Rosjanin przebiegł 100 km dookoła łóżka! Zajęło mu to wieczność [WIDEO]

Rosyjski sportowiec, Dimitrij Yakujny opublikował w mediach społecznościowych film i zdjęcie, na których pokazuje, że przebiegł 100 km. Sam dystans jest bardzo imponujący. Jeszcze bardziej godne podziwu jest jednak to, że Rosjanin przebiegł wspomniany dystans... dookoła łóżka w swoim domu, promując akcję zostawania w domu w czasie pandemii koronawirusa.

Świat sportu stanął. Przez pandemię koronawirusa rozgrywki wstrzymały nie tylko niemal wszystkie ligi (w różnych dyscyplinach) na świecie. Niemożliwe lub bardzo ograniczone jest także uprawianie sportu przez amatorów. W większości państw uniemożliwiają to odpowiednie obostrzenia. W innych ludzie po prostu ograniczają wyjścia z domu do minimum, rezygnując z jakichkolwiek aktywności fizycznych.

Rosyjski sportowiec przebiegł 100 km... dookoła łóżka

Jakiś czas temu brytyjski trener fitness, James Campbell przebiegł maraton w ogrodzie długości 6 m, teraz rosyjski biegacz, Dimitrij Yakujny przebiegł dystans zdecydowanie większy - dokładnie wynoszący 100,3 km. Jego bieg trwał 10 godzin i 19 minut. Podczas biegania Yakujny jadł, pił czy nawet brał swoje dzieci na ręce.

- Witam wszystkich. Jak widzicie biegam dookoła łóżka. Zamierzam przebiec 100 km - powiedział na jednym z opublikowanych filmików, nagranych w momencie zbliżania się do granicy 70 km. - Uprawiajcie sport. Bądźcie zdrowi, przestrzegajcie zaleceń i biegajcie wokół łózek. Stop koronawirusowi - dodał. Średnio pokonywał jeden kilometr w czasie 6 minut i 11 sekund.

Zobacz nagranie:

Zobacz wideo

Na koniec biegu Rosjanin dodał zdjęcie oraz dane z aplikacji do biegania, które pokazały, że Yakujny rzeczywiście przebiegł 100 km.

Przeczytaj także:

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.