Girl Power: Dziewczyny też skaczą

W ubiegłą sobotę Przemek Babiarz zastanawiał się jak kobieta może ustać skok na odległość 100 metrów, a dziś dowiedziałyśmy się, dziewczyna może skoczyć 83 metry. I to w dodatku nasza polska dziewczyna. Poznajcie Magdę Pałasz.

Jeszcze kilka lat temu prawie nikt nie wiedział, że istnieje coś takiego jak kobieca odmiana skoków narciarskich, teraz organizowane są oficjalne zawody Pucharu Świata kobiet, co więcej, dziewczyny wreszcie będą mogły zdobywać olimpijskie medale. Już w 2014 roku w Soczi. My zbyt dużymi tradycjami żeńskich skoków pochwalić się nie możemy, ale to się może wkrótce zmienić.

Magda Pałasz ma 16 lat i trenuje w klubie UKS Sołtysianie Stare Bystre i będzie reprezentować Polskę podczas I Zimowych Igrzysk Olimpijskich Młodzieży - Innsbruck 2012. O sportowych idolach, medalowych szansach i planach na przyszłość rozmawiała z nią ekipa sport.pl.

Serio? Tyle osób mówi o Małyszu w spódnicy? Nie żeby nam się to nie wydawało bardzo głupie. W końcu kombinezony skoczkiń niczym nie różnią się do tych męskich, a Magda z sumiastym wąsem wyglądałaby naprawdę dziwnie. Panowie to się nigdy nie nauczą.

A Magdzie gratulujemy i zazdrościmy. Odwagi oczywiście, a także trochę tego, że kiedyś, jak już wystartuje w swoim pierwszym konkursie w PŚ, to przecież będzie miała okazję poznać ich wszystkich. Te konkursy są organizowane na tej samej skoczni, na przemian, więc pewnie dziewczyny i chłopcy rozgrzewają się obok siebie, ćwiczą, mają wspólne szatnie i sauny, no bo przecież Skandynawia jest taka wyzwolona . No po prostu idealnie się dziewczyna ustawiła.

To co, narty w dłoń i na skocznię? 80 metrów - to nie może być aż tak straszne.

Więcej o: