V Gala Sportu i Biznesu - Nagrody Biznesu Sportowego

Nagrody Biznesu Sportowego od pięciu lat wręczane są najważniejszym przedstawicielom polskiego marketingu sportowego. Nagrody służą promowaniu działań związanych z marketingowym zarządzaniem sportem, a także promowaniu sportu w ogólności.

Zobacz galerię zdjęć!

Ponieważ największe oddziaływanie na odbiorców mają wielkie wydarzenia i osobowości sportowe, dlatego też cenne są wszelkie działania, które przyczyniają się do kreowania takich właśnie zjawisk w polskim sporcie.

Jesteśmy przekonani, że współpraca biznesu i środowiska sportowego to jedyna droga do tego, aby polski sport rozwijał i liczył się na arenie międzynarodowej. Zgodnie z tym przekonaniem promujemy wszelkie inicjatywy, które do tego celu prowadzą i cechują się profesjonalizmem, kreatywnością i konsekwencją.

Mając na uwadze zainteresowanie, z jakim spotykała się idea przyznawania nagród, organizatorzy podejmują działania, które mają doprowadzić do uatrakcyjnienia oprawy ceremonii wręczenia nagród. Efektem rozwoju marketingu sportowego w Polsce jest także zwiększenie liczby kategorii, w których Statuetki DEMES są przyznawane. W tym roku będzie ich aż trzynaście.

Skąd taka nazwa?

Nazwa, oprócz oczywistego związku z nazwą konferencji Dni Marketingu Sportowego, nawiązuje również do starożytnej tradycji. Antyczna Grecja podzielona była na okręgi, zwane DEMESAMI, od greckiego demoi lub demos oznaczające lud suweren, sprawujący władzę. Zważając na ówczesne przywiązanie do sportu i umiłowanie wszelkich imprez sportowych (Igrzysk i chleba!), postanowiliśmy zaczerpnąć z tamtej kultury i statuetkę dla najlepszego sportowca, sponsora i najbardziej doniosłe wydarzenie sportowe nazwać DEMESEM, gdyż zgodnie z naszymi założeniami to właśnie ludzie zadecydują, kto otrzyma wyróżnienie. Chcielibyśmy, aby wymyślony przez nas bóg Demes, stał się patronem marketingu sportowego.

Dlatego też, nawiązując do idei mecenatu, chcemy wskazać godne naśladowania przykłady sponsorowania sportu, w odniesieniu do koncepcji igrzysk chcemy nagrodzić trud zorganizowania profesjonalnej imprezy sportowej, a w oparciu o mit greckich herosów pragniemy uhonorować sportowca o niezwykłej osobowości, który taki mit uosabia.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.