Schlierenzauer wygrywa drugi konkurs w Zakopanem

No niestety, nie udało się Kamilowi zaczarować Wielkiej Krokwi po raz drugi. Wygrał Gregor  Schlierenzauer (ciesząc się bardzo, bardzo ekspresywnie), drugi był Richard Freitag, trzeci  Anders Bardal. Kamil Stoch dopiero 7., Olek Zniszczoł 14., Kot i Żyła na 18. miejscu

Tym samym Austriak, który wśród fanów skoków budzi kontrowersje, zrównał się z Adamem Małyszem w liczbie zwycięstw Pucharu Świata - dzisiejszy triumf w Zakopanem był 39. w jego karierze. Schlieri, niczym Małysz, oddał dwa dobre skoki - 131,5 i 132 metry. Nie było dzisiaj fochów na warunki i organizatorów, publiczność była, zdaniem Schlieriego, niesamowita, a wyrównanie rekordu Małysza - wzruszającym momentem w jego karierze.

Kamil natomiast bardzo słabo skoczył w pierwszej serii i zajmował po niej dopiero 17. pozycję. W drugiej bardzo się poprawił, na podium  było jednak za mało - starczyło na awans o 10 pozycji i 7. miejsce. Kolejny dobry występ zanotował za to Olek Zniszczoł - 14. lokata to świetny rezultat dla 18-latka z Wisły. 18. miejsce podzielili między siebie Maciej Kot i Piotr Żyła.

Zadowolone z rezultatu?

Więcej o: