O dwa równe skoki, czyli niedzielny konkurs w Harrachovie: relacja NA ŻYWO

We wczorajszym konkursie drużynowym nasi chłopcy pokazali, że potrafią skakać, teraz muszą pokazać, że potrafią skakać dwa razy. A że Austriacy muszą pokazać Norwegom, kto rządzi w skokach, zapowiada się fascynujący konkurs.UPDATE: Niemcy pogodzili Austriaków i Norwegów - zawody wygrał Richard Freitag. Kamil Stoch był 13, Piotrek Żyła 25. Niestety polscy skoczkowie nie oddali dwóch równych skoków. Kamilowi źle poszło w pierwszej, Piotrkowi w drugiej rundzie.

Czy ktoś tu jeszcze nie lubi Ciach na Facebooku? >>

ODŚWIEŻ RELACJĘ

15.40 Dziękujemy!

15.38 Nasza pierwsza przygoda z Kowalczyk nie była ani zbyt długa, ani zbyt szczęśliwa i chyba nie możemy sobie pozwolić na komfort czekania na bieg finałowy, gdyż czekają nas obowiązki związane z... no zobaczycie same z czym. Wkrótce.

15.36 Niestety, bieg z Kikkan Randall był dużo szybszy i to zawodniczki z tamtego półfinału wejdą do finału. A więc, tak mówią komentatorzy, sensacja - Marit Bjoergen i Justyna Kowalczyk nie weszły do finału!

15.35 Nieeee! Nie przyniosłyśmy szczęścia Justynie, która zajmuje zaledwie czwarte miejsce! Wygrywa Matwiejewa przed Brodin, Marit Bjoergen jest trzecia.

15.34 Ale walka na stadionie! Nierówny, szarpany bieg. Kowalczyk miała dobry początek, ale to potknięcie kosztowało ją bardzo dużo!

15.33 O nie! Justyna się potknęła, nie przewróciła, ale straciła prawie całą przewagę!

15.32 Wow, jak one zjeżdżają!

15.31 Justyna wystartowała słabo, ale ma lepszy tor i na pierwszym wirażu jest pierwsza!

15.30 I zaraz biegniemy z Justyną! I nie tylko my, także Vibeke Skofterud, Chandra Crawford, Natalia Matwiejewa, Marit Bjoergen i Hanna Brodin.

15.29 I faktycznie wygrywa Kikkan, za nią Heidi Weng z Norwegii!

15.27 Taki bieg sprinterek trwa około 3 minut, podobno faworytką jest "sprytna i zwinna" Amerykanka, Kikkan Randall. Co najmniej jedna z nas oddałaby wiele, żeby nazywać się Kikkan.

15.25 Biegniemy. Półfinały, o dziwo, są jednak dwa. Startuje po 6 zawodniczek, dwie pierwsze kwalifikują się bezpośrednio, plus jeszcze dwie zawodniczki z najlepszymi czasami. Justyna wystartuje w drugim biegu, a jej rywalką będzie Marit Bjoergen.

15.20 Hmmmm... zimowe studio TVP, a rozmowa o... Euro2012. Ciekawy pomysł. Dowiadujemy się, że do Euro 179 dni. Następnym razem, jak będziemy robić relację, powiedzmy z Gran Derbi, to porozmawiamy o Skrze Bełchatów. Takie nowe trendy w sporcie.

15.17 Kamil Stoch ostatecznie skończył na 13, Piotrek na 25 miejscu. A my się przeniesiemy na chwilę do Davos, zobaczymy na co stać Justynkę, a co tam.

15.16 Richard bardzo, bardzo chciał uciec nam z kadru, ale w końcu go dopadłyśmy szybkim printscreenem. Tak się cieszy nowa nadzieja niemieckich skoków:

RR internet

15.14 Richaaaaaaaaaaaaard Freitag wygrywa ten konkurs! 137,5 metra! Wspaniały skok, wspaniały konkurs w drugiej rundzie.

15.13 136 metrów!! Thomas wreszcie skacze tak, jak umie!

15.12 Morgi, już tylko on może pokrzyżować Niemcom szyki...

15.11 A tymczasem Bardal nie dał rady Freundowi! To może być niemiecki konkurs.

15.10 Hmmm...

embed

Kiedy ostatnim razem miałyśmy od niej jakieś wieści otaczało ją "dwóch brunetów cule" a rozwścieczeni kibice Realu domagali się rewanżu na piłkarzykach, więc w sumie trochę zaczynamy się niepokoić...

15.08 Freund o pół metra dalej i wyprzedza Kofflera! No to wreszcie mamy emocje i prawdziwą walkę na odległości, pomimo tego złego wiatru :)

15.07 Ale z Koffim nie wygra! 133 metry i 5 punktów przewagi nad Gregorem.

15.06 Gregor smutny, ale wciąż jest na pierwszym miejscu. Wygrywa z Ammanem!

15.04 Nieźle, ale bez fajerwerków. Gregor wyprzedza Neumayera o 0.1 punktu, ale szczęśliwy nie jest. 132 metry.

aa tvp.pl

15.03 A teraz Gregor Schlierenzauer!

15:01 Neumayer wychodzi na prowadzenie, a my musimy coś sprostować. Marit Bjoergen jednak biegnie w Davos. Po prostu nie przewidziałyśmy tego, że w biegach narciarskich jest pięć ĆWIERĆfinałów.

15:00 Chwilę później Kamila i Jernej Damjana rozdziela jeszcze Manuel Fettner, a Piotrek Żyła niestety psuje! 122 metry to dopiero 14 miejsce :(

Za to Justyna wygrała swój ćwierćfinał.

14:59 Kamil 130 metrów! Ale to za mało, za mało na Jerneja Damjana!

14:56 Kolejny, który to już w tej rundzie, skok na 128 metrów. Piąte miejsce Norwega, a my już powoli ściskamy kciuki za Kamila!

14:55 Bjoern! Bjoern! Bjoern!

14.53 Jernej Damjan robi na tym podeście takie miny, że zaczynamy podejrzewać, że "odpalił" coś zgoła innego niż cygaro.

14.52 Nie, podejrzewamy, że Tomuś po prostu trzyma formę na Turniej Czterech Skoczni.

14:51 Wiatr jest chyba coraz gorszy, ale odległości, dzięki tej wyższej belce, nie są takie złe. Choć przydałoby się, aby jeszcze ktoś te 130 metrów przeskoczył. Może Tom Hilde?

14.49 Albo na przykład odpalił ognisko. Teraz Jernej sobie chyba trochę postoi na tym zimnie - nikt jak na razie nie potrafi go przeskoczyć. Nawet Martin Koch.

14.47 Słowo "odpalił" robi karierę, według Pana Komentatora odpalił właśnie Jernej Damjan. Mamy nadzieję, że nie jest to cygaro zwycięstwa, to szkodzi na płuca.

14.45 Yupppi! Pękła granica 130 metrów! Jernej Damjan skacze 133 metry!

14.44 Rybka: "Kobayashi jest sportowcem uniwersalnym. Latem jeździ F1, zimą skacze i pewnie jeszcze do tego używa tego samego kombinezonu."

14.43 Wow ODRZUTOWCE! No to zaczynamy skakać. I to z wyższej belki, będzie się działo!

PRZERWA Mamy tu mnóstwo polskich kibiców, którzy oznaczają coś dla okolicznych restauratorów, ale nie będziemy tego tłumaczyć. To nie nasze monologi, to pan komentator.

A wafelek smętnie powiewa na wietrze. Znaczy taśma w wafelkowych barwach, nie Koffi.

PRZERWA Wciąż czekamy na skoczków, a Justyna pobiegnie w trzecim ćwierćfinale (obecnie trwa drugi), jej rywalkami nie będą Norweżki. Marit Bjoergen i Therese Johaug nie startują, reszta pobiegła w pierwszym biegu.

PRZERWA Skaczemy, a w szwajcarskim Davos Justyna Kowalczyk pobiegnie w finale sprintu. Jak tylko się czegoś dowiemy o jej wynikach, damy Wam znać.

PRZERWA Oglądamy raz jeszcze skok Kamila. No nie był to porywający skok, ale trener Tajner mówi, że na Kamila zawsze można liczyć, że mu coś odpali.

A tak z zupełnie innej beczki, czy Wy lubicie Maćka Kurzajewskiego?

PRZERWA Nie Schlieri, nie Koffi, a Richard Freitag i Thomas Morgenstern prowadzą po pierwszej serii konkursu w Harrachowie. Piotrek Żyła jest 13, a Kamil Stoch 16, jednak różnice punktowe między nimi a miejscami na podium nie są nie do odrobienia. Zwłaszcza, jeśli potwierdzi się, że nasi zazwyczaj drugi skok mają lepszy.

Dopiero 35 miejsce zajął Stefan Hula, a Wladimi Zografski, którego odległość wystarczyłaby do kwalifikacji, najprawdopodobniej znowu został zdyskwalifikowany. Biedaczek :(

14.18 A Koffi wreszcie dobrze skoczył w Harrachovie, jednak wiatr miał lepszy od rywali. 128 metrów w jego przypadku to jedynie 7 miejsce.

14.17 Schlieri przeciętnie! 125,5 metra, dopiero 9 miejsce austriackiego mistrza i nie ma uśmiechu.

14:16 Bardal trochę bliżej, Richard Freitag 129 metrów i lepsze punkty za wiatr. Jest pierwszy! Co zrobi Król Gregor?

14.14 Morgi! Nareszcie! Najdłuższy skok . 129,5 metra daje Morgiemu pierwsze miejsce!

Jak się cieszy, aż krzyknął z radości :)

14.13 124! To nie jest ten skok. Kamil nie jest zadowolony, zajmuje zaledwie 10 miejsce.

14.11 No to czas na Kamila. Do pobicia jest 128.5 metra Robert Kranjca.

14:09 A Piotr Żyła dobrze! Brawo - 126 metrów i 5 miejsce! Piotrek potwierdza równą formę.

14.07 Smutny Tom Hilde rozdziera nasze serca.

pp internet

11 miejsce przynajmniej da awans do następnej rundy.

14.06 Oj Tomuś, Tomuś...

14.05 Austriak skoczył 128 metrów przy bardzo niesprzyjającym wietrze, Ammann - 127 i to oni są teraz na prowadzeniu. Tom Hilde!

14.03 Peter Prevc nie zaszalał, ale w drugiej rundzie go zobaczymy. Za chwilę Zauner i Simon Ammann.

14.02 A teraz zaatakowali Niemcy. Najpierw Max Mechler, później Michale Neumayer wskoczyli na dwa pierwsze miejsca w konkursie. Jesteśmy coraz bliżej pierwszej dziesiątki.

13.59 A za nami skok Vladimira. Nie jest chyba zbyt zadowolony, ale zajmuje 12 miejsce ze sporymi szansami na awans do 30.

vv tvp.pl

No zdecydowanie nie jest zadowolony.

13.56 A Vegard potwierdza formę z kwalifikacji. Skoczkowie wciąż walczą z wiatrem, Walter Hoffer nie chce im pomóc podwyższeniem belki, ale warunki są złe, lecz sprawiedliwe. Dzięki temu nie ma "cudów" na skoczni, a przewaga punktowa pierwszego Skletta nad dziesiątym Kaliniczenką to zaledwie 7,5.

13.55 Oj Matti, Matii, dlaczego nam to robisz? Chyba nie zobaczymy Fina w drugiej rundzie.

13.53 Chyba ktoś tu ma słabość to Team Norway... Ale to nie znaczy, że zapominamy o Wafelku i Morgim ;)

13.51 A najpiękniejszy Bjoern wciąż trzeci, za Fettnerem i Colloredo.

aa a

13.48 A my jeszcze powspominamy wczorajsze emocje i dobre nastroje w kadrze Norwegii. Anders i Tom:

aa internet

13.46 Skakał już również Martin Schmitt, niestety zajmuje odległe miejsce, tuż za Stefanem Hulą. Obaj panowie nie mają chyba większych szans na awans do drugiej rundy.

13.45 Ok. Już wszystko działa. Podobno najgorsze warunki jak do tej pory miał Stefan Hula, który dostał aż 14 punktów bonifikaty za wiatr! To pozwala mu zajmować 10 miejsce, Janek Ziobro jest przedostatni.

13.41 Akurat trafiłyśmy na skok Bjoerna!! Super, obejmuje prowadzenie, ale skoki nie są na razie zbyt dalekie, warunki fatalne.

13.40 Konkurs miał się zacząć o 13.45, a tu niespodzianka! Już skaczemy. No dobrze, to my się szybko ogarniemy w sytuacji.

13.37 A że dobre wiadomości chodzą trójkami, deser. Do wczorajszego triumfu w zawodach drużynowych Norwegów poprowadzili Anders Bardal (bo któż by inny) i BJOERN EINAR ROMOEREN!!! Wreszcie <3

embed

13.35 Kolejna dobra wiadomość, przynajmniej dla części z was. Kwalifikacje wygrał Simon Ammann, drugi był Władimir Zografski, trzeci Vegard Hauke Sklett. A więc nowa bułgarska gwiazda skoków wreszcie w natarciu.

13.33 Na początek dobre wieści: w konkursie głównym zobaczymy czterech naszych reprezentantów: Kamila Stocha, Piotrka Żyłę, Stefana Hulę i Janka Ziobro.

Więcej o: