Dramatyczny pościg Realu, acz na próżno, na próżno, czyli Gran Derbi na 2:2

Po wczorajszym dniu witamy Was bogatsze o siwe włosy, zastawki serca, Symbicort i bypassy.

To było chyba najlepsze El Classico jakie pamiętamy w Ery Dużej Ilości Na Raz Gran Derbów. Albo jedne z lepszych. Choć zaczęło się dość tradycyjnie: Real atakował i atakował, ostrzeliwał słupki i poprzeczki (swoje pięć minut miał także Pinto), tylko po to, aby tuż przed przerwą Barcelona strzeliła gola. I zaraz potem drugiego.

"No to pozamiatane" - pomyślałyśmy spuszczając smętnie głowy i odprowadzając wzrokiem do szatni wściekłych Królewskich. Opłakiwałyśmy nie tylko Real (bo trochę jednak było  nam go żal, sympatie barcelońsko-realskie w redakcji rozkładają się mniej więcej 50/50), ale także widowisko, oczekując już to Manity, już to pogromu, już to jednostronnego, nudnawego meczu.

Nic z tego. Co powiedział swoim podopiecznym Coraz Bardziej Mroczny, Coraz Bardziej Obrażony Na Cały Świat Mou? Pozostanie to jedną z Zagadek Ludzkości i może kiedyś zajmie się tym jakiś odcinek programu "Enigmas of the Mystical", ale po przerwie... No nie, nawet nie chodzi o to, że po przerwie zobaczyliśmy inny Real. Chodzi tylko o to, że zobaczyliśmy Real, Który Dogonił. To była Remou ntada.

Barcelona 2-2 Real Madrid Highlights footyroom.com przez footyroom

Ale jakie przy tym były nerwy! Ile pisków, krzyków, ochów i achów z naszej strony... Ale najbardziej to chyba zdziwiłyśmy się, kiedy pod koniec meczu Pepe obejrzał żółtą kartkę... po raz pierwszy! Wow, naprawdę, po raz pierwszy? Po raz drugi za to obejrzał ją Sergio Ramos, który wyleciał z boiska.

Zresztą, jak na Gran Derbi przystało mecz obfitował w faule, kartki, aktorzenie i kontrowersje sędziowskie. Zwłaszcza te ostatnie - sędzia nie uznał  na przykład, naszym zdaniem prawidłowego, gola dla Realu...

Ronaldo i Benzem dali Realowi remis, nie dali jednak awansu. 2:2 to za mało, wobec 2:1 Barcelony na Santiago Bernabeu, ważniejsze jest chyba jednak to, że w końcu udało się przełamać i dogonić, odczarować magię Camp Nou choć jeszcze nie do końca... Czy teraz pójdzie już łatwiej?