Polska - USA: relacja NA ŻYWO

Po serii spotkań z teoretycznie słabszymi rywalami, wracamy do walki ze światowymi potęgami. Amerykanie turnieju życia na razie w Japonii nie grają, ale zawsze trzeba się z nimi liczyć, i mamy nadzieję, że Wy będziecie liczyć z nami. (Ostatnie zdanie chyba nie miało zbyt wiele sensu, ale jest siódma rano w poniedziałek).

ODŚWIEŻ RELACJĘ

KONIEC Coś się chyba dziś tego zdjęcia nie doczekamy. No trudno, będzie później na Facebooku . To teraz już naprawdę: do usłyszenia!

KONIEC ewuska_ka pyta:

Czy jutro relacja Extreme Survival? Bo jeśli tak to może jakoś wstanę;-)

No właśnie nie wiemy. Ktoś jeszcze zamierza wstać? ;)

KONIEC Tak tu sobie jeszcze trochę popiszemy w oczekiwaniu na zdjęcie Łukasza z misiem.

Albo chyba już pójdziemy. Paweł Deląg w studiu Polsatu.

KONIEC A tymczasem Kubańczycy już urwali co najmniej jeden punkt Brazylii.

KONIEC Takiego wyniku i godziny zakończenia meczu spodziewałybyśmy się prędzej we wczorajszym spotkaniu z Chinami, ale po raz kolejny potwierdziło się, że koncentracja i gra Polaków wyglądają lepiej przy wymagających rywalach. Z tymże, czy reprezentacja Stanów Zjednoczonych rzeczywiście była dziś takim wymagającym rywalem? Nieważne. Mamy trzy punkty i kolejne piękne zwycięstwo za sobą! Brawo!

8:29 Dla Łukasza Żygadło. Bardzo zasłużenie, to był świetny mecz naszego rozgrywającego.

8:28 Koniec! Mistrzowie Olimpijscy rozbici! Ostatnia akcja dla Bartmana, czy dla niego będzie różowy miś?

8:28 Ale jest Zibi i blok! Meczbol!

8:26 Ryan Millar chciał udowodnić kibicom z Rzeszowa, że jednak potrafi grać w siatkówkę i skutecznie uderza ze środka. Kurek patrzy z niedowierzaniem i popełnia błąd. Trochę się zbliżają.

8:24 Nasi reprezentanci chyba za mocno zaczęli się zastanawiać co będzie w następnym odcinku i Amerykanie przeprowadzili mini zryw w odpowiedzi na który AA wziął pierwszy w tym spotkaniu czas. 22:16.

8:24 Kurcze, myślicie, że Russel Holmes zgodzi się teraz na występ w Zibi CAM?

8:22 Tu już nic z tego nie będzie dla Amerykanów. 21 do 13.

8:19 Trochę nam się chyba jednak zdekoncentrowało na moment i tracimy dwa punkty z rzędu. Jeszcze możemy sobie na to pozwolić, zwłaszcza, że mamy dziś taką skuteczną kontrę. Po ataku Winiarskiego zdobywamy 18 punkt. Po przeciwnej stronie 12.

8:18 Oddawanie nam punktów za darmo? No niekoniecznie. Druga przerwa techniczna przy naszym bezpiecznym, siedmiopunktowym prowadzeniu.

8:17 Punkt za punkt i nie chcemy martwić Amerykanów, ale taka strategia daleko ich nie zaprowadzi.

8:16 Nie chcemy krakać, ale przy takim poziomie koncentracji, jaki prezentują dziś Polacy, też mecz mamy już wygrany. 14:8 i drugi czas dla szkoleniowca rywali.

8:13 Cichy wyskoczył tak że jego kolano było na wysokości twarzy rywala i to nie mogło skończyć się inaczej niż punktem. W odpowiedzi Sean Rooney (który wpisuje się niestety aparycją w tradycje nazwiska Rooney) skutecznie ze skrzydła. Po ataku Możdżiego mamy 13sty punkt. Amerykanie? Marne 8.

8:12 Amerykanom to już się chyba nie chce. As Zibiego i 10:5.

8:09 I jeszcze jeden blok! 7! W odpowiedzi Stanley, który wygląda jakby chciał zwymiotować. Trochę się nie dziwimy. 4:8 i pierwsza przerwa techniczna.

8:08 Jest się tym najlepiej blokującym turnieju Marcinie Możdżonku, czy nie jest? Jest się. 6:3.

8:07 Kibic może i jeden, ale jak kibicuje! 5:1 i już czas dla trenera Amerykanów.

8:06 Słyszycie tego desperacko krzyczącego samotnego kibica z Polski? ;)

8:05 I już gramy. Zaczynamy wybornie - Cichy znowu poniszczył w zagrywce ustawiając nam kontrę, a takich okazji Kuraś nie marnuje. 3:1.

8:03 Ej dobra, Brian Thorton w uroczy sposób wymawia "warzywa" ale poza tym, jest też przecież niczego, niczego sobie.

embed

Czy nie?

8:00 Całe mnóstwo, bo Amerykanie ciągle nie wyszli z 20 punktu. W mało efektowny sposób - bo po błędzie rywala - zdobywamy punkt, ale hukers. Mamy drugiego seta!

7:59 Anderson psuje zagrywkę, Kurek jak z armaty na skrzydle. Czas dla Amerykanów po którym będziemy mieć piłkę setową.

7:58 Winiar! 22! I znowu długa wymiana, która skończyła się prawie udanym blokiem Polaków. Cichy rzucił sędziemu najbardziej efektowne evil eye jakie ma w repertuarze ale na nic.

7:56 Amerykanie zabawili się teraz w Japończyków i zafundowali nam kilka heroicznych obron. Sami się przy tym skonfudowali i zaliczyli cztery odbicia. Cały czas punkt za punkt. 21:19.

7:54 Coraz więcej błędów popełniają obydwie strony, w ostatnim fragmencie gry bardziej nieskuteczni Amerykanie. Priddy przekłada rękę na drugą stronę w nieprzepisowy sposób i mamy czas dla trenera przeciwników. 20:17.

7:52 Zajączek, co to za przyjęcie, co? Strachu narobił nam Brian "warzywa" Thorton, ale odpowiedzieliśmy błyskawicznie blokiem. 18:16.

7:51 Kuraś w aut, Winiar w kolejnej akcji się nie myli. Gorzej idzie mu w polu zagrywki 17:15.

7:49 Możdżi popadł w konfuzję i poszedł do ataku na linię trzeciego metra. Którą przekroczył. Całe życie z wariatami. Druga przerwa techniczna przy naszym trzypunktowym prowadzeniu.

7:48 Clayton, masz brzydki tatuaż, nie protestuj. Błąd Amerykanów.

7:47 Po ataku Zibiego prowadzimy 14:12.

7:45 W obliczu coraz lepszej gry Amerykanów na moment posłuszeństwa odmówił nasz system. Ale gra po naszej stronie nadal niczego sobie. Wreszcie mamy wyrównany mecz na wysokim poziomie. Nie wiemy z czego się cieszymy.

7:37 Te dwie panie ze złotymi soplami na trybunach nas przygnębiają.

7:36 Morderczy Flot Cichego znowu sieje zniszczenie, ale Stanley się nie myli. Winiar z drugiej linii i 4:2.

7:35 Drugiego seta zaczynamy od dotknięcia siatki i znowu bezbłędnego Zibiego w ataku. Możdżi dokłada punkt z przechodzącej i już 3:1.

7:34 Podobają nam się Wasze postulaty. ewela90 :

wpić w boisko amerykanów tak żeby nie było co z nich zbierać ;)

Ano!

7:32 Amerykanie próbowali nam tam zrobić Dzika w Żołędziach, ale z czym. Wygrywamy pierwszego seta 25:15. No tego to się chyba nikt nie spodziewał.

7:31 No hola, to już 23 był i teraz po ataku Pita mamy setbola.

7:30 I jeszcze jeden as! Wiiniiaar! 22.

7:29 Teraz w siatkę, ale przy takim wyniku można. Matthew atakuje ze środka poprawiając wynik po stronie amerykańskiej do 15 punktów.

7:27 Wygląda na to, że klątwa drętwego pierwszego seta zostanie przełamana. Blok Pita i as po naszej stronie. Drugi czas dla Amerykanów. 20:13 I jeszcze jeden as bezlitosnego Zibiego! 21!

7:26 Nieoceniony Michał Winiarski kończy niesamowicie trudną piłkę na kontrze. Trener rywala nie może po prostu nie wziąć teraz czasu. 19:13.

7:25 Aj. Priddy puszcza nam asa po przerwie technicznej, ale Zibi ciągle nieomylny pod siatką. 17:13.

7:23 Pięknie! Po bardzo długiej wymianie śliczną kontrą i jeszcze ładniejszą cieszynką popisał się Bartek Kurek. Ta akcja zasłużyła chyba na to zdjęcie:

7:21 I kolejny raz Zibi! Kurek też kolejny ale w aut z zagrywki. I Bartman. 15:11.

7:20 A ja w takim zakłamaniu rzeczywistości żyję, że od ładnych paru minut zamiast 7 piszę 17. Czemu nic nie mówicie? ;)

7:18 Priddy aut w polu zagrywki, rekompensata już w kolejnej akcji ze środka. U nas znowu skutecznie Zibi. 11:9.

7:17 A po przerwie Amerykanie ze środka w aut. Clayton Stanley się nie myli. 9:7.

7:15 Ajaj. Brian Thorton zapomniał już o miłych chwilach z Zibim i posyła nam asa. Trochę przypadkowe zagranie Możdżonka, atak Bartmana i mamy pierwszą przerwę techniczną. 8:6.

7:14 I mamy pierwszy atak Zibiego. W odpowiedzi Stanley. 6:3.

7:14 Możdżi! Blok! I już 5:2.

7:13 I pierwsza skuteczna akcja ze środka Matta Andersona. Matthew, byłeś u fryzjera razem z Michałem Winiarskim, przyznaj się. I kolejny atak Kurasia.

7:12 Clayton Stanley nie zostawia mocnej zagrywki na później, takoż Cichy swojego ataku ze środka i skutecznego flota, dzięki któremu możemy wyprowadzić kontrę. Brawo Kuraś.

7:11 Gramy. Zaczynamy od udanego ataku Winiara i jego zepsutej zagrywki. 1:1.

7:09 Matthew dziś gładziutki jak niemowlę, Russel Holmes zafundował sobie bohunową bródkę. Nie o taką siatkówkę walczyliśmy.

7:08 Dziś gramy z Miśkiem Winiarskim na przyjęciu, Zibim w ataku, na rozegraniu Łukasz Żygadło. Reszta bez zaskoczeń: Nowakowski, Kurek, Możdżonek i Ignaczak.

7:07 Hymny. W Fukuoce. Gramy w Fukuoce.

7:05 Nie ściąga. W ramach protestu podamy wyniki rozegranych już dziś meczów. Iran poradził sobie bez problemów i straty seta z Egiptem, takoż postąpiła Rosja z Argentyną.

7:04 Dobra Matthjew, ściągaj koszulkę, bo jeszcze śpimy.

7:03 I już jesteśmy w hali zaraz sprawdzimy gdzie. Siatkarze już się rozgrzewają.

6:53 A jeśli postanowiłyście jednak za bardzo nie kozaczyć i nie uwzględniłyście w nastawianiu budzika studia, a teraz żałujecie, mamy dla Was małą niespodziankę w postaci piosenki Norbiego.

Suchar. Będzie kilka skrinów Jerzego Mielewskiego w wersji super galowej z sobotniej KSW (za których nadesłanie dziękujemy Agacie ):

6:49 Mimo, że to już ponad tydzień, ciągle nie przestaje nas przerażać ta godzina obok (być myć może to już pora przerzucić się na punktowy system quenerici , hmm). Ale to nic. Dla tej drużyny warto. Witajcie na ósmym dniu japońskiego survivalu. Kto jeszcze wstał?