Ostatni sprawdzian siatkarzy przed Pucharem Świata, czyli Polska - Czechy: relacja NA ŻYWO

Pod osłoną wczorajszego widowiska piłkarskiego, siatkarze bez większych problemów rozprawili się ze swoim wcale nie takim przecież słabym sparingpartnerem. Dziś cała uwaga polskiego kibica skupi się na nich, czy poradzą sobie równie przekonywująco? Przekonajmy się wspólnie.

ODŚWIEŻ RELACJĘ

KONIEC Czesi zgotowali sędziom owację na stojąco, najładniejsze dziecko świata przyszło ucałować Papę Ruciaka na pocieszenie, a Zibi udziela właśnie wywiadu telewizyjnego:

I dla takiego widoku warto było przecierpieć ten bardzo bardzo dziwny mecz. I może już więcej po prostu do niego nie wracajmy, co? Dziękuję Wam za dzisiaj i do usłyszenia na Pucharze Świata. Będziecie wstawać z nami, prawda?

17:12 O, koniec. Przegrywamy tiebreaka 11:15 i całe spotkanie 2:3.

17:09 Modły Platenika również na "wybitnego specjalistę" nie działają.

Na nas by chyba trochę podziałały.

17:07 Melsonka my our day:

podskoki normalnie jak na warszawskiej żylecie na legii :)

17:05 Aut Winiara. Michał, mina na zbitego psa nie działa na "wybitnego specjalistę". Nie tędy droga. 9:11 i czas dla AA.

17:04 Platenik zablokowany! I co, nie będzie poskoków? Remis.

17:03 Udany atak Cichego, Jarosz w aut z zagrywki. Czesi odwdzięczają się tym samym. 8:9.

17:01 Trochę nam się farsa z tego seta robi i trochę nam w tym wszystkim wynik ucieka. O, mamy zmiany stron, przeniesienie dresów. 8:6 dla Czechów.

17:00 Ej, to urządźmy sobie naszą manifestacyjną kontrcieszynkę. Hmm, how about inscenizacja występu Michała Bąkiewicza w Cosmo?

16:58 Wygląda na to, że takie manifestacje będą urządzać sobie po każdej udanej akcji. Nie jest to ani fajne, ani dojrzałe, ani profesjonalne, ale wiecie co, trochę się im nie dziwimy.

16:56 Czesi zaczęli się już trochę wygłupiać i po pierwszym zdobytym przez nich punkcie w piątym secie zaczęli podskakiwać sobie w kółeczku jak do "Konika na biegunach" na zabawie choinkowej za najlepszych podstawówkowych lat.

16:51 Czesi grają jak z łaski, stwierdzają komentatorzy, i chyba mają rację. Cztery setbole dla naszych, Kuba Jarosz wykorzystuje już drugiego. Tie-break!

16:47 Ale nawet z dystansu ławki wpływa na sędziego, który podarowuje nam kolejny punkt i nawet nasi siatkarze nie wiedzą za bardzo za co. Na parkiet lecą czeskie długopisy, ale na nic. Ciągle mamy dwa punkty przewagi, po ataku Winiara już trzy. 22:19.

16:46 Naukę będzie mógł zacząć już od teraz, bo na boisku zmienił go właśnie Kuba Jarosz.

16:42 Z cyklu ciekawostki od-czytelnicze: Melsonka donosi:

a tak na marginesie to wybitny specjalista to mniej więcej tak po czesku wygląda - vynikaj~c~ odborn~k

Mamy nadzieję, że Zbychu zdoła zapamiętać, nigdy nie wiesz przedstawiciele jakich nacji będą sędziować twój mecz w Pucharze Świata.

16:39 Zibi w ostatnich dwóch akcjach na zerowym bilansie, Czesi odrabiają straty. Na szczęście mamy coraz skuteczniejszego Winiara. 14:12.

16:38 Michał Ruciak! Zaskoczeni plasem rywale nie byli w stanie odebrać jego kolejnej zagrywki. Przyjmujący postanowił zlitować się nad rywalem i sam zakończył swoją mistrzowską serię.

16:36 Popelka trafia w taśmę, Rucek zalicza trzecią świetną zagrywkę z rzędu i wychodzimy na prowadzenie (11:9). Trener Swoboda nie czuje się już tak swobodnie i bierze czas.

16:36 Brawo! Zaczynamy grać zagrywką. Tym razem asem popisał się Michał Ruciak dając nam remis. 9:9.

16:35 Podczas naszej wizyty w Paincie, Czesi doprowadzili do przerwy technicznej, na której zeszli z dwupunktowym prowadzeniem.

16:32 Tęskniłyśmy:

16:31 Ajajjaj. Patryk Czarnowski zablokowany po raz pierwszy w tym spotkaniu. Na szczęście Michał Winiarski pokazuje klasę w polu zagrywki.

16:30 Pan sędzia od pamiętnej rozmowy z meczu z Częstochową przestraszył się chyba tak, że będzie gwizdał darmowe punkty dla naszych gdy tylko Zibi popatrzy się w jego stronę. A tam atak w taśmę był jak ta lala.

16:28 Gramy. Czesi wyglądają, jakby chcieli zrobić nam Metallikę na boisku, i wcale im się nie dziwimy. Naszych chyba też ta końcówka trzeciej partii pobudziła. 3:3.

16:22 Sędziowie podarowali na drugie życie w tym secie, a Polacy tego nie zmarnowali, 28:26. Jeszcze pogramy w tym meczu.

16:20 Koon, a nie, jednak nie, zmiana decyzji! "Wybitny specjalista" przyznaje nam darmowy punkt, trener Czechów wyśpiewuje sędziom piosenki Metalliki zza linii, ale na nic, gramy dalej!

16:20 Niestety, dwa punkty dla Czechów i to oni mają teraz piłkę nie dość, że setową, to meczową.

16:19 W odpowiedzi Winiar kończy atak z drugiej linii i daje nam piłkę setową!

16:16 Brawa dla Zibiego! 23:22. Diss dla zagrywki Wiśniewskiego. W reakcji na wynik 23:23, trener Anastasi wziął czas a Michał Winiarski przecierał się ręcznikiem tam, że zaczęłyśmy się zastanawiać, dlaczego tak rzadko pojawiał się w tej relacji.

16:15 Po chyba najdłuższej akcji meczu i kilku świetnych obronach, Czesi doprowadzają do wyrównania. Punkt za punkt i mamy już 22:22. Pobudka!

16:14 Podczas gdy my wracamy powoli z podróży sentymentalnej, Polacy, w dużej mierze dzięki dobrej zagrywce odrabiają straty. I nawet wychodzą na prowadzenie. 21:20.

16:13 To znaczy, nie żeby w dresie Pawła Zagumnego było coś wyjątkowo, ale stęskniłyśmy za Gumą straszliwie.

16:11 Już 19 i czas dla trenera Anastasiego. O, Paweł Zagumny w dresie<3

16:09 Czesi się zdenerwowali. Straciliśmy cztery punkty z rzędu, a Wojciech Drzyzga wyjaśnił nam, że ta nagła zmiana w wyniku to raczej rezultat błędów Czechów niż naszej nagłej szarży. Dzięki Wojtek. 17:18.

16:07 A to tylko Tomek Majewski i to kompletnie ubrany. Ludzie, spokojnie.

16:05 Czy ktoś może mi powiedzieć kto odmienił obraz gry i jakim cudem zrobiło się nagle 15:14 a na hali rumor jakby na trybunach Michał Bąkiewicz przedstawiał właśnie inscenizację swojego słynnego występu w Cosmo?

16:01 Cudownie. Kanał, na który przełączyłam się po drugim secie i miałam właśnie pochwalić za jakość transmisji, włączył się właśnie na relację z Ligi Angielskiej. Co jeszcze, jest gdzieś może jakiś piorun, który chce mnie trafić?

15:58 Zibi nie żartował z tym klepaniem i zalicza kolejny udany atak, po którym nie oszczędza pleców i uszu kolegów. Ktoś to musi pociągnąć. 8:9.

15:57 Oczywiście. Ledwo postawiłyśmy kropkę w ostatnim zdaniu, Michał Ruciak uderza w aut. Czesi prowadzą na pierwszej przerwie technicznej 8:6. Ale zaczyna to wyglądać troszeczkę, troszeczkę lepiej.

15:56 Ten mecz wreszcie zaczyna wyglądać jak regularne spotkanie siatkarskie dwóch dobrych drużyn europejskich. Punkt za punkt zdobywany z akcji.

15:54 Gra na środku wychodzi nam zdecydowanie najlepiej w tym meczu. Patryk Czarnowski i czwarty punkt dla nas. Czesi skopiowali naszą akcję i mają już ich 6.

15:52 Czesi powitali Winiarskiego blokiem, Łukasz Żygadło za długo witał się z piłką przy przy próbie rozegrania. 1:3.

15:51 I gramy, na boisku witamy Michała Ruciaka.

15:50 Zibi poklepał kolegów, jakby chciał im zrobić dziury w plecach. Wygląda na to, że Polacy będą chcieli się jeszcze zmobilizować do gry w tym spotkaniu.

15:42 No nie idzie, po prostu nie idzie nam w tym meczu. Trener robi co może, żeby wykrzesać jakąś ikrę z chłopaków, ale bezskutecznie. Jeśli ten mecz ma wyglądać tak dalej, to chyba już wolimy, żeby się jak najszybciej skończył, a chłopcy poszli sobie odpocząć przed czekająca ich długą podróżą.

15:40 Na ekranie widzę torreadora, drugi set się zatem skończył, tak?

15:39 Ale też, nie oszukujmy się, na razie to za bardzo nie ma czego oglądać. 24:17 setbol dla Czechów.

15:37 Argh! No coraz gorzej z tą transmisją, co to ma być, że meczu reprezentacji Polski nie ma w Polsacie otwartym!

15:34 Chcą! Troszeczkę lepszej gry z naszej strony i Czesi w opałach. No dobra, w takim malutkim harcerskim ogniseczku, ale nadal. Trener przeciwnika wziął czas a na tablicy wyników 15:18.

15:32 Panie Anastasi, chyba trzeba będzie wytoczyć wulgaryzmu cięższego kalibru. Nic nam nie wychodzi, już 12:18 a trener pyta dramatycznym tonem "Chcecie grać, czy nie?".

15:32 A "sh**" po angielsku to "jak wy się ustawiacie w obronie", prawda?

15:31 Niestety w polu zagrywki coraz lepiej zaczynają poczynać sobie również Czesi. Druga przerwa techniczna przy czteropunktowej stracie.

15:30 Bardzo dziwne i co najmniej przypadkowe zagranie Cichego daje nam 12 punkt, Czesi mają ich 15.

15:28 No! Wreszcie udana zagrywka po naszej stronie. Brawo Winiar! 10:13

15:26 No więc okazało się, że nie zapłaciłam w tym miesiącu za internet. Proszę nie zmieniać tematu panie od internetu. Polscy siatkarze nadal nie poczynają sobie wiele lepiej. 8:12.

15:23 Pierwszą przerwę techniczną wykorzystam na znalezienie innej transmisji albo szybki telefon do pana od internetu, który doborem słownictwa będzie zbliżony do czasów trenera Czechów. Nie wiem co się, dzieje, ale jest 10:7 dla Czechów.

15:20 Piłki rzuconej w asortymencie błędów jeszcze dziś nie było, prawda? Swoją cegiełkę dokłada Michał Kubiak. Winiarski, który wrócił na boisko w tym secie również się myli. 6:6.

15:18 Wojciech Drzyzga podaje statystyki naszych w ataku. Nie nadają się do druku.

15:17 Gramy. Zepsuta zagrywka po stronie czeskiej, u nas skuteczny atak Nowakowskiego 1:1.

15:12 Wreszcie akcja z punktowym, udanym atakiem po obydwu stronach. Nie wiemy z czego się cieszymy, bo to oznacza, że Czesi wygrywają pierwszego seta. 28:26.

15:10 Błąd w przyjęciu po naszej stronie, błąd w polu zagrywce po czeskiej stronie, błąd w polu zagrywki po naszej (Zibi). Drugi setbol dla Czechów.

15:08 Jak tak dalej pójdzie, "zepsuta zagrywka" ustawimy sobie na Ctrl+V. Popelka repertuar błędów w tym secie uzupełnia o przekroczoną linię środkową i daje nam piłkę setową. W polu zagrywki pojawia się Kuba Jarosz i zgadnijcie co robi. Ctrl+V.

15:06 Przy stanie 21:20 na boisku pojawia się debiutant Wiśniewski i cytując komentatorów, wielkiego wrażenia na Czechach nie robi. Zepsuta zagrywka Tichacka też nas jakoś nie porusza. 22:21. Atak Platenika już prędzej, remis.

15:05 Zniknęła mi na moment transmisja i nie wiem co się stało, ale mój ulubiony od pięciu minut trener reprezentacyjny udziela swoim podopiecznym kolejnej mowy mobilizującej. 20:18.

15:04 Ale teraz to my świetnie blokujemy Platenika. W roli "my" wystąpił Łukasz Żygadło.

15:03 Przemowa mobilizacyjna trenera Czechów pomogła, Zbych zablokowany.

15:02 K*** po czesku to "złe przyjęcie", prawda?

15:01 Błąd za błąd, punkt za punkt. I blok Cichego, brawo! 17:17 i czas dla rywala.

14:58 Bartek Kurek, jak i cała kadra zresztą, nie rozgrywa na razie meczu życia. Zepsuta zagrywka i druga przerwa techniczna. 14:16.

14:57 Krótka do Konecznego to nie koniecznie taki świetny pomysł. Czesi popełniają błąd, Kurek skutecznie na skrzydle i już tylko punkt straty.

14:55 Kubiak zastąpił Winiarskiego, który średnio radził sobie w przyjęciu. Piotrek Nowakowski ma średnią grzywkę, ale dobrą zagrywkę. Odrabiamy straty. 11:13.

14:54 Zgadnijcie, kto właśnie wszedł na boisko ;)

14:52 W złym momencie zaczęłyśmy. Zibi upadł z grymasem bólu na boisko, ale całe szczęście nic mu nie jest. Zawiązał buta, poprawił ochraniacze wstał i zdobył punkt.

14:49 W komentarzach zwracacie naszą uwagę na starego dobrego znajomego Zibiego, "wybitnego specjalistę" pana sędziego. Na szczęście (?) na boisku nie ma na razie Kruszyny, więc nie ma czyjego honoru bronić.

14:47 I następny błąd w przyjęciu. Andrea Anastasi wziął czas i jak nakrzyczał na naszych, mrrrr. Aż się Czech zdekoncentrował i zepsuł zagrywkę. Niestety w jego ślady poszedł natychmiast Bartek Kurek. Pierwsza przerwa techniczna i pięć punktów w plecy.

14:46 Dwa punkty po naszej stronie to zasługa środkowych: najpierw Cichy porządził w bloku, Patryk Czarnowski skończył atak. Czesi mają ich pięć. Klops, błąd w przyjęciu i już 6.

14:45 Gramy. I nie wychodzi nam to na razie najlepiej. 3:0 dla Czechów.

14:42 Poza Bartkiem w podstawowym składzie wyjdą także: Winiarski, Bartman, Nowakowski, Czarnowski, Żygadło i, uwaga, Zatorski.

14:39 A wychodzący w pierwszej szóstce Bartek Kurek w trakcie hymnu wyglądał tak:

14:35 Polsat przełączył nas na komentatorów, mamy obrazki z wczorajszego spotkania, to zobaczymy co tam w Formule. Czerwona flaga. Oczywiście.

14:32 Najwyraźniej była to słuszna sceneria do przekazania bardzo ważnej informacji: Bartosz Kurek w wyjściowej szóstce !

14:30 I wszystko jasne. Punkt 14.30 Polsat Sport zabiera nas na halę w Legionowie. W której nie ma miejsca na studio Jerzy Mielewski i Ryszard Bosek stoją z mikrofonami, piłki przelatują im nad głowami.

14:28 I jeszcze z jednego powodu bardzo liczę na Waszą obecność. Mam najwolniejszy internet po tej stronie Niecki Nidziańkiej i w czasie kiedy Wy będziecie podziwiać klatę Zibiego w rozgrzewce, ja zatrzymam się najpewniej na etapie reklamy Arielu.

14:26 Ale oczywiście trzecim okiem zza głowy będziemy spoglądać na formułowe kwalifikację, dlatego Wasz udział w relacji jest wskazany szczególnie w pierwszej części spotkania. Czytamy Wasze komentarze, jesteśmy na Facebooku .

14:25 Po pierwsze to nie jesteśmy do końca pewne, o której mecz się zaczyna :) No bo wszystkie źródła twierdzą, że o 14.30, ale program Polsatu Sport i strona, z której będziemy sobie streemować (no niestety, dziś znowu będzie relacja cokolwiek prowizoryczna) chcą nas przekonać, że o 14.45. Trudno, najwyżej porelacjonujemy sobie reklamy. No bo w Abu Zabi wygra Vettel, a Jenson Button ma wąsy. What's the point?