Zawodowo latają. Po pracy robią jeszcze ciekawsze rzeczy. Oto gwiazdy skoków narciarskich, jakich nie znaliście!

Czapki, chodzenie po linie, a nawet gitara. Gdyby spytać, którą z tych rzeczy przypisać do sportowca poniżej, pewnie byście nie wiedzieli. Czas to nadrobić!

Sezon narciarski w pełni – wszyscy przed telewizorami doświadczamy sportowych emocji, kibicując naszym skoczkom. Zgodnie z hasłem ich sponsora – marki Milka, jesteśmy „SERCEM Z NASZYMI”. Ale poza zagrzewaniem ich z kanapy, warto poznać pozasportowe ciekawostki na temat naszych orłów. Zaczynamy!

Czapki z głów przed mistrzem dowcipu!

O Piotrku Żyle można napisać całą encyklopedię, a z samych jego zabawnych wypowiedzi skleić kilkudziesięciominutowy film. Jak sam mówi – skakał już w różnych nietypowych okolicznościach, chociaż nie zdarzyło mu się jeszcze robić tego tyłem.

Niemniej – Piotr poza sportową pasją prowadzi też swój biznes… sprzedając czapki. Z resztą równie kolorowe i wyraziste co sam sportowiec.

Muzyczne talenty w kadrze A

Piotrek znany jest też ze swojego zamiłowania do muzyki, ale tu nie ustępuje mu jego kolega z reprezentacji – Maciek Kot. Obaj Panowie z powodzeniem nie tylko oddają dalekie skoki, ale też grają na gitarze. Z resztą zdarzył im się nawet wspólny występ z zawodowymi rockmenami. A ponad miesiąc temu na swoim fejsie „Kocur” udostępnił zabawną fotkę z gitarą, komentując ją: „@piotr_zyla_official na skoczni, więc można chwilę pograć ”

Najlepsza równowaga w reprezentacji?

Balans, wyczucie akrobaty i coś, co potrafi niewiele osób na świecie – w tej kategorii mistrzem jest Kuba Wolny. W jego mediach społecznościowych możemy zobaczyć, jak balansuje chodząc na linie.

Bez wątpienia takie umiejętności przydają mu się także w zawodowym sporcie – w końcu równowaga to podstawa do dobrego lądowania i perfekcyjnego telemarku!

Największe serce wśród skoczków?

Kamil Stoch poza salą gimnastyczną i skocznią nie próżnuje. Nasz trzykrotny mistrz olimpijski z chęcią angażuje się w różnego rodzaju akcje charytatywne i zwyczajnie lubi pomagać innym. Co ciekawe – „Rakieta z Zębu” (tak, to nieoficjalna ksywka Kamila) ma na swoim koncie także udział w filmie dokumentalnym, zrealizowanym 3 lata temu.

Nestor z Bielska-Białej

Najstarszy z członków kadry A to nie tylko wytrawny skoczek z wieloma sukcesami na koncie. Stefan Hula to przykład na to, że sportowy talent jest dziedziczny. Sam jest synem specjalisty od kombinacji norweskiej, ale niedawno zachwycił Polskę pokazując, jak skoki ćwiczy (rzecz jasna pod bacznym okiem taty) jego córeczka, Milena.

Kto wie – już za kilka lat może to ona stanie się legendą tego sportu?

Dla nas zawszę będą NAJ!

To, że skoki narciarskie to nasz drugi, po piłce nożnej sport narodowy, jest jasne. Dlatego właśnie w zimowe wieczory kibicujemy wszyscy razem, pokazując, że sercem jesteśmy z Naszymi.

A największą ciekawostka, która rozpala naszą wyobraźnię w trakcie tej chłodnej pory roku jest to, czy znowu okażemy się najlepsi? Oby tak było!