Gregor upada, Anders wygrywa - dramatyczny konkurs w Engelbergu

Anders Bardal pogodził silną austriacką koalicję, wygrał przed Martinem Kochem, Thomasem Morgensternem i Andreasem Kofflerem. Polacy nieźle, ale bez błysku - Kamil Stoch był 12, Piotrek Żyła 16. Śnieżny konkurs w Engelbergu już za nami.

Wraz z 5 tysiącacmi (juuupii!) fanek jesteśmy także na facebooku>>

ODŚWIEŻ RELACJĘ

KONIEC A Apoloniusz Tajner komentując skok Gregora mówił, że to nie błąd zawodnika, tylko zbyt dużo świeżego śniegu na zeskoku. A na pytanie, czy gdyby ustał, to jego odległość wystarczyłaby na Andersa, nigdy nie poznamy odpowiedzi.

KONIEC Na szczęście nic złego się Gregorowi nie stało. No oprócz tego, że spadł na 11 miejsce. Zawody wygrywa Anders Bardal przed mocną koalicją austriacką.

Gregor spadł tuż przed Kamila Stocha, a Piotr Żyła skończył na 16 miejscu.

15.22 UPADEK!! Gregor Schlierenzauer skoczył 130 metrów, ciągnął tak daleko, jak to tylko możliwe, ale przesadził i nie ustał skoku!

15.21 133 metry!!! Niewiarygodny skok Norwega, a Gregor?

15.20 Tom Hilde dobrze, ale za krótko! 5 miejsce. Co zrobi Anders Bardal?!

15.19 Za to Martin Koch chyba szykuje formę na Turniej Czterech Skoczni. Trzech Austriaków na czele.

15.18 Jurij Tepes i Severin Freund nie dają rady Austriakom!

15.17 Za to Morgi daje radę! Thomas wyprzedza Andreasa o 1,5 punktu.

15.14 Roman Koudelka wraca w naprawdę dobrym stylu! 126,5 metra nie wystarcza na Koffiego, ale wystarczy na Ammanna.

15.13 Andreas bardzo szczęśliwy, uśmiecha się do kamery i opowiada jakąś historię, ręką pokazując "taki długi wafelek przed chwilą wszamałem, taki długi!"

15.11 Prowadzący zmieniają się baaardzo szybko. Teraz Koffi uwolnił Ammanna od konieczności stania na podeście :)

15.10 Ach Simon, Simon. Za długo nie pozwoliłeś Kamilowi marznąć na tym śniegu, jakiś ty kochany.

15.09 124,5 metra i aż 6,3 punktu przewagi nad Hlavą!

15.08 Max Mechler i Jure Sinkovec skaczą dużo słabiej i a teraz czas na drugi skok Kamila! No, to tak ze 130 i będzie podium :P

15.06 Z takim skokiem Piotrek powinien powalczyć o pierwszą piętnastkę. Stephana Hocke już wyprzedził.

Ale na Łukasza Hlavę trochę zabrakło.

15.05 Brawo! Piotrek skacze 121,5 metra i spycha z pierwszego miejsca Richarda Freitaga!

15.03 Pierwsza dziesiątka skoczków za nami, wciąż prowadzi Richard Freitag przed Wolfgangiem Loitzlem, a my już szykujemy się na skok Piotrusia.

15.00 A Wolfgang Loitzl, który zapuszcza jakąś dziwną brodę, skacze naprawdę nieźle i zajmuje drugie miejsce. Ale ta broda nam się jakoś szczególnie nie spodobała, przykro nam. Do galerii najlepszych zarostów jej chyba nie zaprosimy.

14.57 W takim śniegu skakał kilkadziesiąt minut temu Simmi:

embed

Teraz jest tak ze dwa-trzy razy gorzej. I Taku Takeuchi skacze 107 metrów...

14.55 Niestety, po trzech słabych skokach i jednym dobrym (właśnie tym Richarda) mamy przerwę na przedmuchanie torów. Bardzo źle to wszystko wygląda.

14.53 Oooo, a to ładna historia. Richard Freitag swoje pierwsze zwycięstwo w PŚ odniósł na tej samej skoczni, na której jedyne zwycięstwo w karierze odniósł... jego ojciec.

14.50 Anielska góra sypie anielskim puchem, trenerom to już tylko czubki chorągiewek widać. To sprawia, że zaczęłyśmy się zastanawiać, czy będziemy miały w Polsce śnieg na święta? Albo w ogóle jakiś, gdzieś?

14.34 Wafelek pomimo całkiem dobrej odległości ląduje dopiero na 11 miejscu! A więc wygrywa Schlieri, przed Bardalem i Tomusiem! Kamil Stoch jest 14, a Piotrek Żyła 19.

Na ostatnim miejscu - Vladimir Zografski! To oznacza, że nie zobaczymy w II rundzie ani Anssiego, ani Bjoerna :(

14.33 Taaak! Schlieri wyprzedza Andersa i Toma.

14.32 Bardzo nierówny ten konkurs, a teraz pora na Gregora!

14.31 A teraz Morgi! 128,5 i zaledwie 7 miejsce!

A Richard Freitag psuje! 120 metrów...

14.30 Na szczęście wciąż prowadzi Tom Hilde... a jednak nie! Wyprzedza go kolega z reprezentacji Anders Bardal!

14.28 ... 125,5 metra i 9 miejsce! Cieszymy sie? Chyba jednak nie.

14.27 Robert Kranjec pokazał, że można daleko skakać (128 metrów), a co teraz zrobi Kamil?

14.26 A Roman Koudelka szybko pozbierał się po upadku w Harrachowie i skoczył dziś pewnie 127,5 metra. Brawo!

14.25 Piotrek w tych fatalnych warunkach skacze 123 metry (a taki Zauner przed nim - 115!) więc chyba możemy się cieszyć, lepiej się chyba nie dało.

14.23 Ammann jest u siebie, ale skacze trochę za krótko - 126 metrów. Ale też ten śnieg musi bardzo przeszkadzać, teraz sypie jak w święta.

14.22 Simmi, zwycięzca kwalifikacji leeeeeeci...

14.20 Denis Korniłow skacze 132 metry, ale Tomusia nie wyprzedzi! A Andrea Morassi, jedna z najprzyjemniejszych niespodzianek tego sezonu zupełnie sobie nie radzi - 120 metrów. Czyli wciąż nam ten wiatr trochę kombinuje.

14.19 Tom, Tom, Tom Hilde!! No nareszcie, nareszcie! 133 metry!

I jest pierwsze miejsce!

14.17 Pan Komentator właśnie snuje opowieść o tym, jak to 12 skoczków pierwszej dwudziestki psuje swoje skoki po to, byśmy w drugiej serii mogły zobaczyć Stefana Hulę... Upór godny lepszej sprawy.

14.14 Ale ładny konkurs nam się zrobił, chyba najlepszy z dotychczasowych. Nie jesteśmy jeszcze nawet w okolicach pierwszej dziesiątki, a tu już mamy skoki naprawdę imponujące.

No może nie takie jak teraz Vegarda-Hauke Skletta czy Taku Takeuchi... Wietrze, jeśli postanowiłeś zrobić nam na złość, to wiesz co myślimy, o takiej małostkowości.

14.12 Ostatecznie beleczka wróciła na 14 stopień, a Martin Koch i tak skoczył 134,5 metra!

14.10 No i mamy przerwę. Trzeba było przedmuchać tory najazdowe i prawdopodobnie wypuścić przedskoczka. No tak to jest, jak się zaczyna kombinować z belką.

Dzięki temu poznamy historię skoczni w Engelbergu.

14.06 Jurij Tepes! Chłopak znów szaleje i skacze 136,5 metra !

Jury reaguje natychmiast, belka zjeżdża z 15 na 13 pozycję.

14.04 No dziewczyny, teraz Vladimir Zografski! Tak swoją drogą, to fenomen jego popularności wśród fanek skoków jest dla nas... no jest właśnie fenomenem. Znaczy, nie, żebyśmy go nie lubiły, ale po prostu jesteśmy ciekawe, co Wy w nim widzicie.

14.03 Matti! Ale nie będzie dobrego wyniku. Starczy na drugą serię, ale żeby się liczyć 124,5 metra to będzie za mało :(

14.02 A Sebastian Coloredo właśnie "pękł" nam granicę 130 metrów i to on teraz będzie liderem.

14.00 Bjoern <3 <3

No i widzicie? Bjeorn Einar Romoeren skoczył tylko pół metra bliżej od prowadzącego Jure Sinkovca, a zajmuje ósme miejsce! Wiatr coś tu z nami brzydko pogrywa.

13.59 Za wcześnie pochwaliłyśmy warunki atmosferyczne. Teraz chłopcy wcale nie skaczą daleko, ale dostają duże bonusy za wiatr - tak po 8-9 punktów.

13.58 No ale trudno się dziwić. W Harrachowie było źle, teraz też źle. 113,5 metra i Maciek Kot tuż za Ollim Muotką...

Nie, nie będziemy z tego żartować!

13.57 Maciej Kot zły jak osa .

13.55 No i trochę zaczęło nam teraz śnieżyć. A Anton Kaliniczenko pokazał, że ma dynamit w nogach, wybił się tak mocno, że nawet my widziałyśmy, że wybił się przy tym w złym kierunku. Zbyt do góry.

13.52 A tymczasem Jan Ziobro nie przekroczył granicy 120 metrów, ale i tak zajmuje jak na razie piąte miejsce. Mimo to jakoś nie widzimy Janka i Stefanka w drugiej serii. Obyśmy mogły to odszczekać za pół godziny.

13.51 ...

embed

13.50 Nie wiemy czy wiecie, ale Olli Muotka stał się ulubionym skoczkiem rybki. Rybka wymyśliła, że będzie tak mówić na domowego zwierzaka. Kotka = Muotka. A jako że koty ze swej zdystansowanej natury, nie reagują na żadne imiona, młotka okazała się być równie (nie)skuteczna co kotka.

13.48 Bardzo tymczasowe! Co się stało Niemcom, że zaczęli tak świetnie skakać? Stephan Hocke i 128 metrów? Nie podejrzewałybyśmy ich o to.

13.46 I już skakał nasz kochany Stefanek - 120,5 metra w praktycznie bezwietrznych warunkach i tymczasowe pierwsze miejsce naszego reprezentanta.

13.45 Skaczemy! Pogoda dobra, w Engelbergu sporo świeżego śniegu, warunki bardzo przyjemne.

13.39 Za nami już także zmagania biatlonistów. Piękno rodziny Fourcade tym razem reprezentował Simone, który zajął trzecie miejsce. Wygrał Andreas Birnbacher przed weteranem Ole Einarem Bjoerndalenem. Panowie we trójkę zafundowali nam niezwykle emocjonujący finisz.

13.34 Justyna pokonała dwie Norweżki (Johaug i Skofterud) to może Kamil lub Piotrek powalczą z koalicją austriacką? Teraz mamy bardzo bojowe nastroje :)

13.30 Uaaaaa, dziś to Kowalczyk wygląda jak Bjoergen. Panie jeszcze przed chwilą biegły obok siebie, a tu raptem zrobiło się prawie pół minuty przewagi! Justyna Kowalczyk niezagrożona wygra swoje pierwsze zawody w sezonie!

No nie ma to jak dobrze rozpocząć zimową sobotę!

13.26 Justyna póki co ucieka Norweżce i ma nad nią jakieś 20 metrów przewagi, ale do końca biegu jeszcze 2 kilometry.

Marit Bjoergen nie startuje, jest chora.

13.25 A czekając na skoki, jednym okiem śledzimy Justynę Kowalczyk, która walczy z Therese Johaug o zwycięstwo w biegu na 10 km w Rogla!

13.24 Odpadli jedynie Dawid Kubacki i dość nieoczekiwanie powołany Marcin Bachleda. Diabełek zupełnie nie wykorzystał tej szansy i skoczył zaledwie 101,5 metra.

13.20 W konkursie głównym zobaczymy 5 naszych orłów. Kamil, który nie musiał się kwalifikować, skoczył dla treningu, ale bez błysku (124 metry), za to świetnie spisał się Piotr Żyła, który w kwalifikacjach przegrały tylko z Simonem Ammannem (128,5 metra). Oprócz tego będziemy miały okazję zobaczyć w akcji Stefana Hulę, Macieka Kota i Janka Ziobrę.

13.10... a my, w oczekiwaniu na ich rezultaty przypominałyśmy sobie zeszłotygodniową radość norweską:

13.05 Wczoraj skocznia w Engelbergu wyglądała dość ponuro...

... ale dziś kwalifikacje poszły zgodnie z planem.

Więcej o: