Polska przegrywa z Bułgarią 1:3, siatkarze zatrzymani! [MINUTA PO MINUCIE]

Ale spokojnie, w rozpacz naprawdę nie ma co popadać. Siatkarze wyraźnie mieli dziś ten słynny kryzysowy dzień, nie grali tego co potrafią, a jak mamy przegrywać, to lepiej teraz niż w takim ćwierćfinale, prawda? Bo wątpliwości co do tego, że do niego awansujemy nadal żadnych nie mamy. Więcej cudów nie będzie.

ODŚWIEŻ RELACJĘ

KONIEC Polscy kibice lubią sobie po przegranych meczach pośpiewać "Nic się nie stało", ale dziewczyny, tu naprawdę nic się nie stało. Siatkarze wyraźnie mieli dziś ten słynny kryzysowy dzień, nie grali tego co potrafią, a jak mamy przegrywać, to lepiej teraz niż w takim ćwierćfinale, prawda? Bo wątpliwości co do tego, że do niego awansujemy nadal żadnych nie mamy. Więcej cudów nie będzie.

Także wiecie, głowa do góry, pierś do przodu. Za dziś już dziękujemy i zapraszamy na czwartek. Do usłyszenia!

14:44 Koniec. Przegrywamy czwartego seta 23:25 i całe spotkanie 1:3.

14:43 Pierwsza obroniona. Winiar na zagrywce, wcześniej czas dla Bułgarów.

14:43 No i klops. Piłka meczowa dla Bułgarów.

14:42 Zibi atakuje, Salparov broni, piłka leci leci leci, Piotr Dębowski po raz pierwszy w tym meczu milknie na dłużej niż 2 sekundy i uff, nie weszła.

14:41 Był remis w powietrzu, ale demon Sokolov robi z nami co chce. 21:23.

14:39 Niestety rozpaczliwie ręce możemy wyciągać teraz my po zepsutej zagrywce przyjmującego. Zibi daje radę, Rucek na boisku. 21:22.

14:36 Kurek w rozpaczliwie wyciągnięte w obronie bułgarskie ręce. 20.

14:36 Trochę sobie teraz poklepaliśmy w ataku, ale jak przyszło co do czego, Zibi huknął jakby jutra nie było. Niestety Sokolov czyni tak przez cały mecz, a Bratoev postanowił zrobić sobie teraz Zagumnego na siatce. Niedobrze. 19:21.

14:34 Kurek obija blok, punkt za punkt, co się dzieje.

14:32 Sokolov w aut! 15! Powtórka już skuteczna, ale Magneto zaskoczył teraz wszystkich z sobą na czele sprytnym uderzeniem z drugiej piłki. Jest blok! Remis! 17:17.

14:31 Jest 14! Bułgarzy w głębokiej defensywie, my z blokiem na trzy razy, ale skutecznie. Jeszcze trochę.

14:29 Jest pierwszy atak Winiara po powrocie na boisko. I blok! Odrabiamy, odrabiamy. 13:16.

14:26 Pół naszej ławki i trener Anastasi chcieli teraz podbić tę piłkę razem z Kurkiem, ale niestety, nic z tych naszych ofiarnych obron mieć nie będziemy. Na boisko wraca Możdżonek, w międzyczasie Sokolov nokautuje Zibiego w ataku. 11:16.

14:25 Podwójne odbicie Bułgara, które widzieli wszyscy poza sędzią głównym. Zibi psuje zagrywkę, ucieka nam niestety coraz bardziej ten set. 9:14.

14:22 Kurek ratuje nam skórę z piłki sytuacyjnej po bardzo sytuacyjnym przyjęciu, ale ciągle nie udaje nam się zniwelować 4 punktów straty. Winiar wraca na boisko i na dzień dobry daje się zaskoczyć skrótowi Bułgara. 8:12.

14:21 To nie jest najlepszy moment na takie uwagi, ale Grzesiu Kosok prezentuje się bardzo gustownie w czerwieni, nie sądzicie? Szkoda tylko, że jego bloki nie są równie efektowne.

14:19 Bardzo złe chwile w przyjęciu przeżywa teraz Michał Kubiak. Będzie powrót Winiara na boisko? Póki co obie drużyny zeszły na drugą przerwę techniczną.

14:16 Straszne nam teraz poniosło Bułgarów w obronie, piłka prawie rozbiła kamerę zawieszoną na suficie, niestety zupełnie ich ten farfocel nie zraził. Wygrana kontra, as serwisowy i dwa punkty straty. Po bloku na Bartmanie już trzy. 4:7, będzie czas dla AA.

14:15 Kiwka Zibiego na kontrze zatrzymana, ale tu naprawdę nie dało się wiele więcej zrobić. Przypominamy Bułgarom o naszym środku, ci niewzruszeni oddają skrzydłem. Po 3.

14:13 Czwartą partię zaczynamy podwójnym blokiem, Sokolov jednak nie do zatrzymania, na szczęście zagrywka już coraz mniej skuteczna. 2:1.

14:08 Kontrowersyjna decyzja sędziego, który przyznaje nam punkt mimo, że ten atak chyba jednak wszedł w boisko. Komentator był zajęty w tym czasie historią piłki plażowej w Polsce, ale teraz nie ma to już żadnego znaczenia. Wygrywamy trzeciego seta 25:14, no mówiłyśmy, że idziemy na "Włochów w czwartym secie". Jeszcze dwa.

14:06 Kubiak przepycha się na siatce tak, że trener Bułgarów może tylko uśmiechnąć się z niedowierzaniem, popatrzeć tępo w przestrzeń i wziąć czas. 22:13.

14:05 A teraz wiksę na boisku urządza sobie Ruda Puma, puszczając kiwkę za kiwkę. Klasa. 20:13.

14:04 Znowu przyjęcie z problemami, ale rozegranie i krótka Bułgarów, trzeba przyznać, mistrzowska.

14:02 Kuraś świetnie się teraz bawi, najpierw zaskakujący skrót, później bomba przyjęta za drugą stronę, a to inaczej niż odjechaniem na kolejne dwa punkty skończyć się nie mogło. Zróbmy im tu teraz "Włochów z czwartego seta", trzeba im wybić to zwycięstwo z głowy.

13:59 Bułgarzy dali się nabrać na symulowany blok Kurka i uderzają z kontry w aut. Tymczasem Ruda Puma rozgrywa krótką, tak - krótką do Kruszyny czym zaprasza nas na drugą przerwę techniczną. 16:11.

13:57 Haha, Kubi przeturlikał piłkę po taśmie ale jest punkt dla nas. Aleksiew chciał powtórzyć jego wyczyn, ale wyszła z tego prawie dolna taśma. 13:10.

13:55 Oj Kruszyna za bardzo nam się podpaliła na tej kontrze, Kurek idzie w jego ślady, a w rezultacie nasza przewaga topnieje do dwóch punktów. Po ataku Zibiego ponownie odskakujemy na 3.

13:54 Trener Anastasi jest tak majestatyczny i piękny w tym swoim spokoju na czasach, że musimy nagrodzić to zdjęciem z pisakiem.

embed

13:52 Brawo, zagrywka Bartka odrzuca rywala od siatki, o, jeszcze jeden as! Odjeżdżamy, o to chodzi. No. 8:4.

13:51 Cztery razy próbowaliśmy się przebić na drugą stronę, aż wreszcie zniecierpliwiony Zibi uderza w aut. Pan Dębowski rozprawia o kryzysie naszej drużyny, a tłem tych rozważań jest as Bartmana. Zepsuta zagrywka za zepsutą zagrywkę, 6:4.

13:50 Mistrzami kontry dziś nie jesteśmy. 3:2.

13:49 Jest potrójny blok. Skrimov myli się w ataku i mamy dwa punkty przewagi.

13:48 Zaczynamy z Zibim, reszta zmienników pozostała na boisku. 1:1.

13:43 Niestety. Złe przyjęcie, nieskończony atak, kontra i po zabawie. Przygrywamy drugiego seta 27:29.

13:43 No nie wybronimy nic. 27:28.

13:42 Ale trzeba będzie tu coś jednak podbić żeby tego seta wygrać. Kolejny setbol. I kolejny obroniony. Kurek atakuje z drugiej linii siejąc spustoszenie po drugiej stronie.

13:41 Piekielna trudna piłka do Kubiego, ale jest się tym Dzikiem czy nie. Po 26.

13:40 Kruszyna, 25! Ale nie zatrzymamy dziś tego Sokołowa, no nie da się. 25:26.

13:40 Ajjj, aut, znowu setbol dla Bułgarów. Siata, siata!

13:39 As serwisowy Kurka! Po 24!

13:39 Brawo Kuba! Walczymy, 23:24.

13:38 Druga zagrywka z przekroczeniem linii, Nowożeniec nie zepsuj! Nie zepsuł, ale gwódź Josifowa morderczy, setbol.

13:37 Sokolov, będziesz naszą przyszłoroczną Marzanną. As. 23.

13:35 Sokolov po bloku, Kurek podbity, bułgarska kontra skuteczna. 21:22.

13:34 Soczysty atak Kurka na lewym skrzydle. 21:20.

13:33 Aj, był 20 punkt w górze, ale Jarosz nie kończy kontry. Długo nie musieliśmy na niego jednak czekać - Bułgar psuje zagrywkę, ale w kolejnej akcji Skrimov jest bezbłędny. Po 20.

13:32 Kubi z przechodzącej! Bułgarzy przekładają ręce! Mamy prowadzenie! 19:18.

13:31 Był blok, był blok! Noo panowie, Teodorovi prawie tam palce urwało.

13:30 Ajć, bolało. Zibi zaczapowany. I jest Nowożeniec na boisku. I pierwszy punkt Kruszyny, 16:18.

13:28 I stało się. Kubi za Winiara, Kosok za Możdżonka. Bułgarzy zgłupieli i oddają nam piłkę za darmo. Jest punkt Kosy! 15:16.

13:26 Ale z takimi zagrywkami daleko nie zajedziemy. Ciężko, ciężko, ciężko. A podobno tacy słaby mieli ci Bułgarzy być. 13:16.

13:25 A tymczasem znowu mamy problemy z kończeniem ataku, dokładamy do tego błąd w przyjęciu i zrobiło się nagle 3 punkty straty. Jest Zibi na skrzydle. 13:15.

13:24 Dobra Bułgarzy, przegrajcie tego seta bo inaczej nie napiszemy, że Skrimov to taki całkiem całkiem, czemu nie.

13:23 Ojacie! Zibi, żyjesz? To było pójście po żołędzie godne samego Dzika. A jakie wykończenie Kurka. "Ręce same składają się do oklasków", hehe.

13:22 "Łyk wody dla ochłody". Jeśli zaczniemy rzucać takie frazesy, wyłączcie nam internet.

13:21 Jest atak Kurka i blok! Blok! Po 11.

13:21 Jeszcze jeden? Naprawdę. Doh.

13:20 As, zgadnijcie kogo. 9:10.

13:18 Ciężki strasznie dziś ten wózek, ale trzeba ciągnąć. Może blok na Sokołowie przyniesie przełamanie? Jeśli przełamaniem ma być puszczenie takiej szmaty Sokołowa na kontrze to dziękujemy.

13:15 Winiarski zabawił się teraz w rosyjską ruletkę przy linii, my zadrżałyśmy, ale piłka poszła w aut. Wreszcie jakaś żwawsza akcja w naszym wykonaniu. Nie szukamy wymówek, ale pora rozgrywania meczu chyba rzeczywiście nie pomaga naszym. Coś nam lubią środkowi wpadać dziś w taśmę. 7:8.

13:14 Nie przyjmujemy zagrywki, nie bronimy kontry, na szczęście Bułgar przekracza linię 9.metra. 5:6.

13:12 Zibi przeliczył się ze swoimi siłami na tym potrójnym bloku, Silent wpada w taśmę i już remis. 4:4.

13:11 Śliczne rozegranie i piękny atak Zibiego, gdyby tylko, gdyby tylko w boisko. Na szczęście nie trafia w nie również zagrywka Bułgara. I wreszcie skuteczna kontra w wykonaniu Kurka. 3:2.

13:10 Zaczynamy z Pawłem Zagumnym na boisku. 1:1.

13:10 Ale nic. Oklepujemy policzki, oblewamy się wodą i jedziemy dalej. Przewidywałyśmy w konfrontacjach 1:3 i tego się trzymajmy.

13:06 Nie uratuje. Przegrywamy pierwszego seta 22:25. No tego to się nie spodziewałyśmy.

13:06 Ratuj nas bomba Zbyszka na skrzydle, czy uratuje zagrywka wprowadzonego Jarosza?

13:05 Zibi sprytnie, czujnie, agresywnie przy siatce, jest 21. Sokolov, ech. 24:21, setbol.

13:03 Źle, źle, źle. Skrimov kończy atak, Zibi obija blok, piłka leci, Guma rozkłada ręce, a koledzy stoją, stoją, stoją. To już 23 punkt Bułgarów, u nas 19. Po ataku Magneto 20.

13:02 Strasznie nas niszczy dziś ten Sokolov. Na szczęście Todorov w aut z zagrywki, 19:21.

13:01 Ufff. Rywal wyciąga do nas rękę i popełnia błąd w ataku. Rucek na ratunek. 18:20

12:59 No Zibi, kaman! Jest 17. Aż ten Sokolov, ach ta linia trzeciego metra przekroczona teraz przez Bartmana, już trzy punkty straty.

12:57 Po przerwie festiwal zepsutych zagrywek przerwany w najgorszy możliwy sposób - asem Josifova. 16:18.

12:56 Na przerwę techniczną obydwie drużyny zaprasza autowy atak Nowakowskiego. W naszym obozie spokój, oby przeniósł się on szybko na boisko.

12:54 Jest blok Silent Pita! Bułgarzy w aut bez bloku i wracamy do jedynego słusznego wyniku, czyli prowadzenia Polaków. Niestety Magneto psuje zagrywkę i znowu remis. Po 15.

12:52 Ajajajajaj, złe było to rozegranie krótkiej. Komentatorzy już bez ogródek domagają się Pawła Zagumnego na boisku. I doczekali się. Trzeba przyznać, że już w pierwszej swojej akcji Ruda Puma wprowadza sporo spokoju do naszej gry. 13:14.

12:51 Wracamy do klasyki czyli obicia bloku przez Winiaria. Żygadło psuje zagrywkę, po 11.

12:51 Zibi podbity i już mamy remis. Bułgarzy się podpalają, gaśmy to ognisko!

12:48 Dobra wiadomość jest taka, że tym razem Kurek dobrze czuje się na zagrywce od początku meczu. Zła taka, że bułgarskie przyjęcie ma się równie dobrze. Ziomek popisuje się kunsztem piłkarskiej, niestety nie udaje się zatrzymać Todorova na kontrze. A Bartka Kurka w kolejnej akcji niestety tak. 10:9.

12:45 Atak Cichego, inauguracyjny potrójny blok i już pierwsza przerwa techniczna. Dziewiąty punkt zdobywamy kolejnym blokiem, po drugiej stronie ledwie pięć.

12:44 Jest pierwszy atak Bartka Kurka i pierwszy as serwisowy Zibiego. Skrzydło bułgarskie cały czas bezbłędne, 6:5.

12:40 Rozpoczynamy udanym atakiem Michała Winiarskiego. Oj Winiarowi coś się chyba zaspało i postanowił pominąć część porannej toalety (czesanie). Ale jak dalej będzie tak zdobywał punkty, na następny mecz może przyjść z piórami z poduszki we włosach. Bułgarzy również z przytupem. 3:3.

12:38 Szóstka bez zmian: Żygadło, Możdżonek, Pit, Kurek, Winiar, Igła, Zibi. Tak prezentowali się podczas wbiegania na boisko w czerwieni:

12:35 Bułgarzy w swojej wersji kolorystycznej "stroju Włochów" z czyli z płotem na spodenkach.

12:31 Z Errrlskort powitała nas już para komentatorów, do której cały czas bardzo ciężko jest nam się przyzwyczaić, Polacy na rozgrzewce, dziś na czerwono.

12:25 Studio trwa w najlepsze, więc korzystając z chwili przerwy poruszymy pewną niedającą nam spokoju kwestię: dlaczego na igrzyskach przed meczami nie odgrywa się hymnów narodowych? Czyżby MKOL wszedł w posiadanie niepublikowanych nagrań "Mazurek Dąbrowskiego - Zbigniew Bartman (unplugged)"? No panowie, już nie przesadzajmy.

12:27 I co, i włączyłyśmy głos a tu dyskusja o Euro. Mute off.

12:23 Tymczasem w studiu TVP produkuje się pani Figurska, gość specjalny Paweł Woicki robi wielkie oczy i aż żałujemy, że strachu przed tym co może nastąpić wyłączyłyśmy głos.

12:19 Skoro nawet Vlado Nikolov mówi, że sukcesem dla jego drużyny będzie nawiązanie walki z Polakami, to coś musi być na rzeczy. Przypomnijmy, że po zamieszaniu wokół zwolnienia z funkcji szkoleniowca Radostina Stojczewa, z gry w kadrze zrezygnował między innymi Matej Kazijski. Jakie są tego efekty, mogliśmy przekonać się trzy tygodnie temu, kiedy Polska rozgromiła Bułgarów w półfinale Ligi Światowej. To co, powtóreczka z rozrywki?