Historyczny sukces! Czesi wygrali Puchar Davisa [ZDJĘCIA]

Losy zaciętego pojedynku rozstrzygnęły się dopiero w ostatnim meczu.

Setny finał Pucharu Davisa rozpoczął się w piątek, a pierwszy punkt zdobył dla Hiszpanów David Ferrer, który pewnie pokonał Radka Stepanka 6:3, 6:4, 6:4. Później na kort wyszedł lider gospodarzy Tomas Berdych, który długo męczył się z Nicolasem Almagro. Ostatecznie wygrał 6:3, 3:6, 6:3, 6:7, 6:3, ale było jasne, że to Hiszpanie są w lepszej formie.

Dlatego też Czesi w sobotnim meczu deblowym postawili wszystko na jedną kartę. Naprzeciw parze Marcel Granollers/Marc Lopez wystawili nie wybraną wcześniej dwójkę deblistów Lukas Rosol/Ivo Minar, tylko Berdycha i Stepanka! I nie grający ze sobą zbyt często panowie sprawili niespodziankę i wygrali mecz 3:6, 7:5, 7:5, 6:3.

Czesi prowadzili 2:1, ale w niedzielne południe stan meczu wyrównał Ferrer, który nie dał najmniejszych szans Berdychowi. O wszystkim zadecydować miał mecz 37 w rankingu Stepanka z 11 Almagro.

I ku wielkiej radości gospodarzy, kolejna niespodzianka stała się faktem. Niżej rozstawiony Czech wygrał 6:4, 7:6, 3:6, 6:3 i dzięki niemu nasi południowi sąsiedzi pierwszy raz w historii wygrali te międzynarodowe rozgrywki drużynowe. I mieli z tego powodu masę radości, co można zobaczyć na zdjęciach.

Więcej o: