Rząd rezygnuje z utworzenia NCS. Andrzej Duda storpedował pomysł PiS-u

Jak poinformował Onet, prezydent Andrzej Duda zawetował ustawę o działach administracji rządowej. To oznacza, że nie powstanie m.in. Narodowe Centrum Sportu, które miało przejąć część zadań Ministerstwa Sportu, które w najbliższym czasie zostanie wchłonięte przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Zobacz wideo "Decyzja Bońka o zwolnieniu Brzęczka, jeśli nie ma się alternatywy, byłaby szaleństwem"

Jak poinformowało Ministerstwo Sportu, nie powstanie Narodowe Centrum Sportu, które miało przejąć część zadań, wykonywanych dotychczas przez resort. - W związku z opóźnieniem wejścia w życie ustawy o zmianie ustawy o działach administracji rządowej oraz ze względu na konieczność zapewnienia optymalnych warunków przygotowań polskich sportowców do Igrzysk Olimpijskich w Tokio i efektywnego wsparcia dla polskiego sportu w sytuacji obostrzeń i utrudnień związanych z pandemią COVID-19, przyjęty przez Radę Ministrów i procedowany obecnie nowy projekt ustawy nie przewiduje powstania Narodowego Centrum Sportu - poinformowano na oficjalnej stronie Ministerstwa Sportu.

Andrzej Duda zawetował ustawę o utworzeniu Narodowego Centrum Sportu

Jeszcze w ostatnich dniach wydawało się, że powstanie Narodowe Centrum Sportu, które miało niejako zastąpić Ministerstwo Sportu i realizować niemal wszystkie zadania wchłoniętego resortu. Na jego czele miała stanąć była minister sportu, Danuta Dmowska-Andrzejuk. Całą ustawę zawetował jednak prezydent Andrzej Duda, który zwrócił uwagę na planowane gigantyczne podwyżki dla wszystkich podsekretarzy stanu.

Pandemia koronawirusa. Branża fitness zapowiada bunt Branża fitness stawia weto i podała datę otwarcia. "Bez względu na decyzje rządu"

PiS błyskawicznie zajął się poprawkami do zawetowanej ustawy, dzięki czemu już powstał nowy projekt ustawy o działach administracji rządowej. Nie znalazło się w niej jednak już miejsce dla Narodowego Centrum Sportu, co definitywnie oznacza, że Ministerstwo Sportu zostanie wchłonięte przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które od tej pory będzie nazywać się Ministerstwem Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Na jego czele stanie Piotr Gliński, obecnie sprawujący władzę nad obydwoma resortami. 

Więcej o: