Seniorskie zmagania na Warmii i Mazurach

Siedem dni rywalizacji, jedenaście najpopularniejszych dyscyplin, zawody rozgrywane w jednym z najpiękniejszych regionów Polski - do wzięcia udziału w zawodach Warmia Mazury Senior Games zapraszamy wszystkich chętnych, wystarczy mieć skończone 45 lat.

Rok 2012 obfituje w najciekawsze imprezy -na początku czerwca na boiskach Polski i Ukrainy rozpoczęły się piłkarskie mistrzostwa Europy, miesiąc później najlepsi zawodnicy staną do walki o olimpijskie medale w Londynie. Sportowy maraton zakończy się na Warmii i Mazurach, gdzie we wrześniu zaplanowano Warmia Mazury Senior Games - zawody skierowane do osób z całego świata, które ukończyły 45 lat (dyscypliny indywidualne) oraz 40 lat (dyscypliny zespołowe).

Imprezę w Krainie Tysiąca Jezior, która znalazła się przecież w gronie 14 najpiękniejszych miejsc na Ziemi w plebiscycie na 7 Nowych Cudów Natury, śmiało można nazwać "małymi igrzyskami", zwłaszcza, że zdecydowana większość dyscyplin znajduje się w programie olimpiady.

Wszyscy chętni mogą sprawdzić swoje umiejętności i poczuć smak współzawodnictwa w lekkiej atletyce, badmintonie, żeglarstwie, pływaniu, piłce siatkowej halowej, siatkówce plażowej, tenisie stołowym, piłce nożnej, brydżu sportowym, golfie oraz tenisie. Nie zabraknie również trzech dyscyplin rekreacyjnych - strzelania do rzutków, maratonu rowerowego na rowerach górskich oraz zawodów strzeleckich.

Zmagania odbędą się na najnowocześniejszych obiektach w Olsztynie, Iławie, Lidzbarku Warmińskim, Ornecie oraz Naterkach, gdzie na co dzień rywalizują zarówno zawodowcy, jak i amatorzy. W turnieju nie chodzi jedynie o rywalizację, o medale i prestiż. Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego oraz współorganizatorzy projektu stawiają ponadto na dobrą zabawę, propagowanie zdrowego stylu życia oraz aktywne spędzanie wolnego czasu. Stąd szereg zaplanowanych imprez towarzyszących.

Zawody w regionie Warmii Mazur, znanego ze swej gościnności, potrwają od 10 do 16 września 2012 roku.

Więcej informacji o projekcie oraz elektroniczny rejestrator - na oficjalnej stronie internetowej ?