Legia - Sporting NA ŻYWO, czyli wieczór, jakiego do tej pory nie przeżywałyście vol. 1

Pół wieku czekałyśmy na europejską wiosnę z dwoma polskimi klubami. Pierwszy mecz zadowolił nas raczej połowicznie. Legia zremisowała ze Sportingiem 2:2, choć wygrywała już 1:0 i 2:1.

ODŚWIEŻ

Szkoda, szkoda, szkoda, ale teraz mamy nadzieję, że Wisła nas pocieszy. Zapraszamy na relację na żywo z meczu drugiej polskiej drużyny.

Koniec. Nie udało się i jest nam strasznie, strasznie, strasznie szkoda. Jesteśmy rozgoryczone i wściekłe. Legia dwa razy wychodziła na prowadzenie i dwa razy je traciła. Dwa gole stracone u siebie to bardzo, bardzo dużo.

20.53 Aj, co tam się działo po kolejnym rzucie wolnym Fernandesa: zawał, Kuciak, dobitka, znowu Kuciak... No cóż, zawsze lepiej remisować 2:2 niż przegrywać 3:2.

20.51 Chłopcy Z czuba też są pod wrażeniem urody Andre Santosa . A gol, no cóż, taki, jak i strzelec. Piękny!

Legia - Sporting. Santos (2:2)

20.49 Vrdoljaaaaaaaaaaak! Nie, to był raczej strzał rozpaczy, bramkarz Sportingu musiałby być ostatnią ofermą, żeby pozwolić mu wpaść do bramki. A nie jest. Szkoda!

20.48 No i los nas pokarał i to pokarał srogo. Andre Santos strzela na 2:2. Aaaaaaaaaargh!!!

20.46 Wolny dla Legii. Wolski strzela, ale bramkarz Sportingu piąstkuje. No szkoda, przydałby się jeszcze jeden.

20.44 Dobra, to komfortowo (tfu, tfu) prowadząc 2:1 możemy sobie pozwolić na, wygłoszoną nieco protekcjonalnym tonem, uwagę, że całkiem niczego sobie ten Andre Santos:

embed

20.43 No ale błagam, chłopcy, nie zepsujcie tego (bo znowu rzut wolny pod bramką Kuciaka).

20.42 A jeszcze nie zdążyłyśmy Wam powiedzieć, że na boisko wszedł Michał Hubnik, za Danjela Ljuboję.

20.39 Albo nie patrzcie, co nam tam jakiś sobowtór Fabregasa, skoro tu jest goooooooooool!!!! Gol i Gol! Żyro do Wolskiego, Wolski do Gola, a ten do siatki! Ładnie rozklepana obrona Sportingu! Hurrra!

20.37 No same zobaczcie:

dsds s

20.34 Zmiana także w Sportingu. Za Carillo wszedł jakiś wypłoszony sobowtór młodego Fabregasa.

20.31 Rafał Wolski wchodzi na miejsce Kuby Rzeźniczaka. Estetycznie na minus, ale nieważne, nieważne, byleby sportowo było do przodu.

20.29 Niech to! Był Żyro, który podał do Gola, był Gol, który podał do Ljuboji, tylko, że gola nie było. Ljuboja zawinął się z piłką, okiwał kilku obrońców like a boss, a potem zrobił wrzutkę, do której, z trzech legionistów, najszybszy był obrońca Sportingu.

20.28 Pierwszy kontakt Koseckiego z piłką - wybiegnięcie z nią na aut.

20.27 Szkoda, szkoda, szkoda, szkoda, szkoda, ach, jak nam szkoda tej straconej bramki!

20.25 A Maciej Rybus kończy swoją przygodę z meczem, i raczej na pewno, także z Legią Warszawa. Zmienia go Jakub Kosecki, a za chwilę ofensywę Legii wzmocni Rafał Wolski.

20.20 NIESTETY! Już zbierałyśmy się do pisania, że kolejny groźny rzut wolny dla Sportingu, ale co tam, aż tu nagle groźny rzut wolny okazał się, no cóż, groźnym rzutem wolnym. Fernandes dośrodkowywał bliższy słupek, Kuciak źle wyszedł do piłki, a dzieła zniszczenia dokonał niejaki Carrico. Daniel Carrico, który wszedł tuż po przerwie.

Gol w meczu Manchesteru United z Ajaksem! Ashley Young na 1:0!

20.28 Żyro na spalonym. A my ciągle nie wiemy, czy ten trener Sportingu jest hot czy not.

20.16 Aaaaaa, mamo, rzut wolny dla Sportingu! Bitch, please, mówi Dusan Kuciak wyłapując pewnie strzał Fernandesa.

20.14 Oh, wait.

20.13 Legia zabrała się ostro za ataki, a Maciej Rybus gra, jakby to był jego ostatni mecz w Legii.

20.08 Aaaaaaj! Ljuboja był sam na sam! Mogło być, powinno być 2:0! Nie jest. No to powspominajmy gola Wawrzyniaka:

Legia - Sporting. Wawrzyniak (1:0)

20.06 Wracamy po przerwie i zastanawiamy się, czy to już jest ten moment, w którym musimy zacząć zamykać oczy, zagryzać zęby i liczyć minuty do końca.

19.47 PRZERWA!! Początek meczu dość wolny i nudny, później cisnął Sporting, ale jak wreszcie obudziła się Legia, zrobiło się pięknie. Mnóstwo emocji, akcja za akcje i jeden gol. Dla Legii. Na razie jest tłusto :)

19.46 Legia zdecydowanie oddaliła grę od swojego pola karnego.

19.45 Będzie jeszcze jedna szansa dla Legii. Rzut wolny, dośrodkowanie, ale piąstkuje bramkarz Sportingu.

19.44 Red. Pękacki na swoim twitterze pisze o golu:

ss s

19.43 AJ!! Świetna kontra Legii, Rybus mija Polgę i już miał wyłożyć piłkę wbiegającemu w pole karne Ljuboji, gdy zablokował go Onyewu.

19.41 Uffff, było blisko wyrównania. Sporting strasznie napiera...

19.39 Sporting rzucił się do ataku, ale strzał Pareiry zablokowany przez świetnego dziś Wawrzyniaka.

19.37 GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! 1:0 Jakub Waaaaaaawrzyniak! Kuba wykorzystuje zamieszanie w polu karnym Sportingu, wcześniej Ljuboja świetnie zastawiał mu piłkę.

19.34 Sędzia przekazał spikerowi, ten kibicom: "Jeżeli jeszcze raz śnieżka znajdzie się w polu karnym gości, mecz zostanie przerwany."

Idioci.

19.33 No i nic. Każdy rzut rożny kończy się Golem. Czyli strzałem Gola, ale gola nie ma. Znów lecą śnieżki. Sędziowie się konsultują. Będzie problem.

19.32 Kolejny korner! Jeśli padnie bramka, to będzie bramka wywierzona przez Ciacha :P

19.30 Nieeee... Janusz Gol strzelał sprzed pola karnego, ale metr nad poprzeczką.

19.29 Rzut rożny dla Legii. Wierzymy, że to jest TEN rzut rożny...

19.28 Po okresie wzmożonego naporu Legii znów miałyśmy kilka minut pod kontrolą Sportingu. Ale trzeba przyznać, że w defensywie Legioniści prezentują się jak na razie bardzo dobrze.

19.25 Legia w natarciu! Szybko rozegrany rzut wolny i Onyewu w ostatniej chwili wybija piłkę spod nóg Rybusa. Ładnie to wszystko teraz wygląda.

19.24 Goooooooo... la nie ma :( Żyro był sam na sam z bramkarzem Sportingu, ale niestety nie udało mu się go pokonać. Świetna, zmarnowana szansa.

19.23 Bohdan Pękacki, dziennikarz Sport.pl i kibic Legii, który jest na meczu, tweetuje, że jeśli śnieżki nie przestaną lecieć, sędzia grozi przerwaniem meczu.

19.22 A Legioniści trochę jakby zaczęli opanowywać sytuację na boisku. Wreszcie.

19.20 Kubuuuś na ekranach <3 <3. Czy nowa pozycja oznacza, że najpiękniejszy piłkarz Ekstraklasy będzie grał w Legii częściej niż w rundzie jesiennej?

19.17 I jeszcze raz Sporting, Carillo strzela jednak niecelnie. Skorża jest wściekły, Legia jest strasznie mocno cofnięta i pachnie bramką. Legio, ogarnij się!

19.15 Fernandez strzela, piłka odbija się od Żewłakowa, myli Kuciaka, ale wylatuje na rzut rożny!

19.12 Żyro bliski strzelenia bramki!! Centymetrów zabrakło, a Żyro wyprzedziłby bramkarza Sportingu, niestety nie wyprzedził, a sfaulował. Ale zrobiło się ciekawie.

19.11 Wreszcie zaczęło coś się dziać! Wawrzyniak w ostatniej chwili wybija piłkę spod nóg van Wolfswinkela, a zaraz później kontra Legii, po którym być może faulowany był Rybus. Ale nie jesteśmy pewne.

Legia ma rzut rożny. Kibice znów rzucają śnieżkami w bramkarza gości .

19.10 Nooooooo... widziałyście trenera Ricardo Sa Pinto? Bo nam przez moment mignął na ekranie i chyba prosiłybyśmy realizatora o jeszcze jedną szansę, żebyśmy mogły zdecydować. Hot or not?

19.09 Pierwsza groźniejsza sytuacja Sportingu, jednak na strachu się skończyło. Strzał napastnika gości nie dość, że niecelny, to jeszcze ze spalonego.

19.07 Sporting ma jak na razie dość "barcelońskie" posiadanie piłki, ale zupełnie nic z tego nie wynika. Legia cofnięta, broni twardo i mądrze. Trochę nas to dziwi, w końcu to Legia bardziej musi dziś wygrać.

19.04 W pierwszych minutach dominuje Sporting, ale większość tej dominacji ma miejsce w okolicach środka boiska. Pod bramką żadnego zespołu jeszcze nie byłyśmy.

19.01 GRAMY! I znów jesteśmy smutne. Maciuś Rybus - to chyba jego ostatni mecz w Legii.

18.57 Zaczyna jednak się od małego zgrzytu. Kibice Legii rzucali w rozgrzewających się bramkarzy Sportingu... śnieżkami. To nie jest śmieszne, to jednak trochę "bucerskie", a jak delegat UEFA ostry, to i kary finansowe będą.

A z trochę innej beczki. O tej samej godzinie co Legia, lecz pewnie w innych nastrojach, swój bój w LE rozpocznie Manchester United. I ku naszemu wielkiemu zaskoczeniu, Sir Alex postawił na skład, który ma ten mecz wygrać:

De Gea, Jones, Ferdinand, Evans, Fabio Da Silva, Nani, Carrick, Cleverley, Young, Rooney, Hernandez

18.55 Tak, tak. Zaskoczone? Kubuś Rzeźniczak jako defensywny pomocnik i właśnie stałyśmy się najszczęśliwszymi ciachoredaktorkami na Ziemi!

18.54 Znamy już składy obu drużyn. Legia:

Dusan Kuciak - Artur Jędrzejczyk, Michał Żewłakow, Marcin Komorowski, Jakub Wawrzyniak - Michał Żyro, Jakub Rzeźniczak, Ivica Vrdoljak , Janusz Gol, Maciej Rybus - Danijel Ljuboja

Sporting:

Rui Patricio - Insua, Polga, Onyewu, Joao Pereira - Izmajłow, Schaars, Rinaudo, Fernandez, Carillo - Van Wolfswinkel

18.52 Nerwy są? Bo u nas ogromne. Już za 10 minut zacznie się nasza wiosenna pucharowa przygoda, która potrwa do maja. A co, jak już mieć marzenia, to porządne :)