Napoli w szale zakupowym, czyli Mała Hiszpania w Neapolu

Czyli jak na koszt PSG (niemałe 64 miliony za Cavaniego) włoski klub bawi się na rynku transferowym - czytaj: czyli jak Rafa Benitez sprowadza każdego piłkarza, który mówi po hiszpańsku i jest na sprzedaż.

Najpierw, jeszcze w połowie lipca, skusili Jose Callejona, by wpadł w ich skromne progi. Na transfer podobno ogromnie nalegał - a jakże - Rafa Benitez, który za swojego rodaka wyłożył 10 milionów.

embed

Na jednym rodaku skończyć jednak nie chciał, a raczej na jednym piłkarzu Realu Madryt, bowiem tego lata postanowił wywabić stamtąd wszystkich tamtejszych niespełnionych i grzejących ławkę i zaprosić do niemarnowania talentu w Napoli.

Do Callejona właśnie dołączył Raul Albiol. Plotkuję się, że głównie po to, by dotrzymywać towarzystwa Callejonowi na obczyźnie i być jego hiszpańskim amigo, ale... osobiście twierdzimy, że takie towarzystwo dałoby się załatwić nieco taniej niż za 12 milionów, które Napoli wyłożyło na El Chori, więc może rzeczywiście rozchodzi się bardziej o jego umiejętności i koncepcję w projekcie Beniteza.

embed

Benitez w swojej koncepcji zespołu ma też najwyraźniej Higuaina. O tym, że Argentyńczyk odchodzi z zespołu Królewskich wiadomo było już w okolicach końca minionego sezonu, jednak do ostatniej chwili plotkowało się coraz częściej i coraz poważniej o Arsenalu, który chyba sprawę ostatecznie przespał. Albo doszedł do winsoku, że 35 milionów, jakie Real życzył sobie za swojego napastnika to kwota nieco wygórowana. Na szczęście nie dla Napoli, które kontrakt z zawodnikiem ma już praktycznie podpisany, a do uzgodnienia czekają tylko szczegóły.

embed

Czy to już trenerowi wystarczyło? Nope. Swoją, małą, prywatną hiszpańskojęzyczną kolonię Rafa postanowił powiększyć jeszcze o jednego piłkarza, którego nie trzeba było zbyt długo przekonywać do przeprowadzki, gdyż a) jest jego bardzo dobrym i starym znajomym, b) włodarze Liverpoolu praktycznie osobiście spakowali mu walizki tłumacząc się kwestiami finansowymi. Tak, drogie dziewczęta, Pepe Reina od przyszłego sezonu będzie na wypożyczeniu w Napoli, które zgodziło się opłacać jego tygodniówkę wynoszącą bagatela 110 tysięcy euro.

embed
Więcej o: