Zobaczcie drogę rosyjskich siatkarzy do olimpijskiego złota w poruszającym filmie dokumentalnym

Zdajemy sobie sprawę, że to niekoniecznie jest Wasza ulubiona męska reprezentacja siatkówki, ale naprawdę warto.

Nawet jeśli, tak jak i nas, pokona Was bariera językowa. Materiał "Więcej niż złoto" przede wszystkim skupia się na pokazaniu kulis meczu finałowego oraz tego, ile złoto kosztowało rosyjskich siatkarzy. Są momenty wywołujące uśmiech na twarzy, jak wypikowany co drugie słowo na czasach Wlaimir Alekno, ale też te sprowadzające łzy na oczy. Takie jak historia Siergieja Tietiuchina.

37-letni weteran reprezentacji Rosji na igrzyska pojechał wbrew zaleceniom lekarzy. Okazało się, że tuż przed wyjazdem wykryto u niego poważną chorobę serca.

Jeżeli zagra na Igrzyskach Olimpijskich, podejmie ryzykowny wysiłek, który może w konsekwencji odebrać mu życie - ostrzegali lekarze.

Sergiej się nie poddał, do Londynu pojechał, był jedną z bardziej wyróżniających się postaci swojego zespołu i wywalczył upragnione olimpijskie złoto, którego wciąż brakowało mu w kolekcji.

No dobrze, to teraz zostawimy już Was z filmem. Na takie okazje szczególnie żałujemy, że nikt nam nigdy nie kazał uczyć się rosyjskiego w szkole.

 
Więcej o: