Wakacje w pełni a tu... Ekstraklasa!

Całkiem nowy sezon, całkiem nowe szanse i całe rzesze pięknych niczym ułani piłkarzy.

Też jesteśmy trochę zaskoczone. Tak szybko? To dlatego, że co chwila dowiadujemy się o tym, co nasi ulubieńcy z Barcy czy Manchesteru porabiają na letnich sparingach. A tu proszę, przodownicy pracy z kraju nad Wisłą wakacje mają za sobą. Ale to dobrze, w końcu polska piłka rośnie w siłę, a przynajmniej wstydu nie przynosi , więc chętnie zasiądziemy dzisiaj wieczorem przed ekranami, aby obejrzeć walkę ŁKS Łódź z Lechem Poznań i Polonii Warszawa z Lechią Gdańsk.

Lech gra z ŁKS, zobacz zapowiedź na blogu>>

I wierzymy, że będzie warto, tak szczerze, jak mogłybyśmy krytykować rozgrywki, które mają tak urzekające barwy jak nasza T-Mobile Ekstraklasa? Dzięki niej znów czujemy się jak w szkole, gdy fioletowy i zielony zakreślacz był naszym najlepszym przyjacielem.

Nauczone doświadczeniami poprzedniego sezonu, nie będziemy nawet ryzykować zgadywania, kto może sięgnąć po mistrzostwo, bo przecież Wisła, Legia i Śląsk już teraz pokazują niezłą formę, Lech będzie się chciał odegrać za przeszłe niepowodzenia, a Polonia Warszawa jest nieobliczalna tak jak jej właściciel.

Zobacz gorącą sesję piłkarzy Wisły Kraków>>

embed

Choćby i dlatego warto przebieg naszej ligi śledzić, ale jakby to nie był wystarczający argument, obejrzyjcie sobie najpiękniejsze bramki zeszłego sezonu . CR by pozazdrościł.

Zobacz rewelacyjną zapowiedź meczu Cracovia Kraków - Korona Kielce>>

A przy tym nie zapominajcie, że żadne Barcelony czy Arsenale nie mają monopolu na ciachowość! Że pozwolimy sobie przypomnieć odkrycie zeszłego sezonu, pięknego i walecznego (przynajmniej jedna z nas ma słabość do boiskowych brutali) Czarusia Wilka.

I która z was by zgadła, że ten chłopczyk ma być następcą twardego niczym skała Radka Sobolewskiego?

A tak przy okazji zgadywania... My nie odważymy się typować przebiegu polskich rozgrywek, ale może wy macie w sobie więcej ducha? Jeśli tak, zapraszamy do udziału w najnowszej odsłonie konkursu Wygraj Ligę . Będziecie miały szansę rywalizować z dziennikarzami Sport.pl, ekspertami i dziesiątkami tysięcy fanów polskiej piłki. My obiecujemy, że wkrótce zaprezentujemy wam naszą ciachodrużynę, nie będziemy ukrywać, jakimi kryteriami będziemy się kierować przy selekcji zawodników!

To jak, ile z Was jest miłośniczkami piłki nożnej po polsku? Sądząc z ilości poświęconych Ekstraklasie blogów - całkiem sporo i bardzo się z tego cieszymy. A skoro już jesteśmy w tym temacie, to chciałybyśmy złożyć życzenia dwóm dzisiejszym jubilatom.

A właściwie dołączyć się do życzeń Wiślaczki dla Osmana Chaveza , i życzyć sto lat w bromansie z Michałem Żyro Arielowi Borysiukow i.

embed
Więcej o: