Legia Warszawa - Spartak Moskwa: ciachowe konfrontacje na szczycie

Legia ze wszystkich naszych potykających się w europejskich pucharach drużyn wylosowała chyba najsilniejszego rywala z możliwych. Dlatego też musimy dodać jej trochę otuchy naszymi konfrontacjami, nie zapominając jednak o tym, że dzielny Spartakus dość długo nękał rzymskie legiony, a w szeregach wroga również nie brakuje zjawiskowych blondynów.

Mecz Legii już dziś, na Łazienkowskiej, i nikt chyba nie łudzi się, że będzie łatwo, my również nastawiamy się na najgorsze (choć nie przestajemy liczyć nie tyle może na cud, co na to, że legioniści zagrają mecz życia), ale jest przecież takie magiczne miejsce, gdzie o zwycięstwie decydują żelazne, choć nieco zwichrowane prawa różowej logiki, a miejscem tym są nasze konfrontacje. A więc zaczynamy!

1. Skojarzenia z antycznym Rzymem

Spartak - Spartakus i jego powstanie

embed

Legia - rzymskie legiony

embed

Wiemy, że Spartakus, przywódca powstania niewolników i gladiatorów był bardzo dzielny i walczył w słusznej sprawie, ale nesetety, legiony rzymskie były praktycznie niepokonane, a więc o ile panowie z Moskwy nie mają w swych szeregach Asteriksa - punkt dla warszawiaków. 2. Samochody kojarzące się z miastem

Warszawa - warszawa

embed

Moskwa - moskwicz

embed

Słabo się znamy na motoryzacji, a wujek google podpowiada, że rosyjski samochód miał bardzo wiele wersji, z czego powyższa jest chyba najładniejsza. Wciąż jednak nie tak ładna, jak klasyczne krzywizny i krągłości warszawy. A ponieważ nasz serwis jest trochę o krzywiznach i krągłościach, kolejny punkt dla naszych!

3. Zjawiskowy blondyn

Legia - Jakub Rzeźniczak

Jakub RzeźniczakJakub Rzeźniczak Internet

Spartak - Dmitrij Kombarow

embed

Dmitrijowi nie pomoże nawet brat-bliźniak. Flagowe ciacho naszego serwisu bezlitośnie kiwa rywala, obiega go w kółeczka i strzela bezczelną bramkę międz jego nogami.

4. Żeńskie duety muzyczne budzące niezdrowe emocje u naszych kolegów z czasów gimnazjalnych

Moskwa - Tatu

Warszawa - Sistars

Dobra, powiemy Wam coś w sekrecie: Tatu budziło niezdrowe emocje nie tylko w naszych kolegach, ale i w nas samych. Warszawska defensywa się trochę zdekoncentrowała, ale nie ma to jak Siła Sióstr i ich dwójkowa akcja z szybką kontrą, która daje kolejną bramkę naszym.

5. Wojciech Kowalewski

Wojciech Kowalewski w szatni Legii

embed

Wojciech Kowalewski w bluzie Spartaka

embed

No dobrze, tutaj akurat musimy skapitulować. Nie spodziewałyśmy się ataku od tej strony i Wojtek wziął nas z zaskoczenia, ale gołym okiem (gołym, he, he) widać, że w Spartaku bawił się lepiej i to dla niego strzela honorową bramkę.

6. Wielkooki bramkarz

Legia - Wojciech Skaba

Spartak - Andriej Dikan

embed

Wytrzeszcz Dikana nas rozbroił nasuwając odległe skojarzenia z mesutem i trochę także z filmami o rosyjskiej mafii (choć sam Dikan jest Ukraińcem), której twardy żołnierz stanowił dla nas zawsze jakieś guilty pleasure. Bramki dla Spartaka strzelają w tym meczu wyłącznie bramkarze, ale i tak Legia miażdży rywala!

Więcej o: