BREAKING NEWS: Szczypiornistów na razie poprowadzą Daniel Waszkiewicz i Damian Wleklak

Prawa ręka trenera i doświadczony reprezentant będą musieli dźwignąć drużynę z kolan i pokonać Litwę w czerwcowych meczach eliminacji Mistrzostw Świata.

Poszukiwania szkoleniowca z doświadczeniem i znanym nazwiskiem jeszcze potrwają, a już wkrótce trzeba będzie grać bardzo ważne mecze. Dlatego zupełnie nas nie dziwi, że związek postawił na razie na kontynuację i kadrę powierzył dotychczasowym asystentom Bogdana Wenty.

Daniel Waszkiewicz, prawa ręka trenera Wenty, w reprezentacji pracuje od 2004 roku. Wcześniej był znanym zawodnikiem kadry szczypiornistów, zdobył brąz na Mistrzostwach Świata w 1982 roku, dwukrotnie grał w Igrzyskach Olimpijskich.

Damian Wleklak grał w kadrze jeszcze za czasów Wenty, jako rozgrywający. Był zawodnikiem kadry, która zdobywała srebro na Mistrzostwach Świata w 2007 i brąz MŚ 2009. W kadrze rozegrał 160 spotkań, choć najczęściej był zmiennikiem Grzegorza Tkaczyka. W 2010 zakończył reprezentacyjną karierę i został asystentem Bogdana Wenty.

Nie wiadomo na razie jak długo kadrą będzie rządzić ta dwójka i nie wiadomo, czy w razie dobrych rezultatów mogą liczyć na stały angaż.

ZOBACZCIE RAZ JESZCZE 8 NAJPIĘKNIEJSZY MOMENTÓW KADRY WENTY >>

Więcej o: