Kiedroquiz 76. Omówienie odpowiedzi na pytania

1. Justyna Kowalczyk stanęła w Soczi na najwyższym stopniu podium w wyścigu na 10 km st. klasycznym. Kto stał na podium obok niej?

Charlotte Kalla i Therese Johaug. Marit Bjoergen była dopiero szósta.

2. Podczas igrzysk olimpijskich w Soczi polscy łyżwiarze szybcy zdobyli brąz w wyścigu drużynowym. Z kim wygrali wyścig decydujący o brązowym medalu?

Z Kanadą

3. Ile medali w sumie zdobyli polscy olimpijczycy podczas igrzysk w Soczi?

Sześć. Dwa złote Kamil Stoch, jeden złoty - Justyna Kowalczyk, jeden złoty - Zbigniew Bródka, jeden srebrny - drużyna łyżwiarek szybkich, jeden brązowy - drużyna łyżwiarzy szybkich.

4. W rywalizacji drużynowej łyżwiarek szybkich Polki sięgnęły w Soczi po srebrny medal. Jak prawidłowo brzmiał skład drużyny?

Katarzyna Bachelda-Curuś, Natalia Czerwonka, Katarzyna Woźniak, Luiza Złotkowska

5. W ubiegłym sezonie nie tylko Kamil Stoch wygrywał zawody Pucharu Świata w skokach. Kto oprócz niego stawał na najwyższym stopniu podium?

Jan Ziobro i Krzysztof Biegun. Biegun wygrał w Klingenthal, a Ziobro w Engelbergu.

6. Które miejsce na koniec sezonu zajęli polscy skoczkowie w klasyfikacji generalnej Pucharu Narodów?

Czwarte. Za Austrią, Niemcami i Słowenią.

7. Podczas mistrzostw Europy w lekkoatletyce Polska zdobyła dwa złote medale. Kto stanął na najwyższym stopniu podium?

Adam Kszczot i Anita Włodarczyk.

8. Agnieszka Radwańska wygrała w tym roku jeden turniej WTA Tour. Gdzie?

W Montrealu. W Indian Wells przegrała w finale.

9. Które miejsce zajęli polscy piłkarze ręczni podczas mistrzostw Europy 2014?

Szóste

10. Podczas mistrzostw świata w siatkówce Polacy przegrali jeden mecz - z kim?

Z USA 1:3 w I meczu drugiej rundy.

11. Podczas mistrzostw Europy polscy pływacy zdobyli dwa złote medale. Kto je wywalczył?

Konrad Czerniak i Radosław Kawęcki. Czerniak był najlepszy na 100 m st. motylkowym, a Kawęcki na 200 m st. grzebietowym.

12. Na jakim dystansie Konrad Czerniak zdobył złoty medal mistrzostw Europy w pływaniu?

100 m st. motylkowym

13. Który polski klub najlepiej spisał się w ubiegłym sezonie w siatkarskiej Lidze Mistrzów?

Jastrzęski Węgiel. Awansował do final four.

14. Na którym etapie Vive Kielce pożegnało się z Ligą Mistrzów piłkarzy ręcznych?

W 1/8 finału. Mistrzowie Polski ulegli Rhein-Necker Loewen bramkami zdobytymi na wyjeździe.

15. Ile lat ma Michał Kwiatkowski, który w tym roku został mistrzem świata w kolarstwie?