria i NIE.

ODŚWIEŻ RELACJĘ

KONIEC Czyli jednak taka całkiem beznadziejna ta nasza reprezentacja nie jest. Wystarczyło tylko trochę uruchomić rezerwowych (świetne zawody rozegrali Kubiak i Drzyzga) i od razu wrócił rytm i radość gry. Mamy nadzieję, że na długo, bo droga do Kopenhagi czeka nas teraz wyboista. Najpierw Bułgarzy w barażach, w ewentualnym ćwierćfinale Niemcy. Natenczas cieszmy się z dobrej gry i wyniku, taki jaki miał być. Do usłyszenia we wtorek dziś mówimy już wam dobranoc.

22:03 Teraz już naprawdę: KONIEC! Tylko nie sugerujecie się miną Michała Masnego, który obściskuje się pod siatką ze wszystkimi kadrowiczami (a pewnie gdyby na boisku był Andrzej Wrona, wyciągnąłby kapelusz zza spodenek)...

embed

Mecz wygrywa Polska! 3:1!

22:02 Kon...a nie jednak, nie. Jednak sędzia dopatrzył się bloku po ataku Słowaków podczas gdy najbliższe polskie ręce znajdowały się jakiś 48 metrów od piłki.

22:01 Jeszcze nie koniec nerwów. Kurek zatrzymany pojedynczym blokiem, ale Bartek dwa razy z rzędu się nie pomyli. Meczbol!

22:00 Możdżonek i 23! 20-sty punkt Słowakom podarowuje Jarosz.

21:59 Nemcowi marzy się chyba jakiś transfer do Plusligi bo psuje atak w tak ważnym momencie. Kolejny błąd Słowaków (dotkniecie taśmy) i wracamy na cztery punkty przewagi. Już trzy. 22:19.

21:57 No i koniec fiesty w Ergo Arenie. Kubiak nie kończy dwa razy na lewym skrzydle, Jarosz na prawym i kolejny punkt dla gości. Na szczęście w kolejnej akcji Jarosz już trafia. Co czyni również atakujący słowacki. Kohut psuje zagrywkę i znowu dwa punkty na plusie. 20:18.

21:53 Jarosz dalej bawi się w rosyjską ruletkę w ataku, ale tym razem nie minął się z linią końcową. Nieustraszony Kubi wygrywa przepychankę na siatce (po dobrej zagrywce Cichego) i kolejny punkt dla naszego zespołu. "Przeciwnik przez siatkę cię nie uderzy" - poucza złotousty Wojciech Marcina Możdżonka, ale rzeczywiście, środkowy zrobił teraz asekurację bloku, jakby pierwszy raz widział piłkę do siatkówki na oczy. Kolejna kontra Słowaków i z naszej przewagi zostały już tylko 2 punkty. 18:16.

21:51 Słowacy tak łatwo upolować się nie dadzą. Zagrywka Kurka była pierwszego sortu, ale atak ze środka mógł robić jeszcze lepsze wrażenie. Przypadkowy blok Kohuta na Kurku i planowany na Kruszynie. Tracimy 3 punktu z rzędu, Andrea Anastasi reaguje błyskawicznie. 16:13.

21:49 Słowacy się nie poddają, Patak atakuje, ale taka gra punkt za punkt na niewiele się teraz rywalowi zda. Co innego zepsute zagrywki Jarosza. 15:10. Ten sam zawodnik zaprasza obydwa zespoły na przerwę techniczną udanym atakiem.

21:47 Co my dzisiaj wyprawiamy w tym bloku. Roczna prenumerata łowcy Polskiego dla Magneto!

Marcin MożdżonekMarcin Możdżonek internet

21:45 Tomasz Swędrowski orzeka, że to jest Michał Kubiak z Pucharu Świata 2011. Czy to oznacza, że stolik sędziów technicznych należałoby już odsunąć o 10 metrów?

Michał Kubiak idzie w żołędzieMichał Kubiak idzie w żołędzie ciacha.net

21:44 Słowacy studzą nam nieco głowy asem, ale od razu odpowiadamy im kontrą. Kubi na dwa razi, ale skutecznie. 11:6.

21:43 Jesteśmy na fali. Znowu zadziałał blok i szybkie rozegranie kontry. Co prawda Jarosza chciał zapewnić nam trochę adrenaliny i mimo czystej siatki postanowił trafić w dobiegającego w desperackiej próbie bloku Słowaka, ale wszystko kończyło się dobrze.

21:40 Kolejne super przyjecie Kubiaka, kolejna dobra decyzja Drzyzgi w rozegraniu i wyborna egzekucja Kurka. Rewanż atakującego Słowaków równie imponujący czego stanowczo nie można powiedzieć o zagrywce jego kolegi. Schodzimy na kompoty i ręczniki. 8:3.

21:39 Niesamowicie gramy teraz w bloku. O, choćby w tej akcji użyliśmy go trzy razy, za trzecim skutecznie. 6:2.

21:37 Marcina Możdzonka i Michała Kubiaka. Kapitalny atak z drugiej linii Kubiego. I Fabiana Drzyzgi, blok! 5:1 i czas dla trenera gości.

21:36 Czwartą partię zaczynamy od udanego ataku Rudego Kojota. I asa serwisowego Magneto! To jest mecz Marcina Możdżonka. I jeszcze jedna sprytna zagrywka! 3:0.

21:32 Kohut też już chyba myśli o smutnym statusie jaki ustawi sobie na Facebooku po przyjściu do domu i przekracza linię dziewiątego metra przy zagrywce. Wygrywamy trzeciego seta 25:19. A któż to zbiega na boisko z dolnych sektorów?

embed

21:30 Bencz atakuje prościutenko w siatkę, w kolejnej akcji przekracza linię środkową i w ogóle chce już chyba iść do domu. Setbol!

21:29 Zagapiłam się teraz na tej zagrywce Jarosza, ale mój brat twierdzi, że dobrze, że tego nie widziałam. Super obicie potrójnego bloku przez Kubą na szczęście nie umknęło mojej uwadze. 22:18.

21:27 Wojciech Drzyzga, tymczasem, wchodzi w komentarz militarny ale rzeczywiście, Kurek zaczął strzelać ze skrzydła jak z bazuki. Znowu sprowadzamy Słowaków do parteru blokiem i znowu odjeżdżamy na cztery punkty. 21:17.

21:25 Myślicie, że Wojciech Drzyzga bardzo się rumieni przy tych wszystkich krypto-komplementach jakie pod adresem jego syna kieruje Tomasz Swędrowski? Ale rzeczywiście pochwały się należą, te przesunięte krótkie robią wrażenie. Ale Słowacy walczą jak lwy i wygrywają kontry. Nasza przewaga topnieje do dwóch punktów. 19:17.

21:24 Kubiak jest dziś nie do zatrzymania. Słowacy oddają atakiem z drugiej linii. 18:15.

21:22 Trochę sobie na własne życzenie przegrywamy punkt po przerwie, Kuba Jarosz ma problemy w ataku, ale po raz kolejny w tym spotkaniu ratuje nas blok. 17:13.

21:19 Dobre przyjęcie, dobre rozegranie dobry atak. Teraz to możemy rozmawiać. Kurek, po tej straszliwej czapie z piłki przechodzącej, z Masnym rozmawiać chyba nie będzie chciał. Odpowiedź podrażnionego Bartka błyskawiczna. Szkoda tylko, że emocje u Bartka nie opadły na tyle, by można było wykonać dobrą zagrywkę. Niewzruszony Kubi zdobywa swój kolejny punkt w ataku zapraszając obydwie ekipy na drugą przerwę techniczną. 16:11.

21:16 Tym razem krótka Słowaków udana, czego nie można powiedzieć o ich zagrywce. Gdyby tylko Paweł Zatorski nie wystawiał sytuacyjnych piłek na sędziego. Marcinowi Możdżonkowi rozegrania poszło o wiele lepiej, czego nie zmarnował Kurek. Magneto to już w ogóle dał się teraz ponieść melanżowi i puszcza asa. Do zabawy przyłącza się Kurek wykonujący kolejny punktowy blok. 13:9.

21:14 I szybko wracamy do kompotów i ręczników, bo po kolejnym bloku (tym razem Możdżonek) o przerwę prosi trener gości.

21:12 Jarosz blok-aut, Kubiak blok i mamy drugą przerwę techniczną! 8:6.

21:11 Kolejna zagrywka ląduje w siatce, atak Kubiego w rękach Słowaków a na koniec poza boczną linią. Nowakowski nie popisuje się w polu zagrywki. Po 6.

21:08 Gramy. Fabian Drzyzga nie chce żeby upatrywać w nim roli trzynastego apostoła i rozgrywa dołem do żyrandola. Jarosz idzie w jego ślady w ataku, na szczęście znowu zadziałał nam blok. I zagrywka! As serwisowy Bartka Kurka! 5:4.

21:01 I po zabawie. Polska przegrywa drugiego seta 20:25. Szkoda, bo naprawdę ładnie goniliśmy, coś się zadziało, ale w ostatecznym rozrachunku to jeszcze było za mało. Walczymy dalej. 1:1 .

20:59 Po przerwie Kurek psuje zagrywkę, a przeciwnik ze Słowacji w polu serwisowym robi coś zupełnie odwrotnego. Czyli zdobywa punkt. Dla nas wynik zwiększa Jarosz na lewym skrzydle, ale po ataku Słowaków to oni będą mieli piłkę setową. 20:24.

20:57 Jarosz skoczył teraz, jakby miał piasek w butach i wreszcie zapunktował w ataku. Kurek posłał świetną zagrywkę, a dzieła zwieńczył Kubi na kontrze. Znowu dochodzimy Słowaków na dwa punkty. 19:21.

20:54 No i proszę. Dobre przyjęcie, szybkie rozegranie na środek i punkt. Dostaliśmy teraz prezent od losu w postaci frajerskiego przebicia piłki przechodzącej, ale Nowakowski przestrzelił atak. Jego błędu nie popełnił Słowak i nasza strata znowu wróciła na poziom czterech punktów. 17:21.

20:53 Była szansa na remis, ale tym razem na kontrze lepiej poradził sobie rywal. Kurek kiwa, mamy 16 punkt. Po drugiej stronie, aj, po ataku Pataka już 18.

20:52 Jeszcze tylko punkt! Kontra! Kurek!

20:51 I od razu ładne rozegranie Fabiana na środek, blok, aut Pataka i wynik zaczyna wyglądać coraz ładniej. 14:16.

20:50 FABIAN DRZYZGA ZMIENIA ŁUKASZA ŻYGADŁO.

embed

20:46 Buty do tańca trzeba szybko schować, bo w kolejnej akcji Michał nie kończy kontry. Z linią boczną mija się również Kurek, niestety z antenką w kolejnej akcji nie mija się Kubiak. Powtórki pokazują, że wcześniej piłka dotknęła bloku Słowaków, ale sędziowie mają swoją wersję wydarzeń. Na drugą przerwę techniczną schodzimy z czterema oczkami w plecy.

20:45 Wreszcie przypomniał o sobie polski blok! I to kto, Kubi!

embed

20:43 Jarosz nie kończy ataku, Słowacy pomagają zepsutą zagrywką, ale przewaga ciągle spora. Po ataku trzynastki z trudnym nazwisku już 5 punktów. Do czterech zmniejsza ją pierwszy udany atak Kubiaka. 9:13.

20:41 Blokujący poszli teraz w ciemno na przesuniętą krótką Pita, ten tym razem się nauczył i sprytnie kiwnął. Winiarskiemu statystyki przyjęcia lecą na łeb na szyję, na co więcej patrzyć nie może trener Anastasi i puszcza do Kubiego. Na razie na niewiele to się zdaje - as serwisowy i 11 punkt dla gości. U nas skromne 7.

20:28 Zaczęliśmy mieć problemy ze skończeniem pierwszej akcji, Słowacy nie mają problemów ze skończeniem kontry. Kohut punktuje nas ze środka, Kurek oddaje Słowakom ze skrzydła. O zagrywce Winiara, która wydarzała się w międzyczasie wolałybyśmy nie pisać. Pierwsza przerwa techniczna przy dwupunktowym prowadzeniu gości.

20:35 A kiedy już przydarzy nam się dobre przyjęcie, Słowacy blokują nasze przesunięte krótkie. I bądź tu mądry. Winiariowi idzie dziś zdecydowanie lepiej w ataku niż w przyjęciu co potwierdza kolejną akcją. Niestety Cichy Pit w polu zagrywki potwierdza co innego.

Cichy Pit się nie nauczył Cichy Pit się nie nauczył  iglaszyte.pl

20:34 Wierzcie lub nie, ale w pierwszym secie w przyjęciu mieliśmy...17 (słownie:siedemnaście) procent w przyjęciu. Co potwierdza własnie to koślawe odebranie piłki palcami przez Winiaria. Kurek dorzuca zepsutą zagrywkę i już remis. Po 2.

20:30 Nie zepsuł, co więcej zaserwował tak, że mieliśmy kontrę i tym razem jej nie zmarnowaliśmy. Bartek Kurek zdobywa dla nas 26. punkt co oznacza, że wygrywamy pierwszego seta .

20:29 A teraz czyni to samo z rękami i głowami swoich kolegów. W sensie, że zepsuł zagrywkę. Miejmy nadzieję, że w jego ślady nie pójdzie wprowadzony na serwis Rucek.

20:28 Winiarski blok-aut i mamy tego swojego wymarzonego setbola. Marzenia o zakończeniu seta wybija nam z rąk i głów Nemec. Po 24.

20:26 Słoik nutelli przydałby się teraz Boćkowi, który dwa kolejne ataki posyła w swoje buty po czym zostaje zmieniony przez Jarosza. Był atak Winiara, była szansa na setbola, ale Kurek nie kończy kontry. Po 23.

20:25 Michał Masny psuje zagrywkę, a Tomasz Swędrowski podaje sensacyjną informację o przegranej Włochów z Belgią 2:3. Co panowie, nie miał kto zrobić ciasta po niedzielnym obiedzie?

Dragan Stavica, Cristian Savani i nutellaDragan Stavica, Cristian Savani i nutella facebook.com

20:23 Kolejna świetna zagrywka Boćka, niestety nie wykorzystujemy piłki za darmo i po trzech próbach zakończenia akcji, dajemy się zablokować. W kolejnej akcji Winiar uderza daleko w aut, a nasza przewaga topnieje niczym morska piania. Dobra, to było bez sensu, nieważne. 21:19, czas dla AA.

20:21 Magneto psuje zagrywkę, a jego winy odkupuje w kolejnej akcji kolega ze środka. Bencz nadziewa się nasz falochron blok, a Bociek niszczy rywala zagrywką (z pomocą Kurka kończącego piłkę przechodzącą). 21:17.

20:18 Wracamy do gry nierozwiązanymi problemami w przyjęciu, na szczęście blokiem popisuje się Magneto. I jeszcze jeden blok! I jeszcze jeden! Bociek ucieszył się jakby znalazł największego kraba na plaży. 18:16, czas dla gości.

20:16 Próbowaliśmy dwa razy w ataku, aż akcję musiał zakończyć blok. Kolejny punkt z kontry wisiał w powietrzu, ale Bencz wykiwał nas na siatce jak juniorów. Na drugą przerwę techniczną, zupełnie jak na pierwszą, zaprasza obie ekipy złe przyjęcie Polaków. 15:16.

20:14 Ale w kolejnej kontrze Winiarowi tak dobrze już nie poszło. Właściwie to poszło mu zupełnie źle. Blok na Boćku daje Słowakom remis, z którego wychodzimy po ataku Możdżonka. Rywal odgapia akcję na środek, znowu remis. Po 14.

20:12 Jest pierwszy punktowy blok meczu i kolejna wykorzystana kontra (Winiar). Znowu wychodzimy na dwa punkty przewagi, trener Słowaków bierze czas. 13:11.

20:11 Być może Fabian naszego poradnika nie czytał, ale wygląda na to, że znalazł swoje sposoby. Sędzia odgwizduje Ziomkowi błąd podwójnego odbicia, Fabian chowa klej do torby a Słowacja zdobywa punkt wyrównujący.

20:09 Ziomek nie chce już więcej być zamykany na noc w sali odpraw i ponownie wystawia na środek, tym razem do Pita i tym razem skutecznie. Mocna zagrywka Boćka otwiera nam szansę w kontrze, której nie musimy wykorzystywać, bo Bencz uderza w taśmę. Kolega posyła zagrywkę w trybuny i mamy punkt przewagi. 10:9.

20:06 Mamy nadzieję, że wczorajszy koszmar pola zagrywki nie wróci, ale pierwsza zagrywka Winiara zepsuta. Wygląda na to, że Łukasz Żygadło po wczorajszym meczu musiał został w sali do odpraw i napisać "środek siatki" 1565773 razy na tablicy, niestety, jak na złość, Możdzonek został zablokowany. Winiarski znowu ma problemy w przyjęciu, co kończy się schodzeniem na przerwę techniczną z punktem straty.

20:03 Udane akcje Słowacy przeplatają zagrywką wycelowaną w najbliższą latarnięmorską, my kończymy kontrę, a już nawet dwie (Możdżonek) i mamy 2 punkty przewagi. Bencz niweluje ją do jednego, ale kolega z zespołu ponownie zagrywa na 68. metr. 6:4.

20:01 Najszczęśliwszy na boisku wydaje się być Grzesiek Bociek, który przed pierwszą zagrywką uśmiecha się jakby zebrał najwięcej muszelek na kolonii. Dobra to była zagrywka, ale atak Słowaków jeszcze lepszy. My zaczynamy od problemów z przyjęciem, ale ratuje nas obstrzeliwanie autów przez rywala. Po 2.

20:00 Szóstki wbiegają na boisko, plotka z Boćkiem się potwierdza. Polacy podskakują, poklepują się, energicznie przybijają piątki, uśmiechają się, duch w narodzie nie ginie.

19:54 W międzyczasie Rosja zdążyła już wygrać z Bułgarią, a my dowiedziałyśmy się, że będzie zmiana w szóstce. W wyjściowym składzie Kubę Jarosza zastąpi Grzesiek Bociek. Nic nam na razie nie wiadomo o zmianach na rozegraniu, co oznacza, że Fabian Drzyzga nie zdążył jeszcze przeczytać naszego poradnik a i nie zabrał biografii Agassiego na przedmeczową odprawę.

Dragan Stavica, Cristian Savani i nutella

19:50 Cały czas czekamy na koniec meczu Rosja - Bułgaria, po którym okaże się czy trener Anastasi, jak zapowiadał, będzie musiał *kontrolować* sytuację w spotkaniu ze Słowacją. Na ten moment Rosja prowadzi 2:1 w setach i 21:15 w partii czwartej, a więc wszelkie spekulacje można odkładać na bok i po prostu wygrać ze Słowacją. Chociaż nasz (prawdopodobnie) rywal barażowy twierdzi, że podłożyliśmy się już w meczu z Francją .

A jeśli?A jeśli? ciacha.net

Więcej o: