Robert Kubica już po ostatniej operacji

No to przed nami już tylko ostatnia prosta.

Zabieg, o którym mówiono już od dawna, doszedł wreszcie do skutku w dniu wczorajszym. Przypomnijmy, że operacji miał zostać poddany łokieć, jego odblokowanie miało przywrócić pełną funkcjonalność w prawej ręce, co będzie mogło dać początek ostatniej fazie rehabilitacji. W komunikacie wystosowanym przez stronę Lotus Renault czytamy, iż wszystko przebiegło zgodnie z planem lekarza i operacja zakończyła się pełnym sukcesem. Głos zabrał również menedżer Roberta, Daniele Morelli, który na łamach włoskiej telewizji RAI powiedział:

Funkcjonalność stawu łokciowego jest po zabiegu - w opinii lekarzy - bardzo dobra. Teraz Robert wejdzie w ostatnią fazę - rehabilitację ramienia przez specjalistyczny trening. Obecnie jestem pewien, że Robert będzie mógł wrócić na tor. Teraz trzeba tylko pozwolić działać naturze, aby odzyskał on pełną formę fizyczną. Uważam, że za miesiąc, a najdalej za dwa będziemy wiedzieli, kiedy Robert powróci na tor.

Dodajmy jeszcze tylko, że pierwszym pytaniem jakie Bobby zadał po wybudzeniu się z narkozy było to, jak zakończył się niedzielny wyścig. Jak myślicie, jaka była jego reakcja? ;)

embed
Więcej o: