ME - podsumowanie występu Polaków

Najlepsze drużyny Mistrzostw Europy nadal uczestniczą w walce o końcowy triumf, jednak w tym gronie zabraknie reprezentacji Polski. W czym Biało-czerwoni ustępują Ukrainie, Danii czy Czechom, że nie dostali się przynajmniej do ćwierćfinału? Zapraszam na podsumowanie tego turnieju w wykonaniu podopiecznych portugalskiego trenera. Więcej informacji o Reprezentacji Polski znajdziesz w artykule poniżej.

Polska pod wodzą nowego trenera

W momencie, gdy Zarząd PZPN ogłosił zmianę na stanowisku trenera Reprezentacji Polski, pewne było to, że w zależności od wyniku nowego trenera na ME pojawią się głosy z cyklu „a co by było, gdyby…". No właśnie, co by było, gdyby poprzednik został na stanowisku trenera polskiej kadry? Na to pytanie odpowiedzi już nie znajdziemy, jednak fakty są takie, że mimo całkiem przyjemnej dla oka gry, a także zauważalnego postępu w ofensywie – „ten nowy" nie spełnił swojego zadania. Portugalczyk miał wywalczyć przynajmniej wyjście z grupy, a zdobył łącznie jeden punkt. W teorii można go rozgrzeszać, ponieważ to nie on odpowiadał za indywidualne błędy poszczególnych zawodników i utratę koncentracji, jednak fakty są takie, że od początku swojej pracy ograł tylko Andorę.

Portugalczyk, to na ten moment fenomen, ponieważ nie przypominam sobie innego trenera polskiej kadry, który osiągnąłby tak słaby wynik, a mimo tego miał tak duże poparcie wśród dziennikarzy, a także kibiców. Prawdopodobnie związane jest to również ze strachem przed tym, że w jego miejsce przyjdzie kolejny polski trener.

Podsumowując jednak występy polskiej kadry pod jego wodzą łatwo zauważyć, że nowa formacja i myśl taktyczna poprawiła aspekt gry w ofensywie, ponieważ w każdym meczu z nowym trenerem na ławce Biało-czerwoni strzelili przynajmniej jednego gola. Problemy pojawiają się, jednak gdy zaczniemy spoglądać do tyłu. Sześć straconych bramek na Mistrzostwach Europy w trzech meczach, to wynik gorszy niż ten, który osiągnęli Polacy w 10 meczach eliminacji. Polska pod wodzą portugalskiego trenera zagrała tylko jeden mecz na zero z tyłu – w dodatku było to starcie z Andorą, które trzeba traktować z przymrużeniem oka. Bilans tego trenera nie powala, ale miejmy nadzieję, że poprawa nadejdzie w meczach eliminacyjnych do mundialu w Katarze.

Portugalczyk – statystyki:

 • Polska od początku pracy Portugalczyka wygrała tylko jeden mecz.
 • Polacy na ME wywalczyli tylko 1 punkt z 9 możliwych.
 • Biało-czerwoni nie wygrali żadnego z sześciu ostatnich meczów.
 • Polacy na ME stracili aż 6 bramek, strzelając tylko 4.
 • Od początku pracy w roli selekcjonera reprezentacji Polski pokonał jedynie Andorę.
 • Polska od początku pracy tego trenera tylko raz zagrała na zero z tyłu.
 • 6 ostatnich spotkań reprezentacji Polski to wyniki z golem obu stron.
 • Reprezentacja Polski w każdym meczu pod wodzą Portugalczyka strzeliła przynajmniej jednego gola.
 • 7 z 8 meczów pod wodzą tego trenera to wyniki BTTS.

Polska na Mistrzostwach Europy

Reprezentacja Polski rozpoczęła ME od teoretycznie najłatwiejszego przeciwnika, czyli Słowacji. Na podstawie proponowanych przeliczników przez BETFAN – Biało-czerwoni byli wyraźnym faworytem tego meczu. Piłkarska rzeczywistość na wielkim turnieju po raz olejny okazała się bolesna dla fanów, a także piłkarzy. Polacy rozpoczęli ME od sensacyjnej porażki, która ostatecznie pogrzebała szanse na awans do kolejnej rundy. Jeśli ktoś wykorzystał BETFAN kod promocyjny i postawił na zwycięstwo Słowacji w tym spotkaniu, to mógł zdecydowanie ucieszyć się ze swojego wyboru i wygrać, ale więcej pozytywów nie było.

W drugim spotkaniu legalne zakłady bukmacherskie, a także większość kibiców nie miała wątpliwości, że po tym, co Polacy pokazali w pierwszym spotkaniu – szanse w wyjazdowym pojedynku z Hiszpanią są nikłe. Biało-czerwoni w Sewilli rozegrali swoje najlepsze spotkanie na tym turnieju, które mogli nawet wygrać, jednak remis w tym meczu oznaczał, że Polska przełamała negatywny schemat wielkich turniejów w XXI wieku, czyli mecz otwarcia, o wszystko i o honor. Tym razem mieliśmy rozegrać już drugi mecz o wszystko, czyli pojedynek ze Szwecją.

Starcie Polski ze Szwecją zapowiadało się na wyrównane spotkanie. Eksperci podkreślali, że ekipa Trzech Koron jest doskonała w defensywie, więc nie możemy pozwolić sobie na stratę gola. Już w drugiej minucie te plany zostały zweryfikowane po bramce Forsberga. Polacy przegrywali po zmianie stron nawet 2:0, aby ostatecznie doprowadzić do remisu 2:2 po golach „Lewego". Biało-czerwonym zabrakło jednak czasu, a także chłodnej głowy, aby przechylić szalę wygranej na swoją korzyść i ostatecznie przegrali ten mecz.

Polska na ME:

 • Polska nie wygrała żadnego meczu na ME.
 • Polacy na ME zaliczyli dwie porażki i jeden remis.
 • Polska na ME ani razu nie wyszła na prowadzenie. W każdym meczu Biało-czerwoni musieli gonić wynik.
 • Reprezentacja Polski w każdym meczu ME straciła gola w pierwszej połowie.
 • Polacy na ME aż sześć razy wyjmowali piłkę z własnej siatki, co daje średnio dwa stracone gole na mecz.
 • Reprezentacja Polski w każdym meczu ME zdobyła gola.
 • „Lewy" strzelił 3 gole w fazie grupowej, co stanowi 75% całego dorobku reprezentacji Polski.
 • W 2 z 3 rozegranych spotkań Polacy doprowadzili do remisu, ale ostatecznie przegrali ze Szwecją oraz Słowacją.
 • Zakłady bukmacherskie, a ME

Pomimo wyjazdu do domu zawodników Reprezentacji Polski, Euro nadal trwa! Jeśli chcesz, możesz w dalszym ciągu założyć profil na stronie danego legalnego bukmachera – dajmy na to BETFAN. Operator posiada w swojej ofercie kod, który pozwoli Ci na odblokowanie sumy trzech promocji. Więcej informacji na ich temat uzyskasz, odwiedzając stronę legalnego bukmachera.

Serwis Zagranie.com współpracuje tylko z legalnymi bukmacherami, którzy posiadają licencję Ministerstwa Finansów! Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów. Zakłady sportowe można obstawiać wyłącznie na stronach legalnych bukmacherów takich jak – BETFAN. Gra u nielegalnych jest związana z konsekwencjami prawnymi. Pamiętaj, że hazard to ryzyko uzależnienia.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane przez betfan na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 29 października 2018 r., o nr PS4. 6831.3.2018.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – redaktor Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95