Marcin Lijewski w kadrze na najbliższe spotkania szczypiornsitów!

To jak to w końcu z tym starszym Lijkiem jest, zrezygnował z występów w reprezentacji, czy nie zrezygnował?

Przypomnijmy, że po nieudanym dla Polaków turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk, swoje pożegnanie z kadrą ogłosiła niemal połowa żelaznej siódemki Bogdana Wenty. Starszy z braci Lijewskich był jednym z pierwszych z nich, wygląda jednak na to, że nie była to decyzja ostateczna, albo nowi szkoleniowcy kadry, Daniel Waszkiewicz i Damian Wleklak, byli bardzo skuteczni w namowach.

Rezultat jest taki, że w ogłoszonej dziś przez dwójkę szkoleniowców dziewiętnastce na czerwcowy dwumecz eliminacji przyszłorocznych mistrzostw świata z Litwą, miejsce dla Marcina się znalazło. Kadra zgrupowanie rozpocznie 2 czerwca, spotkania rozegrane zostaną kolejno 10 i 17 czerwca (w Wilnie i w Katowicach).

A pełny skład powołanych prezentuje się następująco:

Bramkarze: Sławomir Szmal (Vive Targi Kielce ), Marcin Wichary (Orlen Wisła Płock), Piotr Wyszomirski (Azoty Puławy);

Rozgrywający: Michał Jurecki, Tomasz Rosiński (obaj Vive Targi Kielce), Piotr Chrapkowski, Adam Twardo, Paweł Paczkowski (wszyscy Orlen Wisła Płock), Łukasz Gierak (Nielba Wągrowiec), Bartłomiej Jaszka (Füsche Berlin ), Krzysztof Lijewski (Rhein Neckar Löwen); Marcin Lijewski (HSV Hamburg);

Skrzydłowi: Patryk Kuchczyński, Mateusz Jachlewski, Bartłomiej Tomczak (Vive Targi Kielce), Robert Orzechowski (MMTS Kwidzyn), Tomasz Tłuczyński (TuS N-Lübbecke);

Kołowi: Kamil Syprzak (Orlen Wisła Płock), Bartosz Jurecki (SC Magdeburg).

Swoją drogą, wyobrażacie sobie mecz polskich piłkarzy ręcznych bez Bogdana Wenty szalejącego za linią boczną? Dla nas jest to jest jeszcze czysta abstrakcja.

Przeżyjmy to jeszcze raz: 8 najpiękniejszych momentów z kadrą Wenty>>

Więcej o:
Copyright © Agora SA