Młotek, skórzane spodenki i Javi Martinez

To może oznaczać tylko jedno - Oktoberfest w Bayernie!

Nie od dziś wiadomo, że w Bayernie nikt nie czeka specjalnie na "Oktober", by dać sygnał do rozpoczęcia Oktoberfestu, a panowie skórzane spodenki zwykli ubierać już z początkiem września. W tym roku nie mogło być inaczej, zwłaszcza, że Monachijczycy mieli ku temu całkiem dobry pretekst - prezentację nowiutkich strojów wyjazdowych.

Zapytacie, w jakim niby stopniu skórzane spodenki mają się do nowych trykotów, a my odpowiemy, że w sezonie 2013/2014 mają i to w bardzo dużym. A to dlatego, że Adidas wpadł na genialny w swej prostocie pomysł, by połączyć dwie charakterystyczne dla Bayernu rzeczy (futbol, Oktoberfest) i stworzyć stroje, które swoim wyglądem mają przypominać tradycyjne bawarskie wdzianka.

embed
embed

Mamy więc brązowe spodenki, które mają udawać te skórzane, mamy koszulkę z białym kołnieżykiem, ale zabawa zaczyna się dopiero kiedy przejdziemy dalej, czyli do pasującej do całości bluzy, a nawet (!!!) czapki wykonanej na wzór tej tradycyjnej bawarskiej. Całość może wyglądać trochę creepy, ale my jesteśmy zdecydowanie oczarowane. Javi Martinez odziany w tak skompletowany strój wygrywa wszystko i sprawia, że chcemy jak najszybciej odziać się w ten fartuszek w kratkę i podać mu wieeeelki kufel piwa.

embed
embed
embed
embed
embed
embed

Na szczęście, akcja promocyjna zawierała większe atrakcje niż samo pozowanie z miną "WTF?", a piłkarze musieli oddać się również tradycyjnym bawarskim rozrywkom. Hammerschlagen, anyone?

embed
embed
embed
embed
embed
embed
embed
embed
embed
embed

A także wziąć udział w spocie reklamowym, do którego zostali zaproszeni już tylko sami Niemcy. I tak możemy oglądać jak Lahm, Schweini, Neuer i Muller kłaniają się sobie za pomocą czapeczek, by rozpocząć prawdziwe męskie siłowanie na pięści. Jest oczywiście męsko, ale, jak przystało na głównych bohaterów bardzo uroczo.

embed
embed
embed

Zobaczcie same.

 
Więcej o: