Sorry Andy, ten test oblałeś

BBC wezwało Andy'ego Murraya do tablicy i przemaglowało z historii olimpiady. Wiedzę Andy'ego oceniamy na 2=, ale doceniamy dobre chęci i samozaparcie w dążeniu do poznania prawdy. A przede wszystkim tę rozpacz w oczach i rzetelną ocenę własnej wiedzy: "Jestem żenujący". Troszkę musimy się niestety tym razem (wyjątkowo!) zgodzić...

Problem w tym, że nie możemy wkleić Wam nagrania, ponieważ znajduje się ono na stronie BBC i się nie da. Jednak doszczętnie rozbrojone (nie)wiedzą Andy'ego przywołamy Wam tu wszystkie pytania i odpowiedzi tenisisty. Na koniec odeślemy Was do samego wywiadu, bo wierzcie nam - ta męczarnia tenisisty warta jest obejrzenia w oryginale!

Pytania dotyczą olimpiady z brytyjskiej perspektywy, a Andy wije się jak piskorz i męczy przez cały czas odpowiadania na nie. Na szczęście może liczyć na pomoc osób podpowiadających. Problem polega tylko na tym, że niczym w szkole - podpowiadają źle!

Dajesz Andy!

- Ile razy Londyn gościł Igrzyska Olimpijskie? Andy: 1. Odpowiedź prawidłowa: 2.

- Jakie dyscypliny wchodzą w skład siedmioboju? Po kilku strzałach kulą w płot i jeszcze większej ilości męczarni Andy daje radę wymienić 4 (skok wzwyż, rzut oszczepem, skok w dal, bieg na 800 m) i nie daje się nabrać na podpowiedź o maratonie. Siedmiobój może nie być najpopularniejszą dyscypliną w redakcji Ciach, ale c'mon! nawet my nie kupiłybyśmy tego maratonu.

- Ilu zawodników jest w drużynie piłki wodnej? Andy: 15 Odpowiedź prawidłowa:7.

- Które miejsce zajęła Wielka Brytania w klasyfikacji medalowej igrzysk w Pekinie? Andy (po długim namyśle, z bardzo mądrym wyrazem twarzy): 5. Odpowiedź prawidłowa: 4.

Wynik końcowy: 0/4. Choć dajemy małego plusa za skompletowanie większości siedmioboju.

Najbardziej popularny zwrot w wypowiedziach Andy'ego to: "To żenujące", które Andy powtórzył zaledwie 7 razy.

Dobrze, że w tenisa Szkot gra lepiej niż zna historię olimpiady (z brytyjskiej perspektywy). Ale spokojnie Andy - masz jeszcze ponad dwa miesiące, żeby nadrobić zaległości.

A teraz zapraszamy Was już na stronę BBC, gdzie możecie obejrzeć wywiad w oryginale.

Bo tak naprawdę same pytania i odpowiedzi są tu najmniej ważne, ale koniecznie musicie zobaczyć, jak uroczo Andy się męczy, wije, zawstydza, za głowę łapie i oburza nieprawidłowymi podpowiedziami. Priceless!

Wywiad do obejrzenia tu .

Najbardziej pamiętne momenty Australian Open 2012 >>

Więcej o: