No i wszystko jasne, Andrea Anastasi podał 14-stkę na ME!

Już wiemy, kto jest tym pechowcem, który z kadry wypada tuż przed EURO.

Dobra, nie będziemy przedłużać: na rozpoczynających się w piątek mistrzostwach Europy nie zagra Wojtek Włodarczyk. Trudno mówić tu o zaskoczeniu, od początku wydawało się, że to właśnie ktoś z dwójki przyjmujących Włodarczyk - Ruciak zostanie w domu, w ostatnim czasie pojawiły się jednak spekulacje, że trener Anastasi będzie chciał skorzystać z usług Wojtaszka w roli przyjmującego, na drugiego libero zsyłając Rucka kosztem skreślenia jednego z czwórki środkowych.

Dziś już wiemy, że żadne takie eksperymenty miejsca mieć nie będą. EURO w telewizji oglądać będzie przyjmujący Skry Bełchatów.

Chciałbym bardzo podziękować Wojtkowi Włodarczykowi za wspólną pracę . Jestem bardzo zadowolony z jego postawy podczas treningów i meczów kontrolnych. Życzę mu powodzenia w nadchodzącym sezonie - powiedział szkoleniowiec. - Przyczyny mojej decyzji są wyłącznie sportowe. Drobny uraz, którego doznał Wojtek, nie miał na nią wpływu - dodał.

W składzie, który Włoch podał do zatwierdzenia Związkowi Wojtaszek widnieje w rubryce "libero"obok Pawła Zatorskiego, nie wiemy czy trener Anastasi postanowił jednak zrezygnować z wariantu testowanego na Memoriale Wagnera, czy też może CEV dostaje jeszcze inny skład (dla przykładu, na wspomnianym Memoriale w składzie podanym przez PZPS widniał jako libero, a wchodził za Bartka Kurka na przyjęcie).

I jak oceniacie ostatnie skreślenie Anastasiego?

Więcej o: