Robert Lewandowski został ambasadorem Gillette

Tym samym dołączył do zacnego grona z Tigerem Woodsem, Thierrym Henrym i Rogerem Federer. Jest się z czego cieszyć, tylko czy pamiętacie o "klątwie Gillette"?

Nie wiem jak mogłyśmy to przegapić. No, prawie przegapić. We wtorek odbyła się już pierwsza duża konferencja promocyjna, której bohaterem był piłkarz. Albo prowadzący - Dariusz Szpakowski, bo jego wstęp od wywiadu z Robertem, zaiste imponujący.

Ale jeśli już przetrwacie te pierwsze trzy minuty, później mamy już naszego Roberta. Nienagannie ogolonego i nienagannie opowiadającego o swoich początkach w Borussii i kadrze. Naszym zdaniem jednak, ciekawsze rzeczy opowiadane są w kuluarach. Tu Roberta przydybał Mateusz Sitnik, autor bardzo popularnego bloga Gramy do końca . Więc jeśli chcecie się dowiedzieć jak wygląda tydzień piłkarza Borussii, koniecznie obejrzyjcie:

No dobrze. A teraz pora zetrzeć ten uśmiech z Waszych twarzy. Pamiętacie o... Klątwie Gillette? Nasz starszy kolega Michał Pol pamięta.

Nie będziemy mieli napastnika europejskiego formatu na Euro 2012! Dziś wszystko pryśnie jak za wbiciem północy w bajce o Kopciuszku. Dziś Robert Lewandowski zostanie... twarzą Gillette. Jak agent Roberta, Czarek Kucharski mógł coś takiego przeoczyć?! Czyżby nie znał skutków klątwy Gillette ? Nie wiedział, że nie da się oszukać przeznaczenia ? Pięć filmów o tym zrobiono, więc choćby z samych filmów wiadomo, że tak jest. Thierry Henry (36 lat) był światową gwiazdą piłki nożnej i zawodnikiem słynnej Barcelony. Został twarzą Gillette i coś go podkusiło, żeby zagrać ręką w meczu z Irlandią, czym zapewnił Francji awans do mistrzostw świata. Stracił sympatię milionów fanów na całym świecie, występ Francuzów na mundialu w RPA zakończył się klęską sportową i wielką aferą, a Henry wylądował na piłkarskiej prowincji w MLS. Tiger Woods (34 l.) był wielką gwiazdą golfa kiedy zostawał twarzą Gillette. Klątwa sprawiła, że aż 12 kobiet oświadczyło w różnych mediach, że miały z nim romans, jedna opublikowała nagie zdjęcia Tigera, jego małżeństwo rozpadło się, kariera sportowa załamała, wszyscy sponsorzy odeszli, a choć wśród nich i Gillette, Woodsowi nie udało się wrócić na szczyt. Roger Federer (30 l.), był czołowym tenisistą świata, ale gdy został twarzą Gillette nie wiadomo skąd powyłazili najpierw Rafael Nadal , a później Novak Djoković , którzy odebrali mu prymat, lejąc bez litości na turniejach aż do łez...

No i co teraz myślicie? Jak zapatrujecie się na to dramatyczne oświadczenie doświadczonego dziennikarza sportowego. I jak z tym wszystkim koresponduje niewinna, radosna minka Roberta?

embed

Może powinnyśmy go ostrzec?

Więcej o: