Polska zorganizuje Euro piłkarzy ręcznych w 2016 roku!

Ha, się gra, się ma, sie skacze się pływa, się robi jedno fajne Euro to od razu następne się sypią jak z rękawa.

W sobotę na Kongresie Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej (EHF) w Monte Carlo postanowiono, że mistrzostwa Europy w 2016 roku zorganizuje nasz kraj!

Polska kandydatura dostała 27 głosów spośród 46 głosujących przedstawicieli narodowych federacji. W ostatnich kilkudziesięciu godzinach bardzo przycisnęła Chorwacja, której dawano najmniejsze szanse, ale ostatecznie udało jej się uzyskać aż 15 głosów. Ku naszemu małemu smuteczkowi najmniej głosów dostała Norwegia. Smuteczek jest malutki, bo kto by się martwił, kiedy wygrywa Polska, ale my wciąż pamiętamy naszego zimowego crusha na Roberta Hedina.

embed

ME piłkarzy ręcznych odbędą się w dwóch ostatnich tygodniach stycznia 2016 roku. Drużyny zagrają najprawdopodobniej na trójmiejskiej Ergo Arenie, w katowickim Spodku, Atlas Arenie w Łodzi oraz powstającej hali na krakowskich Czyżynach. W rezerwie pozostaje Wrocław. To jeszcze jednak nic pewnego, zmiany miast gospodarzy zdarzały się wielokrotnie w przeszłości. A przecież Płock i Kielce nie wyobrażają sobie chyba, żeby ominęła je taka impreza?

Więcej o: