Były piłkarz Barcelony wskazał kierunek dla Messiego. "Na pewno go tu zobaczymy"

Gdzie przeniesie się Leo Messi? Czy Argentyńczyk pójdzie śladami innych piłkarskich gwiazd i na piłkarską emeryturę wybierze amerykańską ligę? Jonathan dos Santos, były wychowanek Barcelony nie ma co do tego wątpliwości. Niewykluczone, że za jakiś czas Argentyńczyk zdecyduje się też na opuszczenie Starego Kontynentu.

Temat transferu Leo Messiego jest przedmiotem medialnych spekulacji od wielu miesięcy, za każdym razem budzi olbrzymie zainteresowanie kibiców na całym świecie. 33-letni Argentyńczyk był bliski odejścia do Manchesteru City, do gry w Paris Saint Germain namawiał go sam Neymar, pojawiały się również informacje o potencjalnych negocjacjach z innymi europejskim klubami.

Jonathan dos Santos: Myślę, że może tutaj przejść na emeryturę

Tym razem na transferowej mapie pojawił się nowy kierunek. Wskazał go były piłkarz Barcelony Jonathan dos Santos, który swego czasu grał z Leo Messim. Piłkarz, który obecnie reprezentuje barwy Los Angeles Galaxy, przekonuje, że Messi niedługo przeniesie się do Major League Soccer. - Byłoby niesamowicie mieć Messiego w MLS. Myślę, że może tutaj przejść na emeryturę. Na pewno zobaczymy go tu w niedługim czasie, za dwa albo trzy lata. Mam nadzieję, że dołączy do LA Galaxy – powiedział Dos Santos w rozmowie z "ESPN".

Zobacz wideo Ćwiąkała: Nie jest jeszcze wykluczone, że Messi zmieni zdanie [Sekcja Piłkarska #61]

Nie wiem, co dzieje się z Messim...

Dlaczego gwiazdor "Blaugrany" miałby zagrać w amerykańskiej lidze MLS? Zdaniem Jonathan dos Santosa o zmianie klubowych barw może przesądzić nieco słabsza forma argentyńskiego piłkarza. - Minęło dużo czasu, odkąd ostatnio oglądałem mecz Barcelony. Po tej przerwie widziałem spotkanie z PSG. Nie wiem, co dzieje się z Messim – poinformował. - Oczywiście, nie jest już tym samym piłkarzem, co pięć czy sześć lat temu. Mam nadzieję, że dojdzie do siebie. Przeżywa bardzo trudny okres - dodał.

Spain Soccer La LigaBarcelona tak zabijała mecz, że popełniła samobójstwo. Kompromitacja i szok w końcówce

Messi wspomniał gdzie chciałby zagrać

Latem zeszłego roku powstało duże zamieszanie w sprawie przyszłości Leo Messiego. Argentyńczyk groził odejściem z Barcelony, postawił swoje warunki i wskazał nawet trenera. Ostatecznie pozostał w klubie. Pod koniec zeszłego roku wypowiedział się, gdzie chciałby najchętniej zagrać w przyszłości. Ku zdumieniu wielu ekspertów wybór padł na amerykańską MLS.