Dziś gramy towarzysko, ale to nie znaczy, że będzie nudno. W końcu czekają nas trzy wielkie szlagiery

Oto rozkład jazdy reprezentacyjnej środy.

Polska - Urugwaj, godz. 20:45

No tego meczu to chyba nikomu nie trzeba zapowiadać. Luis Suarez i Edison Cavani przetestują w Gdańsku szczelność naszej defensywy, a ofensywę wspomoże wracający po kontuzji kapitan Kuba. Ostatni sparing 2012 roku zamknie debiutancką jesień trenera Fornalika, a ponieważ kadra pod jego wodzą z meczu na mecz gra lepiej, nieśmiało myślimy o zwycięstwie.

Holandia - Niemcy, godz. 20:30

Zemsta za Euro vol. 1. I w sumie nie tylko za Euro, bo ostatnio Niemcy pokonują Holendrów dość regularnie. Ale dziś nie będzie łatwo, bo w prowadzonej przez Jogiego kadrze zabraknie Khediry, Ozilla, Boatenga, Schmelzera, Klosego i Badstubera. Z drugiej strony Oranje wystąpią bez Robina van Persiego, więc trudno orzec, kto tu ma gorzej.

Szwecja - Anglia, godz. 20:30

Zemsta za Euro vol. 2. Ten mecz, to w sumie też taki mały klasyk. Ostatnio górą byli Anglicy, ale dziś nasi grupowi rywale (którzy, dobrze to pamiętamy, formą ostatnio nie grzeszą) wystąpią mocno osłabieni - bez Rooneya, Walcotta i Lennona. Za to swój jubileusz będzie mógł świętować Steven Gerrard. Jeśli coach wpuści go na boisku, rozgrywający zagra w kadrze po raz setny!

Włochy - Francja, godz. 20:45

I jeszcze jedna zemsta, tym razem za finał Mistrzostw Świata z 2006 roku. Dla obu reprezentacji jest to bardzo prestiżowy pojedynek, ale więcej do udowodnienia mają, podbudowani wyjazdowym remisem z Hiszpanią, Francuzi. W ataku od pierwszej minuty zagra nasz piękny Olivier Giroud, gdyż kontuzjowany jest Karim. Azzurri wystąpią bez Daniela de Rossiego.

Panama - Hiszpania, godz. 22:30

Ok, tu chyba żadnej zemsty za nic nie będzie. Hiszpanie pewnie będą chcieli sobie postrzelać, żeby poprawić nie najlepsze ostatnio humory, a Panamczycy... cóż, skoro nawet ich trener nie wierzy w sukces i twierdzi, że "aby powstrzymać Hiszpanię musiałbym mieć na boisku 22 piłkarzy"? No ale mistrzowie Europy nie wystąpią w najmocniejszym składzie. Pod nieobecność Cesca, Xabiego Alonso, Nando, Xaviego i Pique szansę mają dostać młodsi zawodnicy. Zobaczymy jak będzie.

No, to na który mecz czekacie z największą niecierpliwością?

Więcej o: