Andrea Anastasi komentuje powołania do kadry na ME

W tym, oczywiście, tę kwestię najważniejszą - brak Krzyśka Ignaczaka.

We wczorajszym tekście, w którym słowo na temat odsunięcia od składu zabrał główny zainteresowany, pisałyśmy, że obszerny wywiad z drugą stroną barykady zapowiada Przegląd Sportowy . I oto jest.

Rozmowa nie mogła zacząć się inaczej niż od wyjaśnienia sprawy Igły. Trener stanowczo zdementował krążące w prasie spekulacje jakoby libero został wykluczony dyscyplinarnie z reprezentacji za nadużycie alkoholu, doniesienia takie nazwał "kompletną bzdurą" i zapewnił, że za każdym razem gdy w mediach pojawią się tego typu informacje, on stanie za Krzyśkiem murem.

Jaka więc byłą zatem przyczyna postawienia na dwójkę Zatorski Wojtaszek?

Kierowałem się wyłącznie tym, że moim zdaniem teraz przyszedł właściwy czas na to, żeby postawić na Pawła Zatorskiego, tak jak przez ostatnie dwa sezony wyraźnie stawiałem na "Igłę". Oczywiście on był gotów zaakceptować rolę drugiego libero, ale ja nie chciałem go stawiać w takim położeniu. Nie jest jednak tak, że już na zawsze skreśliłem go z kadry. On również zapewnił mnie, że będzie do dyspozycji. Proszę mi wierzyć, że to była dla mnie trudna decyzja, bo Ignaczak ma u mnie szczególne względy i jest dla mnie wyjątkowym zawodnikiem. Ja jednak jestem od tego, żeby podejmować trudne decyzje, tak jak czasem ojciec, który musi się rozstać ze swoim dzieckiem albo podjąć decyzję niezgodną z jego życzeniem.

Po resztę odsyłamy Was do publikacji, która odpowie na wszystkie Wasze pytania. Dlaczego Bociek, dlaczego nie Kosok, co z Pawłem Zagumnym, sprawa Fabian Drzyzga - Wojciech Drzyzga, ewentualne zmiany w przygotowaniach przed ME i strach o posadę. Czytajcie tutaj .

Więcej o:
Copyright © Agora SA