Polska - Włochy: relacja NA ŻYWO

Awans olimpijski jest na wyciągnięcie ręki już dziś - wystarczy ograć Włochów nie tracąc przy tym punktów. My tam wszelkie spekulacje i wyliczenia wolimy zostawić jednak na bok i skupić się na graniu, wygrywaniu, podziwianiu. A Wy razem z nami, prawda?Jeszcze sobie będziemy musiały poczekać na ten awans olimpijski, ale teraz nawet o tym nie myślimy. Wygrywamy, wreszcie wygrywamy z tymi Włochami! 3:2! Radość!

ODŚWIEŻ RELACJĘ

KONIEC Aha.

Michał ŁaskoMichał Łasko facebook.com

KONIEC Po katastrofalnych dwóch setach nie trudno można by zwiesić nos na kwintę i uznać, że z tymi Włochami to my po prostu nie możemy wygrać. Tymczasem Andrea Anastasi po raz kolejny błysnął instynktem zmianowym, a wprowadzeni przez niego w trakcie meczu Zagumny, Ruciak i Jarosz rozegrali świetne spotkanie. Wyszarpaliśmy im to zwycięstwo, ale mamy to!

Ooołoolo. Dzik tam się jeszcze poszedł wykłócać o żołędzie z Włochami pod siatką. Co tam się dzieje!

Dobra. Uciekamy stąd z zanim Paulo Cozza zabierze głos w studiu. Dzięki za dziś i do usłyszenia!

9:18 Udało się! Wreszcie udało się pokonać nasze nemezis. Miś dla Rucka, dla nas dwa punkty. I satysfakcja, oh dear, jaka satysfakcja.

Michał Łasko

9:17 Kooooooooooonieeeeeeeeeeeeeeeeec!

9:15 Piłka przeszła przez palce Możdżonkowi przy próbie obrony i ten za karę spróbował je zjeść. Palce się zemściły i piłka po ataku wraca środkowemu pod stopy, czas dla AA.

9:14 Nope. Nowakowski. 14:10. Meczbol. I żeby tylko jeden!

9:13 Niedobrze. Jarosz również blokowany i nasza przewaga maleje do trzech punktów. AA bierze czas. 12:9. Będzie nerwowa końcówka?

9:12 To chyba było jednak światło. Ruciak zablokowany i topnieje ta nasza przewaga.

9:11 Tomasz Swędrowski stwierdza, że to przez światło, a my jakby widzimy łzy w oczach Łasko po autowym ataku. Jaroszowie zrobiło się żal i zepsuł zagrywkę.

9:09 Ale walczą ci Włosi i tak będzie pewnie do końca. Ale cóż biedni mogą zrobić w obliczu skaczącego na wysokość ich głów Cichego. I jeszcze as! Kuba Jarosz! 11:6 i czas dla rywala. Dowozimy tego seta do końca!

9:07 Dzięki ci boże na rozmiar stopy 58 Fei! Przekroczenie linii środkowej i mamy zmiany stron, przeniesienie lodówek i dresów, a co najważniejsze - ósmy punkt.

9:06 Aj! Winiar zablokowany. Trzeba jeszcze przycisnąć tych Włochów. Na szczęście Parodi wpisuje się w tradycje włoskiego pola zagrywki i mamy 7 punkt. Włosi 4.

9:04 Pracujemy w obronie i asekuracji jak opętani i wreszcie nie marnujemy już tego w kontrach. Kuba znów fenomenalnie w obliczu czego trener Włochów bierze czas. 6:2.

9:03 Jarosz w ataku, Cichy z zagrywki w aut. Honor naszych środkowych pomścił Możdżi, który wbija gwoździa ze środka. 5:2.

9:01 Savani wrócił na boisku i przestrzelił. Michał Ruciak w przymierzu z taśmą, skuteczna kontra i 3:0. Savani wraca na ławkę i chyba chce już iść do domu.

9:00 A zdjęcie z psem, będzie jak wygramy. Bo, odpukać, coś pójdzie nie tak i już nigdy nie będziemy mogły popatrzeć na żadnego psa.

8:57 Cichy Pit jak wiadomo nie lubi się patyczkować i kończy seta przy drugiej naszej okazji. Jedziemy dalej, tie-break! Pamiętacie konfrontacje ? Krakowiakiem ich!

8:56 Ruciaak! Nie masz jakiegoś zdjęcia z psem? Piłka setowa!

8:54 I jeszcze raz blok na Łasko! Michaś! Michałek! Miłość. Jak wygramy tego seta, to wkleimy twoje zdjęcie z psem, obiecujemy. 23:19.

8:52 Tomasz Swędrowski wyciągnął górne "c" krzycząc "Łasskkooo", po tym jak ten został zablokowany. W międzyczasie Parodi wszedł za Savaniego. 22:19.

8:51 Ziib, to znaczy Winiar! Nie przyjmują tego! 20!

8:50 Duch Zibiego jest ciągle obecny na boisku w minach Winiara po kolejnych jego skutecznych atakach. Punkt za punkt. Włosi zaliczają swoją dwudziestą ósmą zepsutą zagrywkę w tym secie i mamy 19:18.

8:49 Brawo Winiar! I Cichy! Zajcew - gleba. 17:16.

8:46 JEEEEEEESSTT! Nic nas w tym spotkaniu nie ucieszyło tak jak ten soczysty blok na Savanim. Niestety. Dwa auty pod rząd z naszej strony i na drugą przerwę techniczną schodzimy przegrywając jednym punktem.

8:45 Kolejny fantastyczny atak Jarosza przez który nie mamy sumienia powiedzieć, żeby się ogolił. O, teraz psuje zagrywkę, to mówimy: maszynka w dłoń. I zawołaj Kurasia.

8:43 Ale kontra w tym spotkaniu zdecydowanie należy do rywala. Piłka chciała należeć za bardzo do Gumy i przykleiła mu się do rąk. Ale Możdżi już skutecznie. 12:12.

8:42 Jak to zrobili - zastanawia się Tomasz Swędrowski po wygranej przez nich kontrze. Też się zastanawiamy. Pod siatką stały włosy Fei.

8:41 Zajcew coraz bliżej statusu naszego ulubionego siatkarza z Włoch. Piłka przechodząca po jego przyjęciu, Cichy się zlitował i kolejną zagrywkę już popsuł. Łasko poszedł w jego ślady, ale na skrzydle jest wciąż nie do zatrzymania. 10:9.

8:39 Włosi idą na rekord. Tym razem w polu zagrywki myli się Zajcew, ale o wiele lepiej idzie im w ataku. Miejsce w szeregu pokazuję im mistrzowską kiwką Paweł Zagumny. 8:7 i czas dla ręczników.

8:37 Ale naprawdę, czy Włochom udało się zaserwować dobrze chociaż raz w tym secie. Nie, żeby nas to interesowało tudzież martwiło. Zwłaszcza przy tak skutecznych kontrach Ruciaka. 6:5.

8:35 Włosi psują zagrywkę za zagrywką i nic ci ta joga na boisku Cristianie Savani nie pomoże. U nas również błędy, ale wychodzimy na remis. 4:4.

8:32 Halo, halo, wóz? Uff. Jesteśmy. Dementuję plotkę jakoby a)spalił mi się laptop, b)zepsuł stream, bo kapitalnego wejścia Kuby Jarosza nie wytrzymał nasz system. Ale już wracamy i to samo powiedzieć możemy o Polakach. Po naszej świetnej serii, w końcówce zaczęliśmy znowu popełniać błędy i zrobiło się strasznie nerwowo. Ale wyszarpaliśmy tego seta Włochom, którzy prawie nas za to pobili pod siatką. Gramy dalej!

8:12 Może i Włosi mają największy współczynnik biżuterii przypadający na siatkarza w Europie, ale to my mamy skuteczny blok. Odzyskujemy trzypunktowe prowadzenie.

8:11 I nie tracimy tej przewagi, jak to mieliśmy w zwyczaju w tym meczu. A nie, stop. Zibi w aut kontry. Ale wciąż prowadzimy, 9:7.

8:10 Brawo! Zibi dokłada kolejny skuteczny atak i mamy przerwę techniczną. 8:5.

8:08 Zaliczyliśmy już pierwszy autowy atak w tym secie i żądamy by był to ostatni ra. To samo tyczy się zagrywek, okej Winiar? Skupiłyśmy się na błędach, tymczasem gra Polaków wygląda teraz dużo lepiej. O wyniku już nie wspominając. 7:5.

8:06 Ale teraz Guma sprytnie zagrał. Włosi krzyczą aut, ale Włosi krzyczą aut kiedy piłka zostawia im odcisk na bucie. Nikt nie słucha.

8:05 A nie, bo Ruciak został na boisku. Ale piramida pomogła. Pit z ataku, na środku potrójny blok. Savani zakończył ten festiwal naszych punktów, ale to i tak jest chyba najlepsze wejście w seta w tym spotkaniu. 4:2.

8:04 A może by tak spróbować Kruszynę wypuścić, jak myślicie? Zajcew się nie zgadza i psuje inauguracyjną zagrywkę.

8:02 Dobra. Czas na zagrania ostateczne. Jeśli radość Cichego przy piramidzie nie pomoże, to już nie wiemy co robić.

8:00 Nie da się. Ruciak psuję zagrywkę podarowując Włochom piłkę setową. Którą wykorzystują już przy pierwszej okazji blokując Winiarskiego.

7:59 Ruciak znalazł dziurę w potrójnym bloku, ale niestety po jednej z dłuższych akcji w spotkaniu, palce naszych blokujących w ataku znalazł Łasko. 20:23.

7:57 Brawo! Cichy puszcza asa, 18:21 i czas dla Włochów. Ugramy jeszcze coś w tym secie?

7:56 I jest pierwsza skuteczna akcja Ruciaka. 17:21.

7:55 Zaczynamy pracować trochę lepiej w bloku i asekuracji, ale i tak punkty zdobywamy głównie po błędach przeciwnika. Mastrangelo myli się w polu zagrywki, czego - niestety - pozazdrościł mu Michał Winiarski.

7:53 Niekonwencjonalne zagranie Winiaria, Savani rzucony w taśmę. Ale nie będzie wielkiego odrabiania. Fei ze środka, 13:19.

7:51 Zibi zrobił zbolałą minę, jego cierpieniom postanawia ulżyć Możdżonek ze środka. Ale tylko na chwilę. Skuteczny Savani i następny aut na koncie Winiara. 11:18, a w obliczu takiego wyniku bezradny AA nie mógł nie wziąć czasu.

7:49 Kiwka Ruciaka nie robi wrażenia na Włochach, ich blok niestety na Polakach - a zwłaszcza na ich butach - już tak. Druga przerwa techniczna i aż 6 punktów straty.

7:47 Skuteczny Pit przełamuję wreszcie tę nieszczęsną serię, ale Włosi nie spuszczają z tonu. Bartek blokowany i na boisku znowu pojawia się Ruciak. 10:13.

7:46 Jak po grudzie. Kurek znowu źle, Winiar wpada w taśmę i wierzcie lub nie na tablicy widnieje rezultat 8:11. Czas dla AA.

7:44 I już po naszym prowadzeniu. Kurek w aut, a co stało się wcześniej nie wiemy, bo wpadłyśmy w refleksje nad jego zarostem. Cichy poszedł w nasze ślady i przestrzelił swój atak.

7:42 Wreszcie skuteczny Winiar daje nam 8 punkt, co oznacza, że pora powycierać się ręcznikami na przerwie technicznej. Energiczniej wycierać będą się Włosi którzy tracą do nas 2 punkty.

7:41 Zbyś jest zły. Zły Zbyś to skuteczny Zbyś. Niestety - Winiar blokowany przez Savaniego, który już może żegnać się z nominacją w plebiscycie na ciacho turnieju. Łasko psuje zagrywkę i jeszcze będzie miał szansę.

7:38 Pójście w żołędzie Igły niweczymy nie kończąc kontry. Bartek wreszcie dobrze zaserwował i co zrobiliśmy? Aut. Całe szczęście Winiar odkupuje swoje winy już w kolejnej akcji, Bartman również skuteczny. Prowadzimy 5:4.

7:36 Dobrą zagrywkę Winiara Zbyszek niweczy przestrzeliwując kontrę. Kurek nie idzie, całe szczęście, w jego ślady, podąża nimi również Mastrangelo ze środka. 1:2.

7:36 Wracamy na boisko. Co tam u nas? Guma zostaje, wraca Kurek.

7:32 Savani - usuwamy folder. Przegrywamy pierwszego seta 17 do 25.

7:31 Pierwszy atak Ruciaka wybroniony, nawet Winiar nie radzi sobie na kontrze. Savani ciągle się nie myli i niestety trzeba się już żegnać z tym setem. 17:23.

7:29 Robi. Zibi na skrzydle, Możdżi na środku. Niestety, Kuraś w dalszym ciągu nie może wstrzelić się zagrywką. Więcej szans nie będzie. Na boisku po raz pierwszy w tym turnieju wchodzi Michał Ruciak. Na Savanim nie robi to wielkiego wrażenia i przy stanie 17:22 Anastasi prosi o czas.

7:28 I mamy zmianę na pozycji rozgrywającego. Idź zrób tam Guma porządek.

embed

7:26 Niedobrze. Fei zaszalał w polu zagrywki, tracimy dwa punkty z rzędu, AA nie lubi i bierze czas. 15:18. Już 19. Kurek blokowany.

7:24 I wreszcie wygrana kontra! Zibi! W odpowiedzi Zajcew przełamuje nasz potrójny blok i schodzi z resztą drużyny na drugą przerwę techniczną na której może celebrować jednopunktowe prowadzenie.

7:22 Trzy zepsute zagrywki z rzędu, Winiar mówi basta, mamy piłkę za darmo i co? Cichy uderza w aut. Całe szczęście Włosi ciągle pomagają nam popsutymi serwisami. 14:15.

7:21 Aj. Bartman zablokowany, wcześniej bezbłędny Łasko ze skrzydła. Dwa punkty straty.

7:20 Błąd za błąd w polu zagrywki i agrh. As Zajcewa. Możdżon chciał ukrócić to rozochocenie i blokuje go w kolejnej akcji. 11:11.

7:18 Na razie wszystko ku temu zmierza. Zibi z ataku, błąd Włochów pod siatką, i już miałyśmy pisać "skuteczna kontra", ale niestety. To znaczy skuteczna, tyle, że w wykonaniu Michała Łasko. 9:9.

7:17 A ja mam tylko nadzieję, że w czasie rzeczywistym i prawdziwym Polsacie nie ma jeszcze drugiej. No chyba, że prowadzimy na niej 16:8.

7:16 Savani poniszczył nas zagrywką, czym samym folder wiecie-który zostaje zamknięty. Albo damy mu jeszcze szansę. Druga w siatkę. Łasko w ataku jest niestety skuteczny i doprowadza do przerwy technicznej. 7:8.

7:14 I koniec tego włoskiego hasania. Cudna kontra Zibiego i już remis. Zajcew przestrzeliwuje i mamy prowadzenie. 6:5.

7:13 Poprawka. Chcę mieć kołdrę z włosów Fei. Zwłaszcza, jak będzie tak się dawał blokować ze środka. W odpowiedzi Łasko ze skrzydła, u nas Winiarski. 4:5.

7:12 Rękę wyciąga do nas Łasko, który myli się w ataku. Przesunięta krótka Mastrangelo i mamy 1:4.

7:11 Gramy i nie zaczynamy najlepiej. Nie możemy skończyć ataku i ledwo sędzia zdołał gwizdnąć na początek meczu, już przegrywamy 0:3.

7:10 Tomasz Swędrowski zauważa, że Andrea Anastasi na tym turnieju pokazał nową twarz. Pewnie, że pokazał. Jak superhot wygląda w białym.

7:07 Dziś w szóstce wybiegną: Żygadło, Nowakowski, Możdżonek, Bartman, Kurek, Winiarski i Ignaczak.

7:05 Hymny. Chciałabym mieć kołdrę z włosów Luigi Mastrangelo.

7:00 I już przenosimy się do hali w Tokio, a głos Tomasz Swędrowskiego sprawia, że przypominamy sobie jak ważny jest to dla nas mecz, jak dawno temu wygraliśmy ostatnio z Włochami, jak miło byłoby wreszcie utrzeć ich opalonego nosa i zaczynamy się stresować.

6:56 Nie spłonął. Nie wiem jak zareaguje na obecność Paulo Cozzy w studiu.

6:51 Bo w ogóle, śniło mi się, że mój laptop płonął, myślicie, że to dobry znak?

To na małą próbę. Zdjęcie Zibiego, które wygrało nam wczoraj konfrontacje :

embed

6:50 Niestety sielanka z Polsatem Sport już się zakończyła i znowu będę próbować nie rozwiązać umowy z panem od internetu w mało dżentelmeński sposób w trakcie meczu. Folder "Cristian Savani - roznegliżowane" na czarne godziny streamu w pogotowiu, ale mam nadzieję, że nie będzie potrzebny.

6:48 Witajcie w już ostatniej i chyba najbardziej ekscytującej rundzie spotkań na tegorocznym Pucharze Świata. Tradycyjnie o tej porze po spojrzeniu na zegarek mamy miny jak Cichy na zdjęciu głównym (sory Piotrek), ale przynajmniej po nastawieniu Highway to Hell na budzik pobudkę miałyśmy skuteczną i błyskawiczną. Jak nastroje?