Polska - Czechy: mecz o ćwierćfinał ME, relacja NA ŻYWO

Żarty się skończyły, czas na prawdziwe emocje i walkę do ostatniej piłki. Tym razem matematyka jest prosta: wygrywamy i gramy ćwierćfinał ze Słowacją, albo przegrywamy i jedziemy do domu. Zapraszamy na relację z meczu o 1/4 mistrzostw Europy!

ODŚWIEŻ RELACJĘ

KONIEC Udało się! Zrobiliśmy to, co mieliśmy zrobić, ale kosztowało nas to wiele trudu i jeszcze więcej emocji. Polacy udowodnili, że nawet kiedy ich gra odbiega momentami mocno od optymalnego poziomu, NIGDY nie można przestawać w nich wierzyć. Kolejne emocje już jutro, za dziś dziękujemy i żegnając się życzymy sobie i Wam miłej regeneracji ;) Dobranoc!

20:14 A my zachowujemy pozorny spokój, ale tylko dlatego, że ten mecz kosztował nas wiele fizycznie i psychicznie. Uff.

20:13 Bartek Kurek nimi wzgardza i kończy już pierwszą. 25:18, w całym meczu 3:1.

20:12 I tak oto mamy piłkę meczową na wagę awansu do ćwierćfinału. Całe masę takich piłek.

20:10 Komentatorzy apelują o zachowanie uwagi, ale my ich już chyba nie posłuchamy. Zwłaszcza, że Michaś zagrywa jak zagrywa. 23:18.

20:09 I teraz to my mamy szczęście. Ale wiecie jak to jest z tym szczęściem i sprzyjaniem.

20:06 Kubiak obija ręce co raz bardziej czerwonemu Tichackowi. Kuba idzie w jego ślady i mamy już 19 punktów. Czech przekracza ślad linii co daje nam punkt 20. Rywale maja tylko 14 w obliczu czego trener Swoboda bierze czas.

20:03 I takaż utrzymuje się do drugiej przerwy technicznej na której prowadzimy 16:12. Dobra wiadomość jest taka, że Czesi nie wyglądają jakby chcieli zrobić Polaków z trzeciego seta. Ale poczekajmy.

20:01 Zarzuciliśmy grę środkiem i to chyba nie była najlepsza decyzja. Bartek Kurek zatrzymany blokiem, ale nie przyniosło to żadnej szkody naszej czteropunktowej przewadze.

20:00 Będzie nagroda:

Kuba JaroszKuba Jarosz Fot. Kuba Atys / Agencja Wyborcza.pl

19:58 Punkt za punkt ale cały czas z naszym kontrolowaniem wyniku. Brawo Kuba! 12:8.

19:56 Tymczasem na pierwszą przerwę techniczną schodzimy prowadząc 8:5.

19:54 W komentarzach wyznania. Gumiśka94 :

I wgl to KOOOOOOOOOOOOOOOCHAM ICH! MISIEK OŻEŃ SIĘ ZE MNĄ :D

Obawiamy się, kochana, że będziesz musiała poczekać w kolejne do oświadczyn.

19:51 Zaczęliśmy dobrze i nawet Kuba odnalazł moc w swojej ręce. 6:3.

19:50 Obawiamy się, że pan Drzyzga będzie kończył ten mecz na stanowisku komentatorskim w pojedynkę.

19:48 W rytmach Coco Jambo wchodzimy w czwartego seta. Z Jaroszem i Kubiakiem na boisku. Czesi ciągle chyba nie wiedzą co się dzieję i tracą łatwo dwie piłki z rzędu.

19:46 Cokolwiek wydarzy się dalej się w tym meczu - panowie, szacunek. Naprawdę. Nawet my już przestałyśmy w pewnym momencie wierzyć w zdziałanie czegokolwiek w tym secie. Klasa. Brawo.

19:44 Tomasz Swędrowski krzyknął jakbyśmy wygrali właśnie finał Igrzysk z Rosją, ale w ogóle mu się nie dziwimy. Spróbujmy oddychać i cieszyć się z drugiego wybranego seta.

19:44 Jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeest!

19:43 Atak Kurka i blok. Kolejny setbol dla nas. Kontry!

19:41 Nie rozumiemy co się stało, ale jest remis. I znowu - po fuksiarskim przetoczeniu się piłki po taśmie setbol numer cztery dla Czechów.

19:40 Nie psuje się zagrywek w takim momencie! I jeszcze z takich baloników. Znowu ratuje nas krótka.

19:39 Zepsuta zagrywka Kurka i trzeci setbol dla Czechów. Uff, obroniony.

19:38 Nie! Igła wyciąga niemożliwe piłki, Kurek zadeptuje delegatów, a sędzia odgwizduje jakieś z d..achu wzięte przejście! Ale jest! Odpowiadamy najlepiej jak się da, remis.

19:36 Kurek! Bronimy pierwszego setbola!

19:34 Co za akcja! Powietrza! Chrystusie niebieski. 23:23!

19:34 Michaś! Michałek! As!

19:32 A może by tak przesunąć Piotrka Nowakowskiego na skrzydło? Albo wystawiać na każdą zagrywkę Michała Kubiaka? Kolejny blok na Stokru i już tylko dwa punkty.

19:30 Jeszcze nie! Blok na czeskim niszczycielu i dochodzimy rywala na trzy punkty. To co panowie, powtóreczka z drugiego seta z zamianą ról? No nie z taka zagrywką. 22:18.

19:29 Wreszcie blok i atak Jarosza na czysto. Czy to nie za późno? 21:17.

19:28 Jarosz i Kubiak skutecznie z ataku, ale trochę "co z tego". Czesi wciąż wysoko prowadzą i tylko cztery punkty dzielą ich od zwycięstwa w trzecim secie.

19:26 W komentarzach wymiana doświadczeń na temat spożywania procentów. Myślicie, że to już czas na otwieranie butelek? Na wziętym przez siebie czasie Andrea Anasasti wyglądał, jakby trochę % mu się przydało.

19:22 Kolejna zmiana: wchodzi Kuba Jarosz. W międzyczasie pierwszą akcję po powrocie na boisko wykonuje Kubiak. Udaną. I jeszcze skuteczna kontra ze środka. Dwa punkty odrobione.

19:20 Michał Kubiak wraca na boisko! Trochę nam się oblicze rozjaśniło. Ale tylko na chwilkę. Czesi na pierwszej przerwie techniczek prowadzą już sześcioma punktami. Oj będzie ciężko jeszcze nam coś w tym secie ugrać.

19:18 I jeszcze do tego mają szczęście. Tichacek przetacza piłkę z zagrywki. W odpowiedzi nasz udany atak. Ale to już jest 9:14.

19:16 Czesi czują się coraz pewniej, a momentami zachowują się wręcz arogancko. Utrzyjmy im nosa!

19:15 Wracamy do gry. Piękny atak Bartka i jeszcze piękniejszy blok Możdżonka na kim, na Stokru. Dochodzimy Czechów, jeszcze tylko dwa punkty. 8:10.

19:12 Chyba mogłam zostać w tej kuchni. 8:4 dla Czechów i w sumie to chyba nie chcę pytać jak to się stało.

19:03 Polacy bardzo starali się, żeby przegrać tego seta i im się udało. Ale nic, koncentrujemy się i jedziemy dalej. Czesi są absolutnie do pokonania w tym meczu.

19:00 Już nie mamy. My się mylimy, po drugiej stronie Stokr więcej pomylić się nie zamierza. "Nie ma Bartosza" stwierdzają komentatorzy po asie serwisowym rywala. Teraz to Czesi są na prowadzeniu 23:21.

18:59 Wyciągamy rękę do Czechów. Kurek myli się w ataku, AA bierze czas, a my wciąż mamy punkt przewagi.

18:56 As serwisowy Ruciaka! I kolejna świetna zagrywka, Kurek z przechodzącej! To już trzy punkty przewagi i drugi czas dla Czechów.

18:55 Tak! Tak! Stokr WRESZCIE MYLI SIĘ Z ATAKU! Czyżby Czesi znowu nie wytrzymywali nerwowo końcówki? Trener Swoboda nie czuję się już tak swobodnie i prosi czas.

18:53 No nic się ten Stokr nie chce pomylić! Na całe szczęście jego koledzy nie są aż tak skuteczni - blok na Plateniku daje nam remis. Oessu. 18:18.

18:49 Na całe szczęście ciągle funkcjonuje u nas środek. Bartek Kurek dokłada pięknego pipe'a i jesteśmy już coraz bliżej Czechów. A Stokr nareszcie popełnia błąd i przekłada ręce z piłki przechodzącej. W ataku pomylić jednak nadal nie chce. Przerwa techniczna przy jednopunktowym prowadzeniu rywala.

18:47 Czechom przyznać trzeba to, że ich wodzirej ma lepsze płyty. W rytmach Blura Stokr kończy skutecznie swój trzysta dwudziesty ósmy atak w tym meczu.

18:44 Niestety w ataku myli się również Michał Ruciak. Czesi bezlitośnie wykorzystują nasze błędy i przestoje bezlitośnie. Na szczęście im też przydarzają się pomyłki, tak jak teraz z zagrywki. 10:12.

18:42 Na przerwie technicznej odwiedzamy naradę Polaków. Nastroje ciągle bojowe i skupione.

18:41 Bartek Kurek znowu zablokowany, ale to nie była dobra piłka do ataku. Wracamy do gry ze środka i to przynosi efekty. Remis.

18:40 Błędy, błędy, błędy. Tracimy 4 punkty w jednym ustawieniu. No wreszcie. Kiwka Kurka i zła passa przełamana.

18:38 Ej, weź mi daj - szepnął na uszko Możdżonek Cichemu. Tym razem Marcin skutecznie acz nieco szczęśliwie ze środka. Niestety mamy problemy w przyjęciu 6:5.

18:36 Jakkolwiek nasza miłość do Kubiaka jest duża i gorąca, musimy przyznać, że Michał Ruciak dał świetną zmianę. As serwisowy. I znowu Piotrek ze środka. 4:3.

18:35 Drugiego seta rozpoczynamy od niechlujnego przyjęcia Bartka Kurka. Ale Piotrek nie zawodzi ze środka 1:1.

18:32 No dobra, to najbliższe do biczfejsa Nowakowskiego co znalazłyśmy:

embed

18:30 Tak! Idealne przyjęcia i przesunięta krótka! Cichy Pit style! 25:23 w pierwszym secie i 1:0 w całym meczu.

18:29 Druga niestety też. Przerwa dla Anastasiego.

18:27 Platenik w aut! Piłka setowa! Pierwsza obroniona.

18:26 Jakub Weselik nie będzie się weselił po tej aukcji. Jego zmolestowanie siatki daje nam 23 punkt. Wyraźnie zdenerwowani Czesi mają 2 oczka mniej. Dajemy!

18:24 Mamy kolejną kandydaturę w plebiscycie na najgorszą fryzurę mistrzostw. Drogie Panie, Radek Mach:

embed

Nie, nie ma większego zdjęcia, ale to jest dobra wiadomość.

18:22 Tak, Cichy Pit naprawdę zrobił zabójcze spojrzenie. Prace nad znalezieniem wizualizacji trwają. A tymczasem na tablicy wynikowej 20:20.

18:20 Ofiarą zamroczenia i zabójczego spojrzenia skrzywdzonego w poprzedniej aukcji ich błędem Nowakowskiego padli sędziowie liniowy. Wciąż punkt za punkt. 19:18.

18:19 Czy w Czechach przeprowadza się ogólnonarodową akcję oszczędzania prądu? Na przerwie techniczną na którą schodzimy z odzyskanym dwupunktowym prowadzeniem panuje półmrok.

18:17 Melsonka słusznie zauważa. To dopiero pierwszy set, a:

Swędrowski to chyba niedługo ataku serca dostanie przy komentowaniu tego meczu :)

Wcale się nie dziwimy. My też nie trzymamy się wiele lepiej. Tylko dobrze udajemy.

18:16 Piotr Gruszka w aut i już po naszej przewadze.

18:14 Jeszcze raz! Ręce, które blokują Cichego Pita! 14:12 i pierwszy czas dla trenera Czechów.

18:13 I jeszcze blok! Cichy Pit feat. Piotr Gruszka. Wychodzimy za prowadzenie!

18:12 Wracając do naszego przedmeczowego pytania, czy Czesi rzeczywiście są tak mocni: niestety trochę są. Ale my też zaczynamy grać co raz lepiej 11:11.

18:10 Blok! Wreszcie! Już tylko punkt straty!

18:10 Uff. Linia środkowa gra z nami. Błąd Czecha daje nam 7 punkt. Czesi mają 9.

18:07 Ależ ci Czesi bronią! Nasi muszą się jak najszybciej uspokoić co właśnie próbuje uczynić na przerwie technicznej AA. Są jednak plusy z transmisji na Polsacie Sport: nie ma reklam!

18:06 Nie lubimy. Michał Kubiak znowu nieskutecznie na skrzydle. Trener nie chce czekać dłużej i do gry desygnuje (zawsze chciałyśmy tak napisać) Michała Ruciaka. Który odpłaca się od razu dobrym przyjęciem i jeszcze lepszą zagrywką. 5:7.

18:03 Ajajaj. Ściany grają dla gospodarzy odsłona pierwsza - niesłusznie przyznany punkt za autową zagrywkę. Nieudane kontry z naszej strony nie pomagąją. 3:6 i przerwa dla Anastasiego.

18:02 Drugi błąd z rzędu w ataku Michała Kubiaka. Cięcie, cięcie, cięcie! 3:3.

18:01 Rozpoczynamy od błędu w zagrywce Bartka Kurka i szybkiej jego rekompensaty w ataku z drugiej linii. W odpowiedzi udana kontra rywala. 1:2.

18:00 Gramy. Oessu.

17:58 Nowakowski, Możdżonek, Kubiak, Kurek, Gruszka, Żygadło i Ignaczak - podstawowy skład bez zaskoczeń.

17:56 Czechom też poświecili. Oczy po naszej stronie siatki zdecydowanie ładniejsze.

17:54 Uhuhu. Gramy z gospodarzami i tu od razu jakaś oprawa, efekty pirotechniczne. Czyli świecenie reflektorem po oczach naszym na hymnie.

17:51 Ruby blue , odosobniony pokój, 34 razy. And still counting.

17:48 Drugie najważniejsze pytanie dnia: ile razy? Wpisujcie miasta.

17:44 Najważniejsze pytanie dnia brzmi: Czy Polacy wrócą do tego co prezentowali w meczu z Niemcami? Czy trener Anastasi skorzysta z graczy sprawdzonych w pojedynku ze Słowacją? Czy Czesi są rzeczywiście aż tak mocni? Czy widziałyście już TO ?:

17:40 Najważniejsza informacja dnia jest taka, że meczu Polska - Czechy nie zobaczymy w Polsacie otwartym. Stacja tłumaczy się tym, że przez niespodziewane przesunięcie naszego spotkania z 15 na 18 przez organizatorów, nie zdążyła ze zmianą ramówki. Mamy nadzieję, że uzbrojone w Polsat Sport lub transmisję internetową będziecie mogły razem z nami oglądać i komentować zmagania Polaków. Tym razem hali w Karlowych Warach, które wciąż udaje odosobniony pokój redaktorki, wita Państwa ruby blue . Kot również nie zdążył ze zmianą ramówki i śpi.