Polscy koszykarze gromią Szwajcarię i są coraz bliżej Eurobasketu 2013

Po nieudanym starcie eliminacji (porażka z Belgią), Polacy zdają się wreszcie odzyskiwać dobrą formę. W niedzielę w Zielonej Górze rozbili Szwajcarię, a swój nowy rekord w reprezentacji Polski ustanowił Marcin Gortat. I zamówił piwo na kolację.

Polacy rozbili Szwajcarów aż 111:67 a 31 punktów zdobył Marcin Gortat - to jego nowy rekord reprezentacyjny. Polski Młot nie krył wzruszenia:

- Nie zdarza się często, że kończysz mecz z trójką z przodu przy zdobyczy punktowej. Mnie cos takiego zdarzyło się dziś pierwszy raz w życiu. Mateusz Ponitka śmiał się ze mnie na ławce, gdy zobaczył, że łzy mi poleciały. Jednak dla mnie to było naprawdę coś!

- Wszyscy zagrali dziś wspaniale i z zaangażowaniem. Pochwały należą się tym, którzy wchodzili z ławki. A ja muszę podziękować chłopakom, bo mi zaufali. Dostałem wiele dobrych podań i pozycji. Tak, że przepraszam panie trenerze, ale dziś na kolacji będzie piwo - to ostatnie zdanie skierowane było oczywiście do trenera Pipana.

Polacy dominowali niemal w każdym elemencie gry, z Gortatem szalejącym pod koszami. Gorzej wypadł tylko początek trzeciej kwartty kiedy Szwajcarzy mieli serię 12:2, ale wystarczyło kilka zmian trenera Pipana i nasi chłopcy znów zaczęli grać jak z nut. W czwartej kwarcie nastąpił już prawdziwy nokaut - Polacy wygrali ją 27:9.

Jutro Polacy grają z Finami, liderami grupy. To arcyważny mecz, zwycięstwo może dać drugie miejsce w grupie, premiowane awansem do Eurobasketu 2013. Ostatni mecz eliminacyjny 8 września z Albanią.

Więcej o: