Miguel Falasca stwierdza, iż nie planuje przyjaźnić się ze swoimi zawodnikami

Ciekawe jak tę informację przyjmie najnowszy nabytek transferowy Skry Bełchatów.

No to może zacznijmy od nabytku. Potwierdziły się krążące od kilku dni informacje, Skra stawia na młodość na rozegraniu, za które od nowego sezonu, obok Nicolasa Uriarte, odpowiedzialny będzie 20-letni Serb Aleksa Brdović, znany również jako "nowy Nikola Grbić".

embed

Młodziutki rozgrywający ostatni sezon spędził w Partezanie Belgrad, ma też za sobą debiut reprezentacyjny. Polscy kibice mogli zapoznać się z nim przy okazji majowych sparingów Serbii z kadrą Anastasiego.

Aleksa wkrótce będzie mógł zapoznać się ze swoim nowym trenerem, ale jeśli przymierza już sombrero i szykuje się na wspólną kolację w słynnej meksykańskiej restauracji w Bełchatowie, może się trochę przeliczyć.

Skra Bełchatów po godzinachSkra Bełchatów po godzinach internet

Po ogłoszeniu zaskakującej nowiny o przejęciu trenerskich sterów Skry przez Miguela Falaskę, wielu kibiców zastanawiało się jak będzie wyglądać współpraca trenera z zawodnikami, z którymi dopiero co grał na boisku i pewnie niejedno sombrero po meczu zakładał. Trener Falasca rozwiał wątpliwości w rozmowie z Przeglądem Sportowym zapewniając, że przyjaźni między zawodnikami a trenerem być nie może.

Uważam, że trener i zawodnicy nie mogą być przyjaciółmi. Chociaż w zespole z Bełchatowa mam przyjaciół na czele ze Stephanem Antigą, ale w pracy, podczas meczów i treningów, trener nie jest przyjacielem. Z drugiej strony też nie podzielam opinii, że szkoleniowiec powinien być dowódcą wojska, żeby osiągać dobre wyniki. Moim zdaniem musi przede wszystkim mieć wiedzę i inteligencję, by właściwie kierować zespołem. Nie jestem zwolennikiem ani trenerów-przyjaciół, ani trenerów-dowódców wojska. Bardziej skłaniałbym się do postaci ojca, który umie słuchać i pomagać, kiedy jest to koniecznie, ale powinien też być twardy, kiedy wymaga tego sytuacja.

I co Wy na to? A o tym jak Hiszpan zareagował na propozycje pracy z Bełchatowa i jak odpowiada wytykającym mu brak trenerskiego doświadczenia, przeczytacie tutaj>>

Więcej o: