Różowy Raport przedEurowy: relaks, konserwy, mama Maty i złe,złe wieści

Czyli kolejny odcinek naszych pilnych obserwacji przygotowań do Euro, podglądania kadry i szukania eurowych kuriozów, obserwowania meczów towarzyskich i oglądania pomalowanych lokomotyw na warszawskim moście.

*** Zaczynamy od wieści najgorszej: Fabiański nie jedzie na Euro. Odnowiła mu się kontuzja barku i musiał opuścić zgrupowanie, o szczegółach pisałyśmy tutaj.

embed

Jego miejsce zajął Grzegorz Sandomierski z Jagiellonii Białystok. Bo w ogóle to wiecie, że znamy już całą wspaniałą Dwudziestkę Trójkę na Euro?

*** Ale to nie koniec złych wieści. Bo bardzo, bardzo nie podobają nam się wyniki wczorajszych meczów towarzyskich. Dość powiedzieć: Niemcy przegrali ze Szwajcarią.

embed

3:5. Mother of God, kiedy ostatnio Niemcy przegrali coś pięcioma bramkami? Strasznie dawno temu, a złote chłopaki Loewa nie przegrały przecież żadnego meczu w eliminacjach! Fakt, że grali w mocno eksperymentalnym składzie, bez graczy Bayernu, z debiutującym bramkarzem Marc-Andre ter Stegenem, który miał chyba najgorszy debiut z możliwych...

embed

Niemieckie media są załamane, rybka zjadła na pocieszenie trzy słoiki Nutelli (nie pomogło), a co robią piłkarze? Ano, jadą sobie obejrzeć GP Monako. Dobrze, że Jogi miał tyle przyzwoitości żeby nie pojechać.

embed

Księżniczka i Bestia:

embed

Ale to nie koniec złych wyników. Dania przegrała 1:3 z Brazylią - trudno było się tego nie spodziewać, a jednak liczyłyśmy na niespodziankę... Na pocieszenie Danny Agger bez koszulki (ale w podkoszulku, żeby nie było zbyt dobrze):

...a na domiar złego Holandia przegrała 1:2 z Bułgarią. Jedyną pomarańczową bramkę strzelił van Persie, a my zastanawiamy się, czy rzeczywiście klęska Bayernu w Lidze Mistrzów oznacza aż tak poważne problemy dla reprezentacji Niemiec i Holandii? Co na to Arjen Robben, który mimo porażki z Bułgarią zaprezentował się bardzo dobrze, za co nagrodzony został owacją na stojąco?

Raz jesteś dla wszystkich ch..., raz bohaterem. Tydzień temu byłem ch....., ale 9 czerwca zaczynam Euro 2012, możecie być pewni.

*** Na szczęście Hiszpania miała litość i wygrała z Serbią 2:0. W ramach mini-archiwum H zapraszamy Was na przegląd Waszych blogów, gdzie znajdziecie:

a) ostateczny skład Hiszpanii na Euro

b) barcelońską celebrację Pucharu Króla

c) relację z meczu z Serbią

d) słitfocie z treningów.

A my mamy dla Was zagadkę od Ikera, prosto z jego Facebooka. Któż to taki?

mała Sara Carboneromała Sara Carbonero Facebook,com

Serio Iker, myślałeś, że drugi raz się na to nabierzemy?

Jest jednakże jeszcze jedna hiszpańska dama, którą chcemy Wam przedstawić, a raczej Juan Mata chce. W jego rodzinnym mieście nazwano właśnie park jego imieniem, a pani Mata musiała być bardzo dumna z syna. "Awww" na widok sportowców z dziećmi już nam trochę spowszedniało, co powiecie na "Awww" na widok sportowca z Mamą?

embed

*** Po porażkach Niemców i Holendrów jeszcze tylko Anglicy zadbali o nasz dobry humor i w swoich pięknych czarnych koszulkach wygrali 1:0 z Norwegią. Spójrzcie tylko na bohatera drugiego planu:

mała Sara Carbonero

No tak, gracze z pola mają piękne koszulki, niestety bramkarz reprezentacji Anglii został zmuszony do udziału w zabawie "Przebieram się za swój ulubiony drink, a jest to mohito", tudzież "Skoro nazywam się Rob Green, będę więc wyglądał jak świeża mięta":

mała Sara Carbonero

*** A cóż tam w wolnym czasie porabiają w Austrii nasze kochane orzełki? Relaksują się aktywnie, czyli mają kupę frajdy. No bo zobaczcie same, strasznie im zazdrościmy:

Zobacz wideo

Ha, ha, Grosik miał dość po pierwszym zjeździe, a myślałyśmy, że on lubi ryzyko... ;)

*** Skoro już jesteśmy w temacie kolejek i torów... pamiętacie Eurolokomotywy? Do tej pory były tylko te z grupy A (i ukraińska), teraz na warszawski most średnicowy wyjechała w szyku bojowym gruba B. Jak Wam się podobają?

Eeeeeej, holenderska powinna być pomarańczowa!

A prostym łańcuchem skojarzeń: kolej - kolej żelazna - metal - blachy doprowadzamy Was do kolejnego eurowego kuriozum. Drogie Panie, oto Konserwa Kibica! Tadaaaaam!

Konserwa kibicaKonserwa kibica 

Jeśli w Twoim osiedlowym sklepie też są takie zjawiska: koniecznie się z nami podziel! Szukamy najśmieszniejszych, najdziwniejszych, najbardziej absurdalnych gadżetów na Euro! Postujcie nam na Facebooku, piszcie na blogach, zamieszczajcie zdjęcia, przysyłajcie na pocztę.

A zdjęcia z meczów reprezentacyjnych do zobaczenia w naszej galerii.

http://www.ciacha.net/blogi/fernandowife/2012/05/jeszcze_raz_reprezentacja_hiszpanii_/1

Więcej o: