Wiemy, z kim polscy siatkarze zagrają w grupie na igrzyskach olimpijskich!!!

Ostateczna lista uczestników turnieju olimpijskiego domknęła się wczoraj, chwilę później (nieoficjalne) poznaliśmy przydział reprezentacji do grup.

Chciałyśmy Wam najpierw zrelacjonować szybciutko przebieg rywalizacji w trzech ostatnich turniejach kwalifikacyjnych, ale by uniknąć nadziania na pal, już piszemy z kim Polska zmierzy się w pierwszej fazie igrzysk. A zatem, uwaga uwaga, przeciwnikami kadry Anastasiego w Grupie A będą:

Wielka Brytania, Argentyna, Bułgaria, Włochy i Australia

Bum. W drugiej znajdą się z kolei:

Brazylia, Serbia, Niemcy, USA, Rosja i Tunezja

Informacje takie przekazali wczoraj do wiadomości publicznej komentatorzy Polsatu relacjonujący kobiece World Grand Prix, a uzyskali je od prezesa związku Mirosława Przedpelskiego. Wiadomość zatem jeszcze nieoficjalna, ale raczej pewna.

No to teraz jeszcze zapowiadane słowo o zakończonych wczoraj turniejach, choć i tak już wszystko wiadomo. Tygodniowy maraton w Japonii wyłonił dwóch absolutnie spodziewanych uczestników igrzysk: Serbów...

(Rany boskie maskotka!)

Oraz Australijczyków.

Sprawy awansu przedstawiały się w nieco mniej oczywisty sposób w turniejach europejskich. W Sofii bilet do Londynu wywalczyli Bułgarzy...

Co oznacza, że na igrzyskach nie zobaczymy niestety pięknych Francuzów.

W turnieju rozgrywanym w Niemczech również triumfowali gospodarze zawodów.

embed

Którzy w decydującym dramatycznym pięciosetowym pojedynku zamknęli drogę do Londynu Kubańczykom.

No i co Wy na wszystko dziewczęta drogie?

(Wszystkie zdjęcia: fivb.org)

Więcej o: