Nie, nie chcemy mieć w tym żadnego udziału

?Jeśli chcecie mieć swój udział w wyborze polskiej piosenki na Euro, to szybciutko!? - pisze na swoim blogu marvandi, ale nie, droga marvandi, nie, drogi Ciachoczytelniczki, my nie chcemy do tej ogólnonarodowej katastrofy przykładać choćby najmniejszego kliknięcia.

Czemu? Bo te piosenki są po prostu złe. Są złe, złe, złe. Są tak złe, że mamy ochotę się nimi pociąć, dopaść twórców i skazać ich na wieczne słuchanie własnych piosenek na zapętleniu przy jednoczesnym oglądaniu meczu hokeja na trawie pomiędzy Wichrem Kobyłka a Dynamo Przysnojówka Gnojna. We włosienicy. I o chlebie i wodzie.

Piosenki kandydatki możecie przesłuchać tutaj (w trzydziestosekundowych fragmentach) lub w całości na Facebooku, na którym można głosować.

Seeeerio "Poda Kuba do Jakuba" ?! Naprawdę?!

Albo może to jest jakiś wielki flash mob, którego nie ogarniamy? Jakiś żart? Jakaś zorganizowana akcja, protest przeciwko ACTA? Próba zwolnienia Smudy? Wytłumaczcie nam...

"Piszczek, Lewandowski, Chopin..."

embed

Nie, nie chcemy się pastwić nad twórcami piosenek - kandydatek, zrobili to za nas koledzy Z czuba , nam jest po prostu strasznie smutno.

Naprawdę nie da się napisać dobrej piosenki sportowej? Maleńczukowi się udało , ale fakt, że dopiero PO mistrzostwach... Może więc twórcy powinni wypełnić sobie Euro , a dopiero potem usiąść do pracy? Niemcy mogli , Nelly Furtado mogła...

...ba, nawet Shakira mogła i wyszło jej bardzo fajnie, dlaczego więc my nie możemy?

Ale może się mylimy? Może coś nam umknęło, może gdzieś tam jest jednak jakiś dobry kawałek, może Wy go wyłuskałyście, może nam opowiecie?

PS. Przypomniała nam się jeszcze jedna, bardzo fajna polska piosenka piłkarska. Czyli jednak można?

Więcej o: