Polska - Rosja, mecz o brązowy medal ME, relacja NA ŻYWO

Przed rozpoczęciem mistrzostw mało kto wierzył, że swój ostatni mecz turnieju Polacy rozegrają ostatniego dnia imprezy. Tytułu już co prawda nie obronimy, ale mamy spore szansę wywieźć z Austrii medal brązowy. Czy się uda? Bądźcie i przekonajcie się razem z nami.

ODŚWIEŻ RELACJĘ

KONIEC To były dla nas słodko-gorzkie mistrzostwa, ale lepszego końca nie można było sobie wymarzyć. Wszystkie argumenty malkontentów o niezbyt wymagającej drabince i kombinatorstwie nie mogą się już dłużej bronić w obliczu tak wspaniałego triumfu nad wielką Rosją. Dziś trochę mniejszą? Może, ale przede wszystkim dzięki naszej fantastycznej grze. Pewnie jeszcze będzie mnóstwo okazji rozmawiać i wspominać to spotkanie, teraz będziemy się już żegnać. Dziękuję, że byłyście ze mną dziś i przez całe mistrzostwa. Idę uzupełniać niedobór witamy D. Do usłyszenia!

16:52 Ej, ta pogrubiona czcionka włączyła się sama, naprawdę! I nie możemy jej wyłączyć! Tomasz Swędrowski prawie płacze, my trochę też. Mamy brąz i proszę teraz nie mówić a) czy nie dało się tak wczoraj, b) Rosjanie byli podłamani. Nie teraz.
16:51 Mamy brąz!

16:50 Ale mamy taką, może być?

embed

I wiecie co jeszcze mamy? Piłkę meczową na wagę brązu mistrzostw Europy!

16:48 Fenomenalny atak Kurka obcałowywanego teraz przez Krzyśka Ignaczaka. Nie mamy wizualizacja, ale mamy 22 punkt! Rosjanie mają tylko 18.

16:46 Kuba Jarosz gra mecz życia. As serwisowy i 18:15.

16:45 Rosjanin z czwórką przyjął atak Kuby Jarosza na klatę. Chyba teraz żałuje. 17:15 i czas dla trenera Alekny.

16:43 Chciałyśmy spokojnego seta i relaksującego zwycięzca, ale nic z tego. Na drugą przerwę techniczną schodzimy z jednym punktem przewagi.

16:41 Na boisko wchodzi Apalikow. To my już wszystkich po kolei mamy nominować w plebiscycie. Rosjanie, opanujcie się!

16:39 Coś nam się za weseli ci Rosjanie robią. Bartek Kurek psuje im te momenty szczęście 12:12.

16:37 Ale wróćmy na boisko, bo tu absolutnie nie ma co się rozprężać. Efektowna czapa Rosjan daje im jednopunktowe prowadzenie. 11:10.

16:35 Przerwę techniczną wykorzystamy na odłożone przedstawienie kandydatury Aleksandra Butko w plebiscycie na najgorszą fryzurę mistrzostw.

embed

Większa rozdzielczość zdjęcia nie ogarnełaby fryzury.

16:32 Ale to zaraz, bo Rosjanie zaczęli odrabiać straty. Kuba Jarosz nic sobie z tego nie robi i najpierw przepięknie kończy atak, z później jeszcze ładniej zagrywa. 8:6.

16:30 Nasz blok cały czas sieje spustoszenie, zwiększając naszą przewagą do dwóch punktów i prowokując trenera Rosjan do zmiany rozgrywającego. Nie musimy chyba mówić, co czeka zaraz pana Butko.

16:28 W czwartego (może by tak ostatniego, hmm?) seta wchodzimy z cały czas skutecznym blokiem i podmienionym Kubą Jaroszem. Aj, jednak aut. Ale mamy prowadzenie. 3:2.

16:22 Właśnie tak! 25:21 i trzeci set dla nas! Prowadzimy w meczu 2:1.

16:20 Kuba Jarosz całuje piłkę, niestety nie mamy wizualizacji, ale co mamy, co?! ASSSS!! Mamy piłkę setową, trener Alekno nie chce się z tym pogodzić i bierze czas.

16:19 Kubiak po bloku i 22 punkt dla nas. Jeszcze dwa!

16:18 Brawo! Rosjanie już trochę pogubieni, my wykorzystujemy to bezlitośnie i powiększamy naszą przewagę do trzech punktów.

16:16 Igła wyciąga niesamowitą piłkę w obronie i znowu mamy dwa punkty przewagi. Przerwa dla Alekny (czy pan operator mógłby nam mimo wszystko pokazać kogoś innego?). 20:18.

16:14 Ale oczywiście Rosjanie już musieli wszystko zepsuć. 17:17.

16:13 No proszę, nawet trudna piłka już Kubie niestraszna. Ciągle utrzymujemy się na prowadzeniu.

1612 Tomasz z przechodzącej i druga przerwa techniczna dla nas! I to o dwa punkty! Chcemy tego seta!

16:09 Wygląda na to, że Kuba Jarosz odbył w przerwie jakieś konsultacje psychologiczne. Trzy jego świetne zagrywki z rzędu i wychodzimy na prowadzenie. 15:14.

16:08 As serwisowy i znowu dwa punkty przewagi Rosjan. 13:11.

16:07 Nie dość, że został, to jest, póki co, bohaterem trzeciego seta. 10:10.

16:05 Ależ ślicznie huknął po przerwie Jarosz z prawego skrzydła. (Bo tak w ogóle, to Kuba został na boisku, wspominałyśmy już?).

16:03 Łukasz Tomasz Żygadło sprawdza czujność Rosjan na siatce. Rezultat: czujność słaba. Już remis (7:7).

16:00 Tradycyjnie przesypiamy początek seta. Siatkarze niestety również. Rosjanie już mają dwa punkty przewagi. 5:7.

15:57 Tymczasem Tenshin_ lee apeluje:

Nie śmiejcie się z zarostu Michała :< On mu dodaje uroku :D

Ależ nikt tu się nie śmieje! Gdybyśmy prowadziły serwis ciachawproziepolskiej.net, Bohun byłby jedną z jego większych gwiazd!

15:53 Bez patyczkowania się wykorzystują już następną. Przegrywamy drugiego seta 18:25.

15:52 No i piłka setowa dla Rosjan. Bronimy, ale rywale mają ich jeszcze bez liku.

15:50 Z tego wszystkiego na boisko wrócił Kuba Jarosz. Zagrywa dobrze, ale my nie popisujemy się w obronie. W bloku już lepiej. 22:17.

15:48 Nie bez przyczyny jest to spokój podejrzany wręcz pozorny. Przewaga Rosjan wzrasta już do pięciu punktów i drugi set zaczyna nam już wymykać się z rąk. Drugi czas dla nas.

15:47 Wizualizacja podejrzanie spokojnego trenera Anastasiego wygląda tak:

embed

15:46 No kryzys to jeszcze raczej nie jest, ale trzy punkty przewagi Rosjan już prędzej. Czas dla podejrzanie spokojnego AA.

15:45 Ale to Rosjanie zeszli na przerwę techniczną z dwoma punktami przewagi. Oby u nas nie rozpoczął się zaraz "kryzys po drugiej przerwie technicznej".

15:43 Po kolejnym udanym ataku z kontry Bartka Kurka, Rosjanie patrzą z niedowierzaniem "jak on to zrobił". Przygotowałyśmy dla niech małą wizualizację:

embed

15:42 I znowu dwa punkty przewagi Rosjan. Dobra (?) wiadomość jest taka, że to dzięki naszym prezentom a nie ich świetnym akcjom.

15:41 Bartek trzyma skos, my trzymamy wynik. Po 12.

15:39 No i skończyło się nasze prosperity. Rosjanie obejmują prowadzenie, ale jest to tylko jeden malutki punkcik. Już go nie, zginął śmiercią tragiczną od naszego bloku. 11:11.

15:36 Brawo Bohun Kubiak! Na pierwszą przerwę techniczną schodzimy z punktem przewagi.

15:35 Tymczasem na boisku cały czas świetnie funkcjonuje nasz blok. I Bartek Kurek. 7:7.

15:33 Czy tylko nas zarost Michała Kubiaka prowadzi na drogę skojarzeń Sienkiewiczowskich?

embed

15:31 Już gramy. Rosjanie coś nie wyglądają na podłamanych. 3:3.

15:29 Trener Alekno ciągle bohaterem relacji. Ashanti pisze:

Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie trener Alekno jest jak niedźwiedź - pozornie uroczy, duży misiek, ale jak się weźmie za ochrzan to tylko się bać.

O tym właśnie mówimy. Tylko bez tej części z uroczym.

embed

15:28 Pytanie tylko, czy teraz Rosjanom zachce się bardziej, czy mniej.

15:26 Jeeeest! Kurek! Mamy pierwszego seta!

15:25 Pierwsza obroniona, mamy jeszcze drugą szansę. Trener Anastasi nie chce jej zmarnować i bierze czas.

15:23 Zepsuta zagrywka za zepsutą zagrywkę. Auuuuuuuuuuuuut! Mamy piłkę setową. Czas dla Alekno, który jednak jest w stanie wyrazić dziś jakąś emocje.

15:23 Wołkow zablokowany! Mamy punkt przewagi!

15:21 Oj będzie nerwowa końcówka, byleby tylko Polacy wytrzymali. Mamy Bartka Kurka, mamy remis. 22:22.

15:19 Wow! Wodzirej na hali zaintonował "Polska, Biało-czerowni", skąd miał? I pomaga. 19:19.

15:17 Jest dobra zagrywka Kurka. Niwelujemy straty już tylko do jednego punktu. I jest! Problemy Rosjan z przyjęciem zagrywki Możdżonka i krótkiej z kontry jego partnera spod siaki. Mamy remis!

15:16 A wizualizacja smutnego schodzącego z boiska Kuby Jarosza wygląda tak:

REUTERS/LEONHARD FOEGER

15:14 Już cztery. Kuba Jarosz znowu na aut i w rezultacie na ławkę rezerwowych. Mamy Piotrka Gruszkę na boisku i trzynasty punkt po ataku Kurka. Rosjanie mają ich 15.

15:13 Co wywalczymy sobie blokiem i obroną, niwelujemy brakiem skuteczności na kontrach. Ciągle trzy punkty straty.

15:11 Dawno coś nie było nominacji w plebiscycie najgorszej fryzury mistrzostw. Dmitrij Muserski, anyone?

embed

15:09 Albo i nie. Krzysiek Ignaczak ma problemy w przyjęciu, atak naszej Kruszynki rozbija się o bezwzględną rosyjską ścianę. Tracimy już trzy punkty.

15:08 Pierwsza przerwa techniczna dla Rosjan, ale mamy walkę, mamy punkt za punkt. Jedziemy dalej.

15:05 I drugi skuteczny atak Kurka. Brawo, baaaaaaaardzo nam ich wczoraj brakowało. I jeszcze udana kontra. I żebyśmy się za bardzo zuchwałe nie zrobiły, w następnej akcji Bartek psuje zagrywkę. 7:7.

15:04 Jest blok! Remis.

15:03 Kuba Jarosz źle wchodzi w mecz i daje się zablokować. Pierwszy w meczu atak Bartka Kurka za to udany. 3:4.

15:01 Dobra, już gramy. Zaczynamy od ataku w antenkę i od przejścia dołem Michajłowa. 1:1.

14:59 Trener Alekno watch: trener Alekno przy prezentacji zespołu i jego trenerskiej osoby podjął heroiczną próbę uśmiechu.

14:58 Ale szóstka Rosjan absolutnie podstawowa. Oby oblicze trenera Alekno nie zmieniło się szybko w takie:

embed

Grrrr.

14:55 Polacy zaśpiewali hymn żwawo i ochoczo, Cichy Pit sobie nawet trochę piąsteczkę pościskał. Rosjanie stoją w objęciach, jeden udaje, że śpiewa, Michajłow wygląda jakby chciał się rozpłakać, a reszta najwyraźniej solidaryzuje się chomikiem. Ciągle nie wiemy, czy to dobrze, czy źle.

14:53 Transmisja na Polsacie już zabrała nas na halę. Trener Alekno ma minę, jakby właśnie ktoś zabił mu chomika. Jeszcze nie wiemy, czy to dobrze, czy nie.

14:46 Rosjanie zrobili nam psikusa i przegrali półfinał z Serbią 2:3. Karma, dziewczęta, karma. Nie ukrywamy, że szansy na powodzenie, upatrujemy trochę w tym, że morale u Rosjan po sensacyjnej porażce nie będą najwyższe, nie od dziś z resztą wiadomo, że nasi dzisiejsi rywale mistrzami tak zwanych "małych finałów" nie są. Z drugiej strony, ewentualne zwycięstwo nie będzie smakować tak samo, jeśli Rosjanie nam się położą pod siatką. Czyli tak jak zawsze: niech Polacy grają na 100% swoich możliwości, a resztę niech zweryfikuje boisko.

Więcej o: