Polska - Rosja 0:3, siatkarze żegnają się z igrzyskami [MINUTA PO MINUCIE]

Skończyły się już mecze z marginesem na ewentualne potknięcie, tym razem kalkulacja jest prosta: przegrywamy - jedziemy do domu, wygrywamy: gramy o medale. Niestety ziścił się ten pierwszy scenariusz, a my zupełnie nie wiemy co możemy teraz powiedzieć.

ODŚWIEŻ RELACJĘ

KONIEC Piotr Dębowski już wietrzy brak naszego awansu na kolejne igrzyska, najwyższa pora wyłączyć telewizor. Co Wam możemy teraz dziewczyny powiedzieć. Rosjanie zagrają w półfinale bo dziś byli drużyną w każdym elemencie lepszą. Trudno odmówić Polakom walki, ale boli strasznie i jeszcze bardziej zastanawia dlaczego najsłabiej w sezonie zagraliśmy na jego najważniejszej imprezie. Ale to nie czas na takie analizy, wieszania psów tez nie będziemy urządzać. Po prostu za dziś już podziękujemy i się pożegnamy. Dbajcie o swoje wątroby. Do usłyszenia.

KONIEC

21:53 Koniec. Rosjanie wyciągają piłkę z trybun i zdobywają upragniony 25 punkt. Polacy żegnają się z Londynem.

21:52 Bartman psuje zagrywkę, 4 meczbole dla Rosjan. Pierwszy bronimy atakiem Cichego ze środka.

21:51 Siatka. 19:23. Jest 20, brawo Zibi.

21:50 Kuba Jarosz na zagrywkę, Pit w kontrze. Jeszcze walczymy, mamy 19 punkt, przed kolejną zagrywką Rudego trener Alekno bierze czas. Kuba spokojnie!

21:48 Rosyjska masakra w ataku trwa w najlepsze. Łukasz Żygadło przypomniał sobie o istnieniu środka, ale to może być za późno. Zwłaszcza, że ciągle psujemy zagrywki. 18:22.

21:46 Nie, nie, nie! Postawiliśmy blok na Michajłowie, Rosjanie spadli na cztery łapy i zdołali wyprowadzić drugi atak, a my totalnie pogubiliśmy się w asekuracji. To mogła być akcja przesądzająca losy spotkania. 16:20.

21:45 Na pewno nie z takimi zagrywkami Bartka. Z takimi atakami Winiara już prędzej. Z takimi kiwkami Kurka? Yes, please. Dajesz Rucek.

21:43 Zepsuta zagrywka za zepsutą zagrywkę. Brawo Winiar, pojedynczy blok! Da się jeszcze to uratować? 13:17.

21:42 Zibi walczy, gramy blokiem, Rosjanie w siatkę. 11:16.

21:41 Cichy wpada w siatkę, jeszcze lepiej, zostaje w nią wepchnięty przez kolegów. Andrea Anastasi ze świeczkami w oczach prosi swoich podopiecznych o podjęcie walki. 9:16.

21:38 Tietiuchin popisuje się teraz drop shotem rodem z tenisowego kortu, na domiar złego nie przyjmujemy zagrywki. Jest atak Zibiego, który robi co może by pobudzić kolegów, z Kurkiem coś mu nie wyszło. Bartek nie radzi sobie również w przyjęciu. Przykro się na to patrzy. 9:14.

21:37 Tymczasem na boisku błąd za błędem. Czarną serię przerywa atak Zibiego na kontrze. 8:11.

21:34 Punkt w plecy na pierwszej przerwie technicznej, najważniejsze, że Polacy ciągle wyglądają na zmobilizowanych i wierzących w sukces. Atak Zibiego nie potwierdza naszych słów, ale cóż z tego skoro w Polsce mamy turniej oldbojów w Warmii i Mazurach, prawda panie Dębowski?

21:33 Prezenty prezenty od Rosjan, pasowałoby wywalczyć coś samemu. Tak jak teraz Michał Winiarski! Brawo, mamy remis!

21:30 Z okazji przegranej w drugim secie wypiął mi się kabel od routera i wpadał w czarną dziurę między łóżkiem i szafą. Niestety wygląda na to, że w czarnej dziurze ciągle przebywają Polacy. 4:7.

21:23 Michajłow kończy atakiem drugiego seta. 23:25, 0:2.

21:22 Mamy 23 punkt podarowany przez Tietuchina w polu zagrywki. (Jak wygramy tego seta nauczę się pisać poprawnie to nazwisko, w cyrylicy, obiecuję).

21:20 Walczymy, Zibi kończ atak, odpowiedź Wołkowa bezlitosna. Będą dwie piłki setowe dla Rosjan ale dopiero po przerwie na żądanie włoskiego szkoleniowca.

21:17 Uff, już widziałyśmy tę piłkę w parkiecie po naszej stronie, na szczęście skórę ratuje nam Kurek. Była szansa na remis, ale Zibi nie daje rady na kontrze. 21:23.

21:16 Muserski coraz pewniejszy na środku, my przegrywamy następną kontrę i w rezultacie rywal odjeżdża nam na dwa punkty. Czas dla AA.

21:14 Bohater dwóch ostatnich akcji poprawia niestety statystyki Polaków w rubryce 'zepsute zagrywki', swoją cegiełkę dokłada również wchodzący na zmianę Ruciak. Winiar na lewym skrzydle. Po 19.

21:13 Kurek po przerwie, Zibi psuje zagrywkę, i jeszcze raz Kurek. Po 17.

21:11 Środek nie jest niestety póki co naszą mocną bronią. Rosjanie podbijają atak Magneto i robią to co w tym spotkaniu wychodzi im bezbłędnie - kończą kontrę. 15:16.

21:10 I już remis, as serwisowy Muserskiego. I jeszcz...a nie jednak aut. Szkoda tylko, że kontry w tym spotkaniu należą raczej do przeciwnika. Po 15.

21:09 Nic nie może przecież wiecznie trwać, Zibi zablokowany. Wprowadzony przed chwilą na boisko Rosjanin myli się w zagrywce, Michajłow nie popełnia jego błędu w ataku. 14:13.

21:07 Ależ teraz Zibi huknął! Wcześniej na środku przełamał się Muserski, nic dziwnego, że rozgrywający Rosjan powtórzył teraz zagranie do niego. 13:11.

21:05 Brawo polski blok! Jeszcze tylko trochę mniej zepsutych zagrywek i będzie dobrze. Idziemy równiutko, a po ataku Winiara i podwójnym odbiciu rywala mamy już nawet dwa punkty przewagi. Auuut! Już 3.

21:02 Zepsuta zagrywkę za zepsutą zagrywkę. Wygrywają Rosjanie - Michajłow w siatkę, jest punkt naszej przewagi na pierwszej przerwie technicznej.

21:01 Ach, była szansa na siódmy punkt, ale na kontrze królowali Rosjanie. Na domiar złego Muserski serwuje asa. I tak skończyła się nasza przewaga. Po 6.

20:59 Tjetuchin (rany boskie jak to się pisze) w aut. Niestety jego wyczyn powtarza Magneto w ataku ze środka. Skórę ratuje nam z sytuacyjnej piłki Kurek. 6:4.

20:58 Wracamy do wyjściowego ustawienia i jak na razie wygląda to obiecująco. Po bloku Winiara wyszliśmy nawet na dwa punkty przewagi, niestety Piter ciągle w swetrze (zepsuta zagrywka). Bartman skutecznie na skrzydle. 4:2.

20:54 Ale spokojnie, spokojnie. Pamiętacie, w konfrontacjach przewidziałyśmy lanie w pierwszym secie, a wszystko skończyło się szczęśliwie. Cichy ściągnie sweter i będzie dobrze.

embed
embed

20:53 Pierwsza obroniona, a właściwie podarowana nam przez Michajłowa, niestety Polacy odwdzięczają się za tę hojność i tak kończymy pierwszego seta 17:25.

20:51 Nie żeby coś, ale tak z połowę punktów w tym secie mamy chyba z zepsutych zagrywek rywala. I jak na zawołanie Winiar puszcza asa, niestety druga próba zepsuta. Michajłow powtarza zagranie Michała (niestety to pierwsze) dając Rosjanom piłkę setową.

20:50 Pomogło Marcinowi Możdżonkowi, ale to dopiero 14 punkt. Po drugiej stronie już 22. Trzeba się już pożegnać z tym setem.

20:49 Dobra, sięgamy po środki ostateczne. Jeśli różowe majty trenera Alekno nie pomogą naszym, to już nie wiemy co może.

Władimir AleknoWładimir Alekno plusliga.pl

20:47 Coraz gorzej. Cichy Pit blokowany. Dwa razy. 12:19, Paweł Zagumny na ratunek.

20:45 Podwójne odbicie po naszej stronie zaprasza obydwie drużyny na przerwę techniczną. Cztery na minusie. Ajjj. Po bloku na Bartmanie już 5. Znowu schodzimy na przerwę, tym razem na żądanie ciągle anielsko spokojnego Anastasiego.

20:43 Zibi bohater ostatniej akcji. Piłka po jego zagrywce przeszła na naszą stronę i to do niego poszła wystawa na kontrze. Oj Zbyś jest dziś zły. I bardzo dobrze. 12:14.

20:41 Chaos straszliwy w naszej grze, na szczęście przeciwnik konsekwentnie psuje zagrywkę za zagrywką. Ale w ataku już pomylić się nie chcą. 10:13.

20:40 Uhuhuhu, trener Alekno jaka seksi bródka. Żart. Rosjanie psują zagrywkę, Ziomek sprawia im spore problemy swoją, niestety nie jesteśmy w stanie przełożyć tego na zdobycz punktową. 8:11.

20:38 Niestety, ciągle mamy ogromne problemy ze skończeniem ataku, kontra Michajłowa zabójcza. Nabuzowany Zibi nie zwalnia ręki i zdobywa dla nas szósty punkt.

20:37 Przy tym ataku Khteya nie było szans na obronę. Schodzimy na pierwsza przerwą techniczną z trójką w plecy.

20:36 Blok Winiara! Uff, wracamy do gry. 5:7.

20:35 No nareszcie! Gramy na środek, drugi punkt zdobywa dla nas Cichy Pit, trzeci w kontrze jego współlokator (czyli Kurek, jeśli nie ogarniacie socjogramów w naszej kadrze). I jest atak Zibiego. 4:7.

20:33 Zawsze mówiłyśmy Wam, że Michajłow to dobry chłopak. Jest zepsuta zagrywka, wygrajmy sobie teraz jakiś punkt sami. Akcja Ziomka zakończona z udem w bandzie ale wszystko na nic. Nie możemy skończyć ataku w tym spotkaniu. 1:6.

20:31 Igła trafiony zagrywką, Kurek blokowany. 0:4, AA nie długo się nie zastanawia, ale na czasie jest spokojniutki. Oby ten spokój udzielił się szybko Polakom.

20:30 Rozpoczynamy ładnie w obronie, ale powtórka Rosjan skuteczna. Niestety nie możemy powiedzieć tego o ataku Bartmana. 0:2.

20:27 Już jesteśmy w Londynie, już szóstki a.k.a siódemki wbiegają na boisko. U nas ta żelazna: Nowakowski, Winiarski, Kurek, Bartman, Żygadło, Możdżonek, Ignaczak. Zibi tam prawie palce powyrywał kolegom klepiąc ich przy wchodzeniu. Widać mobilizację w naszych szeregach. Dajemy!

20:21 Boimy się włączać studia TVP bo tam już pewnie śpiewają Bogurodzicę, zamiast tego zajmiemy się na moment rezultatami już rozegranych ćwierćfinałów. Brazylijczycy zgodnie z oczekiwaniami odprawili Argentynę w trzech setach, takim samym wynikiem, i tu już raczej w atmosferze niespodzianki, zakończył się mecz Włochów ze Stanami Zjednoczonymi. Wolałybyście teraz celebrować z Cristianem Savani?

embed

Czy może pocieszać Matthew Andersona?

Władimir AleknoAP/Chris O'Meara

20:16 Po krótkim rozbracie z igrzyskami wita Was szalenie zdenerwowana red. ruby blue. Ale naprawdę udziela mi się to zdenerwowanie. Z góry przepraszam, że większą niż zwykle ilość paplaniny imienia Piotra Dębowskiego i literówek. Zwłaszcza, że mam jakieś Kruszyny okruchy pod lewym altem. Oessu.

Więcej o: