Felipe Fonteles wróci do Polski szybciej niż mogłoby nam się wydawać

Były już (niestety!) przyjmujący Zaksy otrzymał powołanie do reprezentacji Brazylii na Ligę Światową, a zgadnijcie z którą drużyn zagramy na inaugurację rozgrywek w Polsce.

Trochę się teraz czujemy jak dumne mamy, których syn wygrał konkurs recytatorski w zerówce. To byłaby wielka niesprawiedliwość losu, gdyby po tak fantastycznym sezonie w Kędzierzynie Felipe nie dostał powołania do kadry i bardzo bardzo się teraz cieszymy, że Bernardo Rezende miał w Brazylii dobry stream i oglądał Plusligę.

Powołanie dla Felipe oznacza, że zobaczymy go w Polsce już dokładnie za miesiąc! 7 czerwca polscy siatkarze podejmą Canarinhos w Warszawie na inaugurację Ligi Światowej. Dwa dni później zagramy z nimi w Łodzi.

Ale to nie koniec dobrych wiadomości. Trzeba przyznać, że rozgrywki w naszej grupie zapowiadają się wyjątkowo atrakcyjnie. Powołania do kadry USA, z którą zagramy w późniejszym terminie, dostał były już (niestety!) środkowy Jastrzębskiego Węgla Russell Holmes oraz Paul Lotman z Resovii (o Matthew chyba nawet wspominać nie musimy). W swojej grupie Polska zagra również z Francją, a tam do kadry po krótkiej przerwie trafił Antoś Rouzier. W ekipie "Trójkolorowych" zagra również nasz stary dobry znajomy z Rzeszowa Rafel Redwitz, który od miesiąca może cieszyć się francuskim obywatelstwem.

Rafael Redwitz (na środku) i Mateusz Mika (drugi z lewej) mogą w przyszłym sezonie wrócić do Asseco ResoviiRafael Redwitz (na środku) i Mateusz Mika (drugi z lewej) mogą w przyszłym sezonie wrócić do Asseco Resovii internet

Dawać już tę Ligę Światową!

Więcej o: