Legenda polskiej piłki ręcznej kończy karierę!

Mariusz Jurasik nie zagra już więcej w barwach Vive Targi Kielce ani żadnego innego zespołu.

Taka decyzja może zaskakiwać, zwłaszcza, że 36- letni rozgrywający/prawoskrzydłowy miał ważny kontrakt na kolejny sezon. Władze klubu zdecydowały się jednak na jego rozwiązanie po tym jak przegłosowany został przepis o traktowaniu Chorwatów jako obywateli Unii Europejskiej (w kadrze mistrza Polski jest ich czterech, co oznacza, że Bogdan Wenta będzie miał na każdym meczu do dyspozycji ósemkę graczy spoza Polski, a to już rodzi problemy bogactwa.)

Władze klubu zaproponowały "Józkowi" pozostanie w zespole w innym charakterze, ten jednak początkowo wstrzymywał się z decyzją.

Cieszę się, że klub zachował się fair wobec mojej osoby proponując mi dalszą współpracę. Dostałem pewną propozycję od prezesa Servaasa. Za szybko jednak mówić, czy ją przyjmę. Muszę na spokojnie przemyśleć, czy pracować w klubie, co z pewnością oznacza koniec mojej kariery zawodniczej, czy spróbować jeszcze ją kontynuować. Przyznam, że czuję się na siłach, by jeszcze grać. To jednak zbyt poważna decyzja, by ją podejmować pod wpływem emocji. Muszą na spokojnie usiąść, porozmawiać z rodziną. Myślę, że do końca tygodnia postanowię, co dalej robić - zapowiadał we wtorek Jurasik.

Zawodnik słowa dotrzymał i dziś ogłosił, że postanowił przyjąć ofertę prezesa - od nowego sezonu Mariusz Jurasik będzie koordynował pracę grup młodzieżowych w Kielcach.

"Józek" z reprezentacją Polski (wystąpił w niej ponad 200 razy) jest m.in. wicemistrzem świata i brązowym medalistą mistrzostw świata, pięciokrotnym mistrzem Polski (cztery razy z kieleckim klubem i raz z Wisła Płock ), czterokrotnym zdobywcą Pucharu Polski z Vive oraz uczestnikiem Final Four Ligi Mistrzów jako gracz niemieckiego Rhein-Neckar Loewen.

Więcej o: